facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Koszykówka 3 x 3


koszykówka 3x3 Chłopcy

Do zawodów zgłosiło się 7 drużyn które został podzielone na dwie grupy po 3 i 4 zespoły

W pierwszej rundzie gramy systemem każdy z każdym.

do finału awansują po dwa najlepsze zespoły.

Finał

IA - IIB

IB - IIA


 Grupa A

II STO, SP 33, III STO

Grupa B

SP 48,SP 85, SP 2, SP 4

Wszystkie mecze rozegrane zostaną w SP 2  26.11.2019 godzina 9.00

Utworzono: 2019-11-14 18:58

KOSZYKÓWKA 3X3 Dziewczęta

Koszykówka 3x3 Dziewczęta

Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów które zostały podzielone na dwie grupy po 3 drużyny

w pierwszej rundzie grmy systemem każdy z każdym. Do następnej rundy awansują dwa najlepsze zespoły.

W finale gramy 

I A - II B

I B - II A

mecz o III mce 

mecze o I mce


Grupa A

SP 46, SP 85, SP 8

Grupa B

SP 33, SP 48, III STO

wszystkie mecze rozegrane zostaną 27.11.2019 w SP 8 godzina 9.00


Utworzono: 2019-11-14 18:54

Termin i miejsce zawodów - CHŁOPCY - 26.11.2019 r. (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 9:00 - DZIEWCZYNKI - 27.11.2019 r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 8 o godz. 9:00
Termin i miejsce zawodów:

- CHŁOPCY - 26.11.2019 r. (wtorek) w Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 9:00

- DZIEWCZYNKI - 27.11.2019 r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 8 o godz. 9:00

UWAGA: Drużynę stanowią dzieci urodzone w 2006 r.

 



Utworzono: 2019-11-12 15:09

Termin zgłoszenia do zawodów
.
Utworzono: 2019-10-23 08:44

Regulamin koszykówki 3 x 3

Igrzyska Młodziezy Szkolnej (rocznik 2006) dziewcząt i chłopców

 

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą obowiązkowo zarejestrować się przez system rejestracji szkół srs.szs.pl     nie później niż do 30 września 2019 r.

Dyscyplina w roku szkolnym 2019/2020 nie jest objęta punktacją Pomorskiego WSZS. Mistrzowie powiatu maja prawo startu w finale wojewódzkim.

I. Uczestnictwo

 w zawodach biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców.

 drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2006 r.

 

 

II. Przepisy gry

  • mecze są rozgrywane na boisku do koszykówki 3 x 3 z jednym koszem (wysokość – 3,05 m), boisko musi mieć wyznaczoną linię rzutów wolnych (5,80 m), linię rzutów za 2 punkty (6,75 m) oraz „półkole bez szarży” pod koszem; można używać połowy tradycyjnego boiska do koszykówki,
  • drużyna składa się z 4 zawodników (3 zawodników na boisku i 1 rezerwowy), trener nie może przebywać w obrębie boiska ani komunikować się zdalnie z trybun,
  • rozgrywki dziewcząt i chłopców powinny odbywać się piłką do gry w koszykówkę o rozmiarze 6 dla dziewcząt, natomiast 7 dla chłopców,
  • zespół sędziowski składa się z 1 lub 2 sędziów boiskowych oraz sędziów stolikowych,
  • rzut monetą zdecyduje o tym, której drużynie przyznane zostanie posiadanie piłki na rozpoczęcie meczu, drużyna, która wygra losowanie ma prawo wybrać posiadanie piłki na rozpoczęcie meczu lub przed rozpoczęciem ewentualnej dogrywki,
  • czas gry wynosi 7 minut, zegar czasu gry będzie zatrzymywany podczas sytuacji martwej piłki oraz podczas rzutów wolnych,
  • drużyna musi oddać rzut do kosza w ciągu 12 sekund; gra na zwłokę lub zaniechanie aktywnej gry jest błędem, jeżeli boisko nie jest wyposażone w zegar odmierzający czas do rzutu i drużyna nie stara się zakończyć akcji rzutem do kosza, sędzia udziela tej drużynie ostrzeżenia rozpoczynając odliczanie ostatnich pięciu (5) sekund akcji,
  • drużyna, która zdobędzie jako pierwsza 15 lub więcej punktów wygrywa mecz przed upływem czasu (dotyczy regulaminowego czasu gry),
  • jeżeli na koniec regularnego czasu gry wynik pozostaje nierozstrzygnięty, zostanie rozegrana dogrywka; przed rozpoczęciem dogrywki będzie miała miejsce jednominutowa przerwa,
  • drużyna, która jako pierwsza zdobędzie 2 punkty w dogrywce, wygrywa mecz,
  • drużyna podlega karze za faule drużyny po tym, jak popełniła 6 fauli, faule popełnione w trakcie akcji rzutowej w polu wewnątrz łuku będą karane jednym rzutem wolnym, a popełnione w trakcie akcji rzutowej z pola za łukiem będą karane dwoma rzutami wolnymi,
  • faule popełnione w trakcie akcji rzutowej, po której piłka wpada do kosza po rzucie z gry, karane są dodatkowym jednym rzutem wolnym lub dwoma (gdy rzut był zza łuku),
  • siódmy, ósmy i dziewiąty faul drużyny zawsze będzie karany dwoma rzutami wolnymi, kolejne faule karane są dwoma rzutami oraz posiadaniem piłki,
  • nie przyznaje się rzutów za faul w ataku,
  • zmiana posiadania piłki przez którąkolwiek z drużyn, następująca po sytuacji martwej piłki (aut, faul), musi rozpocząć się wymianą piłki (pomiędzy zawodnikami obrony oraz ataku) za łukiem, na szczycie boiska (tzw. check ball),
  • za faul techniczny przyznaje się jeden rzut wolny,
  • za faul niesportowy przyznaje się dwa rzuty wolne,
  • po ostatnim rzucie wolnym wynikającym z kary za faul techniczny lub niesportowy gra zostanie kontynuowana poprzez wymianę piłki za łukiem, na szczycie boiska (tzw. check ball);
  • po celnym rzucie z gry lub ostatnim rzucie wolnym grę wznawia drużyna, która nie zdobyła punktów, poprzez wy kozłowanie lub podanie piłki do partnera znajdującego się poza łukiem,
  • przeciwnik może bronić podczas wyprowadzania lub podawania piłki za łuk (poza „półkolem bez szarzy”),
  • po niecelnym rzucie z gry lub ostatnim rzucie wolnym, jeśli drużyna ataku zbierze piłkę, może kontynuować grę; jeśli drużyna obrony zbierze piłkę to musi wyprowadzić ją za łuk,
  • po przechwyceniu lub zablokowaniu piłki należy wyprowadzić piłkę za łuk,
  • w sytuacji rzutu sędziowskiego piłkę przyznaje się drużynie obrony,
  • zawodnik, który popełni dwa faule niesportowe zostaje zdyskwalifikowany, drużynie przeciwnej przyznaje się dwa rzuty wolne i posiadanie piłki,
  • zawodnik, który popełnił dwa (2) faule niesportowe (nie ma zastosowania do fauli technicznych) zostanie zdyskwalifikowany przez sędziów z udziału w meczu i może zostać zdyskwalifikowany z całego wydarzenia przez organizatora.







  • zmiany mogą być dokonane przez którąkolwiek z drużyn, podczas gdy piłka staje się martwa, przed wymianą piłki pomiędzy zawodnikami drużyny ataku i obrony (tzw. check-ball) lub przed rzutem wolnym; zmiany mogą odbywać się jedynie poza linią końcową, naprzeciwko kosza i nie wymagają one jakiegokolwiek działania ze strony sędziów,
  • każda drużyna ma prawo do jednej, 30-sto sekundowej, przerwy na żądanie; jakikolwiek zawodnik może poprosić o przyznanie przerwy na żądanie podczas sytuacji martwej piłki,

 

III. Punktacja

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane spotkanie 1 punkt, za walkower 0 punktów.

O kolejności zespołów decydują kolejno:

1. większa liczba zdobytych punktów

2. jeżeli dwie (2) lub więcej drużyn ma równą liczbę punktów po rozegraniu wszystkich meczów w danej grupie, to o kolejności miejsc decyduje (-ą) wynik (-i) meczu (-ów) pomiędzy tymi drużynami.

Jeżeli liczba punktów w meczach pomiędzy tymi drużynami wciąż jest taka sama, klasyfikację ustala się według poniższych zasad, w następującej kolejności:

a. decyduje większa różnica koszy zdobytych do straconych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

b. decyduje większa liczba koszy zdobytych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

c. decyduje większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w danej grupie,

d. decyduje większa liczba koszy zdobytych we wszystkich meczach w danej grupie.

Jeżeli powyższe zasady w dalszym ciągu nie dają rozstrzygnięcia, klasyfikację końcową ustala się w drodze losowania.

Jeżeli jedna (1) lub więcej drużyn zostaje sklasyfikowanych na którymkolwiek etapie zasad podanych powyżej, to procedury z punktu 2 stosuje się ponownie w stosunku do pozostałych niesklasyfikowanych drużyn.

  
Utworzono: 2019-08-28 11:21

WYNIKI

I miejsce            III SZKOLNE TOWARZYSTWO OŚWIATOWE

II miejsce           POZYTYWNA SZKOŁA PODSTAWOWA

III miejsce          SZKOŁA PODSTAWOWA NR. 2

IV miejsce          SZKOŁA PODSTAWOWA NR. 33


V-VII miejsce      II SZKOLNE TOWARZYSTWO OŚWIATOWE

                            SZKOŁA PODSTAWOWA NR. 85

                           SZKOŁA PODSTAWOWA NR. 48

Utworzono: 2019-11-26 13:53

Zawody zostaną rozegrane 26 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2 UWAGA : Drużynę stanowią uczniowie urodzeni w 2006 r.

Koszykówka 3x3 CHŁOPCÓW

Zawody zostaną rozegrane 26 listopada 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 2, GODZ. 9;00

UWAGA: Drużynę stanowią uczniowie
urodzeni w 2006 r.

 


Utworzono: 2019-11-12 15:14

Runda

 
Grupa 1GOSPODARZ :  
 
Kolejka 1GOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1SP33Szkoła Podstawowa nr 331
2II SSP STOII Społeczna Szkoła Podstawowa STO0

II SSP STOSP33
 
Kolejka 2GOSPODARZ :  
Klasyfikacja
1III SSP STOIII Społeczna Szkoła Podstawowa STO0
2SP33Szkoła Podstawowa nr 330

SP33III SSP STO

KLASYFIKACJA DZIEWCZĄT

I mce SP 33

II mce SP 46

III mce SP 48

IV mce SP 8

V-VI mce SP 85 / III STO

Utworzono: 2019-12-01 15:22

Termin i miejsce zawodów: - DZIEWCZYNKI - 27.11.2019 r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 8 o godz. 9:00, UWAGA: Drużynę stanowią dzieci urodzone w 2006 r.
Termin i miejsce zawodów:


- DZIEWCZYNKI - 27.11.2019 r. (środa) w Szkole Podstawowej nr 8 o godz. 9:00

UWAGA: Drużynę stanowią dzieci urodzone w 2006 r.
 
Utworzono: 2019-11-14 10:03

FINAŁ

FINAŁGOSPODARZ :  SP82019-11-27 10:00
Klasyfikacja
1SP33Szkoła Podstawowa nr 334
2SP48Szkoła Podstawowa nr 482
3SP46Szkoła Podstawowa nr 462
4SP8Szkoła Podstawowa nr 80

SP46SP484 : 3
SP33SP86 : 2
SP48SP84 : 2
SP46SP332 : 4

Runda I

 
Grupa AGOSPODARZ :  SP82019-11-27 10:00
Klasyfikacja
1SP46Szkoła Podstawowa nr 464
2SP8Szkoła Podstawowa nr 82
3SP85Szkoła Podstawowa nr 850

SP46SP8511 : 2
SP46SP811 : 1
SP85SP80 : 5
 
Grupa BGOSPODARZ :  SP82019-11-27 10:00
Klasyfikacja
1SP33Szkoła Podstawowa nr 334
2SP48Szkoła Podstawowa nr 482
3III SSP STOIII Społeczna Szkoła Podstawowa STO0

SP33SP488 : 5
SP33III SSP STO6 : 1
SP48III SSP STO2 : 0

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl