facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Mini Piłka Siatkowa


KLASYFIKACJA KOŃCOWA SIATKÓWKI CHŁOPCÓW

KLASYFIKACJA KOŃCOWA SIATKÓWKI CHŁOPCÓW


I mce SP 85

II mce SP 79

III mce SP 43

IV mce SP 8

V- VI mce SP 14 ; SP 61

VII - IX mce  SP 27 ; SP 92; SP 33

X mce III STO

Utworzono: 2020-02-24 10:00

KLASYFIKACJA KOŃCOWA SIATKÓWKI DZIEWCZĄT

KLASYFIKACJA KOŃCOWA SIATKÓWKI DZIEWCZĄT


I mce SP 85

II mce SP 79

III mce SP 48

IV mce SP 27

V - VI mce SP 42, SP 43

VII mce SP 8

VIII mce SP 12

IX mce SP 33

X mce III STO

Utworzono: 2020-02-24 09:57

FINAŁ SIATKÓWKI DZIEWCZĄT

FINAŁ SIATKÓWKI DZIEWCZĄT


I SP 79 - SP 27  2:0

II SP 85 - SP 48  2:0

III SP 27 - SP 48 1:2

IV SP 79 - SP 85 1:2


I mce SP 85

II mce SP 79

III mce SP 48

IV mce SP 27 

Utworzono: 2020-02-24 09:47

Finał siatkówki dziewcząt

Do finału siatkówki dziewcząt awansowało 8 zespołów które zostaną podzielone na dwie grupy po 4 drużyny.

Do Ścisłego finału awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z grup.

W Finale obowiązywać będą mecze 

- I mce gr A - II mce gr B

- II mce gr A - I mce gr B

- przegrani (mecz o trzecie miejsce)

-wygrani (mecz o I mce)

Zawody odbędą się dnia 21.02.2020 godzina 10.00

Gospodarz SP 85

Mecze gramy jednocześnie na dwóch boiskach.

Przypominam o ponownym zarejestrowaniu się w systemie srs 1/2 finału wojewódzkiego piłki siatkowej dziewcząt

Organizator ma obowiązek powiadomić resztę szkół o terminie zawodów



Gr A

SP 85

SP 27

SP 12

SP 43

I mce SP 85 - awans do finału

II mce SP 27 - awans do finału

III mce SP 43


Gr B

SP 48

SP 79

SP 42

SP 8

I mce SP 79 - awans do finału

II mce SP 48 - awans do finału

III mce SP 42

IV mce SP 9

Utworzono: 2020-02-16 22:00

I runda siatkówki dziewcząt

I runda siatkówki dziewcząt

Do zawodów zgłosiło się 14 zespołów które podzielone został na cztery grupy po trzy i cztery drużyny.

Do drugiej rundy awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.


Grupa A

organizator SP 85

termin 12.02.2020 (środa) godzina 10.00

SP 85, SP 42, SP 33, III STO


I mce SP 85 - awans do półfinału

II mce SP 42- awans do półfinału

III mce SP 33

IV mce III STO


Grupa B

organizator SP 12 

termin 11.02.2020 (wtorek) godzina 9.00

SP 12,SP 19, SP 79, 

I mce SP 79 -awans do półfinału

II mce SP 12 -awans do półfinału

SP 19 nie stawiło się na zawodach


Grupa C

organizator SP 8

Termin 10.02.2020 (poniedziałek) godzina 9.00

SP 8, SP Pozytywna, SP 27


I mce SP 27 - awans do półfinału

II mce SP 8 - awans do półfinału

SP pozytywna nie stawiła się na zawodach - nie poinformowała o nieobecności


Grupa D

organizator SP 48

termin 11.02.2020 (wtorek) godzina 10.00

SP 48, SP 43, SP 92, SP 15

I mce SP 48 - awans do półfinału

II mce SP 43 - awans do półfinału

SP 92 oraz SP 15 ne stawiły się na zawodach


Organizatorzy powiadamiają o terminie zawodów

po zakończeniu zawodów proszę o wysłanie wyników koordynatorowi rozgrywek

Utworzono: 2020-02-02 11:49

Finał Siatkówki Chłopców

Do Finału mini siatkówki chłopców zakwalifikowało się 6 zespołów które zostały podzielone na dwie podgrupy po 3 drużyny.

Do dalszej części gier awansują po dwa najlepsze zespoły.

W ścisłym finale obowiązywać będzie kolejność gier

1) I mce Gr A - II mce Gr B

2) II mce Gr A - I mce Gr B

3) mecz o III mce

4) mecz o I mce

Turniej rozgrywany będzie na dwóch boiskach jednocześnie.

Organizator finału zobowiązany jest do poinformowania pozostałych zespołów o terminie zawodów

Przypominam o regulaminie zawodów.


Organizator SP 85

Termin 06.02.2020 godzina 10.00


Gr.A

SP 85, SP 8, SP 61

I mce SP 85 - awans do finału

II mce SP 8 - awans do finału

III mce SP 61


Gr B

SP 79 , SP 14, SP 43

I mce SP 79 - awans do finału

II mce SP 43 - awans do finału

III mce SP 14


Klasyfikacja końcowa

I mce SP 85

II mce SP 79

III mce SP 43

IV mce SP 8



Utworzono: 2020-01-29 09:39

I runda siatkówki chłopców

Do zawodów zgłosiło się 12 zespołów które zostały podzielone na 3 grupy po 4 zespoły

W pierwszej rundzie gramy systemem każdy z każdym. Do drugiej rundy awansują po dwa najlepsze zespoły


Grupa A

Gospodarz SP 33 UWAGA ZMIANA TERMINU ZAWODÓW !!! 18.12.2019 godzina 9.30

SP 33, SP 85 , SP 43, Fregata


I mce SP 85 - awans do finału

II mce SP 43 - awans do finału

III mce SP 33 

Fregata nie stawiła się na zawodach ( nie poinformowali organizatora )


Grupa B

Gospodarz SP 8   termin zawodów :9.12.2019 godzina 9.00

SP 8 , SP 12, SP 92, SP 14


I mce SP 8 - awans do finału

II mce SP 14 - awans do finału

III mce SP 92 

SP 12 nie stawiło się na zawodach (poinformowali organizatora_


Grupa C

Gospodarz SP 27  termin zawodów 10.12.2019 godzina 9.00

SP 27, SP 79, III STO, SP 61


I mce SP 79 - awans do finału

II mce SP 61 - awans do finału

III mce SP 27

IV mce III sto


Utworzono: 2019-12-02 18:48

TERMIN ZAPISÓW SIATKÓWKI CHŁOPCÓW

TERMIN ZAPISÓW SIATKÓWKI CHŁOPCÓW MIJA DNIA 25.11.2019 godzina 20.00

Po terminie NIE BĘDZIE MOŻLIWOŚCI DOPISANIA ZESPOŁÓW !!!!

zapisane zespoły : SP 12, III Sto, SP Fregata, SP 61, SP 8, SP 79, SP 14, SP 43

Utworzono: 2019-11-20 09:38

Regulamin mini piłki siatkowej - "czwórki"

PIŁKA SIATKOWA – CZWÓRKI

Obowiązuje od roku szkolnego 2019/2020

  1. UCZESTNICTWO

Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2007 i młodsi. Osobno dziewczęta i chłopcy.

  1. PRZEPISY GRY

- wymiary boiska: 14 m x 7 m, na boisku wyznacza się linię ataku (3 m od siatki),

- wysokość siatki: dziewczęta 215 cm, chłopcy 224 cm,

- obowiązuje rozmiar piłki nr 5 (MOLTEN lub MIKASA)

SYSREM GRY

- w skład zespołu wchodzi 8+2 rezerwowych zawodników (w całym turnieju),

- mecz rozgrywany jest w formie dwóch setów do 25 punktów przy zachowaniu różnicy 2 punktów,

- w przypadku remisu rozgrywany jest 3 set do 15 przy zachowaniu różnicy 2 punktów,

- każdy zespół ma prawo do wykorzystania 2 przerw (30 s) podczas każdego seta,

- w pierwszym secie gra 4 zawodników/czek + wyznaczony/a do tej czwórki 1 rezerwowy/a,

- w drugim secie pozostałych 5 zawodników/czek,

- w trzecim secie, rozgrywanym w przypadku remisu w setach, gra dowolna czwórka, wyznaczona z dziesiątki,

- skład CZWÓREK ustalony i zapisywany jest przez trenera/opiekuna zespołu przed rozpoczęciem turnieju i nie może być zmieniony przez cały turniej (kartę z ustalonym składem zawodników przechowuje sędzia, który sprawdza skład „4” przed każdym meczem).

ZAGRYWKA

- Obowiązuje rotacyjna kolejność wykonywania zagrywki,

- Piłka musi być uderzona dłonią lub dowolną częścią ręki po podrzuceniu jej w górę lub upuszczeniu w dół z jednej lub obydwu dłoni.

- Dozwolone jest tylko jedno podrzucenie lub upuszczenie piłki. Dopuszczalne jest kozłowanie piłki oraz przekładanie jej z ręki do ręki.

- W momencie uderzenia piłki przy zagrywce lub w momencie odbicia się przy zagrywce z wyskoku, zagrywający nie może dotykać boiska (łącznie z linią końcową) oraz podłoża na zewnątrz strefy zagrywki.

- Po uderzeniu piłki zawodnik może opaść również poza strefę zagrywki lub na boisko.

- Zawodnik zagrywający nie wykonuje akcji w bloku i ataku z piłką powyżej górnej taśmy w każdym miejscu na boisku.

- Kolejność zagrywania określona jest przez ustawienie początkowe zespołu, zapisane na kartce i kontrolowane przez sędziego. Jeśli zespół przyjmujący piłkę z zagrywki zdobywa prawo do wykonywania zagrywki, zawodnicy dokonują rotacji zgodnie z ruchem wskazówek zegara.

BŁĄD ROTACJI

Błąd kolejności zagrywania powstaje, gdy zagrywka, nie jest wykonana zgodnie z ustawieniem początkowym zespołu. Prowadzi to do następujących konsekwencji:

  1. zespół przeciwny zdobywa punkt i prawo do zagrywki,
  2. porządek rotacji zawodników jest korygowany.

BŁĘDY ZWIĄZANE Z USTAWIENIEM

Zawodnik, który wykonał zagrywkę znajduje się na pozycji zagrywającego do czasu zmiany rotacji.

Zawodnik na pozycji zagrywającego ma ograniczenia w grze związane z zakazem blokowania oraz w grze i atakowania z wyskoku. Zawodnik ten podczas ustawienia do przyjęcia zagrywki traktowany jest jako zawodnik II linii.

Pozostali zawodnicy traktowani są jako zawodnicy I linii i powinni zajmować swoje pozycje zgodnie z rotacją.

ZMIANY

W każdym secie dozwolona jest tylko jedna podwójna zmiana tzn. można wymienić jednego z zawodników, który może wrócić w trakcie seta na swoje miejsce (druga zmiana dokonana).

Zawodnik rezerwowy może wejść na boisko tylko jeden raz w secie na miejsce zawodnika z ustawienia początkowego i może być zmieniony tylko przez tego samego zawodnika, za którego wszedł.

  1. Punktacja

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane - 1 punkt, za walkower 0 punktów.

O kolejności zespołów decydują kolejno:

  1. Większa liczba zdobytych punktów,
  2. Jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:

- wynik bezpośrednich spotkań (kolejno - punkty, sety, „małe punkty”),

- większa liczba zwycięstw,

- większy stosunek setów,

- większy stosunek „małych” punktów.

 

Utworzono: 2019-08-27 08:12

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl