facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Szachy Drużynowe


Termin zgłoszenia do zawodów

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (w srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów (1/2 finału wojewódzkiego) – termin zgłoszenia zespołów do 23.09.2019 r.

Mistrzostwa Gdańskiej Olimpiady Młodzieży w Szachach Drużynowych
Igrzyska Dzieci
 
termin zawodów: 30.09.2019  (poniedziałek)  w godz. (9:00 - 13:00)
miejsce Szkolne Schronisko Młodzieżowe al. Grunwaldzka 244, 80-314 Gdańsk-Strzyża
 
weryfikacja zespołów godz. 9:00
rozpoczęcie gier          godz. 9:30
 
Utworzono: 2019-09-05 13:22

Klasyfikacja koncowa

M-ceNrNazwa drużynyRankingDuże punktyPkt.vs+Sz.1
11Szkoła Podstawowa im. św. Jana de La Salle146211,016,56;4;2;7;9;6,0
23Podstawowa Szkoła Gedanensis135010,016,58;2;5;10;2,0
34Szkoła Podstawowa nr 29 LEONARDO13128,014,09;7;8;5,0
42Szkoła Podstawowa nr 7914007,013,07;5;6;2,0
55Szkoła Podstawowa nr 4813006,013,510;7;6,0
68Szkoła Podstawowa nr 8511006,012,510;6;4,0
79British International School Gdańsk- Szkoła Podstawowa10625,011,06;10;2,0
87Szkoła Podstawowa nr 8611504,011,010;9;2,0
96III Społeczna Szkoła Podstawowa STO12123,010,010;1,0
1010Szkoła Podstawowa nr 3310000,02,0
0,0

 

Utworzono: 2019-09-30 14:01

Regulamin szachów drużynowych

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2019 roku.

I. Uczestnictwo

   1.  Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w  2007 i  młodsi.

                         - Drużyna składa się z 4 osób:

- I szachownica                        - chłopiec lub dziewczyna

- II szachownica                       - chłopiec lub dziewczyna

- III szachownica                      - chłopiec lub dziewczyna

- IV szachownica                      - dziewczyna,

     2.    Na szachownicy chłopca może zostać zgłoszona dziewczyna.

     3.    Skład drużyny obowiązuje przez cały turniej.

     4.    W zawodach obowiązują przepisy FIDE i PZSzach

     5.    Do ostatecznej interpretacji niniejszego regulaminu upoważniony jest sędzia główny, którego decyzje

      są ostateczne.

     6.    Zaleca się wprowadzenie na każdym etapie rozgrywek kojarzenia komputerowego

           systemem ChessArbiter

 

II. Program zawodów

     1.    Zawody przeprowadzone są w formie drużynowej.

     2.    Zaleca się prowadzenie zawodów systemem szwajcarskim kontrolowanym na dystansie 7 rund

          (w przypadku

            rozgrywek wojewódzkich) i 11 rund (w przypadku rozgrywek ogólnopolskich);

     3.    Tempo gry, w przypadku posiadania zegarów elektronicznych 10 min + 5 sek na posunięcie

      w przypadku  rozgrywek wojewódzkich i 20 minut + 10 sek. na posunięcie w przypadku finału

ogólnopolskiego.       

           W przypadku nie posiadania zegarów elektronicznych 10-20 min. na partię dla zawodnika

w rozgrywkach  wojewódzkich.

III. Punktacja

      O miejscu drużyny decyduje w kolejności:

      1.  punkty duże (meczowe 2, 1, 0)

      2.  suma punktów zdobytych przez zawodników  (wygrana – 1 pkt; remis – 0,5 pkt, przegrana – 0 pkt).

      3.  wynik bezpośredniego spotkania,

      4.  lepszy wynik na pierwszej, ewentualnie kolejnych szachownicach.

  
Utworzono: 2019-08-27 09:10

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl