facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Koszykówka 3 x 3


IV runda

 
Miejsca 3-4GOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1GORTATSzkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące MG2
2VII LOVII Liceum Ogólnokształcące 0

VII LOGORTAT2:15
 
Miejsca 1-2GOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1III LOIII Liceum Ogólnokształcałcące2
2II LOII Liceum Ogólnokształcące0

II LOIII LO4:13

III runda

III rundaGOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1II LOII Liceum Ogólnokształcące2
2III LOIII Liceum Ogólnokształcałcące2
3VII LOVII Liceum Ogólnokształcące 0
4GORTATSzkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące MG0

VII LOIII LO9:11
GORTATII LO9:12

II runda

 
Grupa AGOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1II LOII Liceum Ogólnokształcące2
2IX LOIX Liceum Ogólnokształcące0

II LOIX LO8:7
 
Grupa BGOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1GORTATSzkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące MG2
2VIII LOVIII Liceum Ogólnokształcące0

GORTATVIII LO15:5
 
Grupa CGOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1III LOIII Liceum Ogólnokształcałcące2
2SOiTSzkoły Okrętowe i Techniczne"Conradinum" 0

III LOSOiT12:11
 
Grupa DGOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1VII LOVII Liceum Ogólnokształcące 2
2XIX LOXIX Liceum Ogólnokształcące 0

XIX LOVII LO5:8

I runda

 
Grupa AGOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1GORTATSzkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące MG4
2SOiTSzkoły Okrętowe i Techniczne"Conradinum" 2
3XXIV LOXXIV Liceum Ogólnokształcące0

SOiTXXIV LO14:4
GORTATSOiT15:1
XXIV LOGORTAT0:15
 
Grupa BGOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1XIX LOXIX Liceum Ogólnokształcące 4
2IX LOIX Liceum Ogólnokształcące2
3XIV LOXIV Liceum Ogólnokształcące0

IX LOXIV LO7:3
XIX LOIX LO9:8
XIV LOXIX LO2:9
 
Grupa CGOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1VIII LOVIII Liceum Ogólnokształcące2
2III LOIII Liceum Ogólnokształcałcące2
3X LOX Liceum Ogólnokształcace2

X LOVIII LO9:6
III LOX LO13:7
VIII LOIII LO12:6
 
Grupa DGOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1II LOII Liceum Ogólnokształcące4
2VII LOVII Liceum Ogólnokształcące 2
3V LOV Liceum Ogólnokształcące 0

V LOVII LO6:10
II LOV LO12:2
VII LOII LO9:11

IV runda

 
MIEJSCE 1-2GOSPODARZ :  XIV LO2019-10-21 00:00
Klasyfikacja
1XIX LOXIX Liceum Ogólnokształcące 2
2SMS LO MGSzkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata0

SMS LO MGXIX LO9:12
 
MIEJSCE 3-4GOSPODARZ :  XIV LO2019-10-21 00:00
Klasyfikacja
1IX LOIX Liceum Ogólnokształcące2
2VII LOVII Liceum Ogólnokształcące 0

VII LOIX LO2:15

III runda

III rundaGOSPODARZ :  XIV LO
Klasyfikacja
1XIX LOXIX Liceum Ogólnokształcące 2
2SMS LO MGSzkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata2
3IX LOIX Liceum Ogólnokształcące0
4VII LOVII Liceum Ogólnokształcące 0

SMS LO MGIX LO7:5
VII LOXIX LO2:15

II runda

 
Grupa AGOSPODARZ :  XIV LO
Klasyfikacja
1SMS LO MGSzkoła Mistrzostwa Sportowego Liceum Ogólnokształcące Marcina Gortata2
2XV LOXV Liceum Ogólnokształcące 0

SMS LO MGXV LO10:4
 
Grupa BGOSPODARZ :  XIV LO
Klasyfikacja
1IX LOIX Liceum Ogólnokształcące2
2XIV LOXIV Liceum Ogólnokształcące0

IX LOXIV LO15:2
 
Grupa CGOSPODARZ :  XIV LO
Klasyfikacja
1XIX LOXIX Liceum Ogólnokształcące 2
2XXIV LOXXIV Liceum Ogólnokształcące0

XIX LOXXIV LO15:1
 
Grupa DGOSPODARZ :  XIV LO
Klasyfikacja
1VII LOVII Liceum Ogólnokształcące 2
2II LOII Liceum Ogólnokształcące0

II LOVII LO4:6

I runda

 
Grupa AGOSPODARZ :  XIV LO2019-10-21 09:30
Klasyfikacja
1GORTATSzkoła Podstawowa i Liceum Ogólnokształcące MG4
2VII LOVII Liceum Ogólnokształcące 2
3ZSKWZespół Szkół Kreowania Wizerunku0

VII LOZSKW7:3
GORTATVII LO15:3
ZSKWGORTAT1:15
 
Grupa BGOSPODARZ :  XIV LO2019-10-21 09:30
Klasyfikacja
1XIX LOXIX Liceum Ogólnokształcące 4
2XIV LOXIV Liceum Ogólnokształcące2
3VIII LOVIII Liceum Ogólnokształcące0

VIII LOXIV LO3:4
XIX LOVIII LO15:0
XIV LOXIX LO2:15
  
 
Grupa CGOSPODARZ :  XIV LO2019-10-21 09:30
Klasyfikacja
1II LOII Liceum Ogólnokształcące4
2XV LOXV Liceum Ogólnokształcące 2
3CKZiU 2Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 2 0

XV LOCKZiU 215:0
II LOXV LO8:5
CKZiU 2II LO0:15
 
Grupa DGOSPODARZ :  XIV LO2019-10-21 09:30
Klasyfikacja
1IX LOIX Liceum Ogólnokształcące4
2XXIV LOXXIV Liceum Ogólnokształcące2
3V LOV Liceum Ogólnokształcące 0

IX LOXXIV LO11:2
V LOIX LO0:15
XXIV LOV LO5:4

Koszykówka dziewczat 3x3

GRUPA A :  GORTAT, VII, ZSKW

GRUPA B :  XIX, VIII, XIV

GRUPA C:  II, XV, CKZiU 2

GRUPA D:  V, IX , XXIV


TERMINY  KOLEJKI GRUPOWEJ

Każdy zespół przynosi ze sobą piłki na rozgrzewkę. Opiekunowie drużyn proszeni są o przybycie z grupą punktualnie aby nie opóźniać godziny rozpoczęcia spotkań. Dwa zespoły z grupy awansują do dalszych gier pucharowych.

GRUPA  A, B, C, D

TERMIN:  21.10.2019  (poniedziałek)

MIEJSCE:  HALA XIV LO Ul. Meissnera 9 Gdańsk Zaspa

Weryfikacja zespołów i losowanie kolejności meczy godz. 9.30. rozpoczęcie gier godz.  10.00


 Klasyfikacja końcowa

1 miejsce XIX LO GDAŃSK
2 miejsce SMS LO Marcina Gortata
3 miejsce  IX LO GDAŃSK
4 miejsce VII LO GDAŃSK
5 miejsce II LO GDAŃSK
6 miejsce VI LO GDAŃSK
7 miejsce XIV LO GDAŃSK
8 miejsce XXIV LO GDAŃSK
9 miejsce ZESPÓŁ SZKÓŁKREOWANIA WIZERUNKU GDAŃSK
10 miejsce V LO GDAŃSK
11 miejsce VIII LO GDAŃSK

Utworzono: 2019-10-13 23:34

Kszykówka 3x3 chłopcy

GRUPA A : GORTAT, SOiT, XXIV

GRUPA B : XIX, IX, XIV

GRUPA C : III, X, VIII

GRUPA D : II, V, VII

TERMINY  KOLEJKI GRUPOWEJ

Każdy zespół przynosi ze sobą piłki na rozgrzewkę. Opiekunowie drużyn proszeni są o przybycie z grupą punktualnie aby nie opóźniać godziny rozpoczęcia spotkań. Dwa zespoły z grupy awansują do dalszych gier pucharowych.

GRUPA A, B, C, D

TERMIN:  18.10.2019  (PIĄTEK)

MIEJSCE:  HALA XIV LO Ul. Meissnera 9 Gdańsk Zaspa

Weryfikacja zespołów i losowanie kolejności meczy godz. 9.45. rozpoczęcie gier godz. 10.00



Klasyfikacja końcowa

1 miejsce III LO GDAŃSK
2 miejsce II LO GDAŃSK
3 miejsce SMS LO Marcina Gortata  GDAŃSK
4 miejsce VII LO GDAŃSK
5 miejsce XIX LO GDAŃSK
6 miejsce SOIT Conradinum GDAŃSK
7 miejsce VIII LO GDAŃSK
8 miejsce IX LO GDAŃSK
9 miejsce X LO GDAŃSK
10 miejsce V LO GDAŃSK
11 miejsce XIV LO GDAŃSK
12 miejsce XXIV LO GDAŃSK

Utworzono: 2019-10-08 22:47

Termin zgłoszenia do zawodów

KOORDYNATOR ROZGRYWEK: STEFAN GIERWATOWSKI

TEL. 502831607 EMAIL: s.gierwatowski.gokf@wp.pl

Nauczyciel - opiekun ma obowiązek przebywania z młodzieżą przez cały czas trwania zawodów, a także w trakcie przerw pomiędzy meczami. Odpowiada on za wszelkie zniszczenia i uszkodzenia mienia wyrządzone przez uczestników w trakcie zawodów. (REGULAMIN GAŃSKIEJ OLIMPIADY MŁODZEŻY ART II PKT 14)

 W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów (1/2 finału wojewódzkiego).


Terminy zgłoszenia zespołów w srs:

chłopcy - 25.09.2019 r.  Planowany termin rozpoczęcia rozgrywek - 09.10.2019

dziewczęta - 10.10.2019 r.  Planowany termin rozpoczęcia rozgrywek - 21.10.2019

Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły ponadpodstawowej rocznik 2003 i młodsi

  






Utworzono: 2019-09-09 12:21

Regulamin koszykówki 3 x 3

Decyzją ZG SZS nastąpiła zmiana w regulaminie koszykówki 3x3 w Licealiadzie:
- drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły ponadpodstawowej urodzeni w 2003 i młodsi

 

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą obowiązkowo zarejestrować się przez system rejestracji szkół srs.szs.pl     nie później niż do 30 września 2019 r.

 

Dyscyplina w roku szkolnym 2019/2020 nie jest objęta punktacją Pomorskiego WSZS. Mistrzowie powiatu maja prawo startu w finale wojewódzkim.

 

I. Uczestnictwo

 w zawodach biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców.

 drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły ponadpodstawowej rocznik 2003 i młodsi

 

II. Przepisy gry

 mecze są rozgrywane na boisku do koszykówki 3 x 3 z jednym koszem (wysokość – 2,60 m), boisko musi mieć wyznaczoną linię rzutów wolnych (4 m), linię rzutów za 2 punkty (6,75 m) oraz „półkole bez szarży” pod koszem; można używać połowy tradycyjnego boiska do koszykówki,

drużyna składa się z 4 zawodników (3 zawodników na boisku i 1 rezerwowy),

 rozgrywki dziewcząt i chłopców powinny odbywać się piłką do gry w koszykówkę o rozmiarze 5,

 zespół sędziowski składa się z 1 lub 2 sędziów boiskowych oraz sędziów stolikowych,

 rzut monetą zdecyduje o tym, której drużynie przyznane zostanie posiadanie piłki na rozpoczęcie meczu, drużyna, która wygra losowanie ma prawo wybrać posiadanie piłki na rozpoczęcie meczu lub przed rozpoczęciem ewentualnej dogrywki,

czas gry wynosi 7 minut, zegar czasu gry będzie zatrzymywany podczas sytuacji martwej piłki oraz podczas rzutów wolnych,

 drużyna musi oddać rzut do kosza w ciągu 12 sekund; gra na zwłokę lub zaniechanie aktywnej gry jest błędem, jeżeli boisko nie jest wyposażone w zegar odmierzający czas do rzutu i drużyna nie stara się zakończyć akcji rzutem do kosza, sędzia udziela tej drużynie ostrzeżenia rozpoczynając odliczanie ostatnich pięciu (5) sekund akcji,

drużyna, która zdobędzie jako pierwsza 15 lub więcej punktów wygrywa mecz przed upływem czasu (dotyczy regulaminowego czasu gry),

 jeżeli na koniec regularnego czasu gry wynik pozostaje nierozstrzygnięty, zostanie rozegrana dogrywka; przed rozpoczęciem dogrywki będzie miała miejsce jednominutowa przerwa,

 drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 2 punkty w dogrywce, wygrywa mecz,

 drużyna podlega karze za faule drużyny po tym, jak popełniła 6 fauli, faule popełnione w trakcie akcji rzutowej w polu wewnątrz łuku będą karane jednym rzutem wolnym, a popełnione w trakcie akcji rzutowej z pola za łukiem będą karane dwoma rzutami wolnymi,

 faule popełnione w trakcie akcji rzutowej, po której piłka wpada do kosza po rzucie z gry, karane są dodatkowym jednym rzutem wolnym lub dwoma (gdy rzut był zza łuku),

 siódmy, ósmy i dziewiąty faul drużyny zawsze będzie karany dwoma rzutami wolnymi, kolejne faule karane są dwoma rzutami oraz posiadaniem piłki,

 nie przyznaje się rzutów za faul w ataku,

 zmiana posiadania piłki przez którąkolwiek z drużyn, następująca po sytuacji martwej piłki (aut, faul), musi rozpocząć się wymianą piłki (pomiędzy zawodnikami obrony oraz ataku) za łukiem, na szczycie boiska (tzw. check ball),

 za faul techniczny przyznaje się jeden rzut wolny,

 za faul niesportowy przyznaje się dwa rzuty wolne,

 po ostatnim rzucie wolnym wynikającym z kary za faul techniczny lub niesportowy gra zostanie kontynuowana poprzez wymianę piłki za łukiem, na szczycie boiska (tzw. check ball);

 po celnym rzucie z gry lub ostatnim rzucie wolnym grę wznawia drużyna, która nie zdobyła punktów, poprzez wy kozłowanie lub podanie piłki do partnera znajdującego się poza łukiem,

 przeciwnik może bronić podczas wyprowadzania lub podawania piłki za łuk (poza „półkolem bez szarzy”),

 po niecelnym rzucie z gry lub ostatnim rzucie wolnym, jeśli drużyna ataku zbierze piłkę, może kontynuować grę; jeśli drużyna obrony zbierze piłkę to musi wyprowadzić ją za łuk,

 po przechwyceniu lub zablokowaniu piłki należy wyprowadzić piłkę za łuk,

 w sytuacji rzutu sędziowskiego piłkę przyznaje się drużynie obrony,

 zawodnik, który popełni dwa faule niesportowe zostaje zdyskwalifikowany, drużynie przeciwnej przyznaje się dwa rzuty wolne i posiadanie piłki,

 zawodnik, który popełnił dwa (2) faule niesportowe (nie ma zastosowania do fauli technicznych) zostanie zdyskwalifikowany przez sędziów z udziału w meczu i może zostać zdyskwalifikowany z całego wydarzenia przez organizatora.

 zmiany mogą być dokonane przez którąkolwiek z drużyn, podczas gdy piłka staje się martwa, przed wymianą piłki pomiędzy zawodnikami drużyny ataku i obrony (tzw. check-ball) lub przed rzutem wolnym; zmiany mogą odbywać się jedynie poza linią końcową, naprzeciwko kosza i nie wymagają one jakiegokolwiek działania ze strony sędziów,

 każda drużyna ma prawo do jednej, 30-sto sekundowej, przerwy na żądanie; jakikolwiek zawodnik może poprosić o przyznanie przerwy na żądanie podczas sytuacji martwej piłki,

III. Punktacja Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów.

 

 

O kolejności zespołów decydują kolejno:

1. większa liczba zdobytych punktów

2. jeżeli dwie (2) lub więcej drużyn ma równą liczbę punktów po rozegraniu wszystkich meczów w danej grupie, to o kolejności miejsc decyduje (-ą) wynik (-i) meczu (-ów) pomiędzy tymi drużynami.

Jeżeli liczba punktów w meczach pomiędzy tymi drużynami wciąż jest taka sama, klasyfikację ustala się według poniższych zasad, w następującej kolejności:

a. decyduje większa różnica koszy zdobytych do straconych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

b. decyduje większa liczba koszy zdobytych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

c. decyduje większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w danej grupie,

d. decyduje większa liczba koszy zdobytych we wszystkich meczach w danej grupie.

Jeżeli powyższe zasady w dalszym ciągu nie dają rozstrzygnięcia, klasyfikację końcową ustala się w drodze losowania.

Jeżeli jedna (1) lub więcej drużyn zostaje sklasyfikowanych na którymkolwiek etapie zasad podanych powyżej, to procedury z punktu 2 stosuje się ponownie w stosunku do pozostałych niesklasyfikowanych drużyn.

 

  
Utworzono: 2019-08-27 20:28

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl