facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Piłka Nożna


Finał Piłki Nożnej Dziewcząt

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów:  (1/2 finału wojewódzkiego)

Uwaga zmiana godziny rozpoczęcia zawodów!

Termin:  08.04.2022 r (piątek) o godz. 11.30 ( odprawa i losowanie)

Miejsce:  GZSiSS Al. Grunwaldzka 244 - boisko ze sztuczną nawierzchnią.

Do zawodów zgłosiły się: XIX LO, IX LO, V LO i XXI LO.

Utworzono: 2022-04-02 12:10

Finał Piłki Nożnej Chłopców

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów:  (1/2 finału wojewódzkiego - Finał).

Uwaga! Zmiana godziny i rodzaju nawierzchni!!

Zawody Finałowe odbędą się 08.04.2022 r (piątek) o godz. 09.00 na boiskach:

  GZSiSS Al. Grunwaldzka 244 - boisko ze sztuczną nawierzchnią. Mecze trwają 2 x 15 min.

  1. 09.00 E1 – F2  VIII LO – V LO
  2. 09.40 F1 – E2  XV LO – XXI LO
  3. 10.20 P1 – P2 mecz o III miejsce
  4. 11.00 W1 – W2 mecz o I miejsce
Utworzono: 2022-04-02 12:02

Półfinał Piłki Nożnej Chłopców

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów: (1/2 finału wojewódzkiego - Półfinał).

Zawody półfinałowe odbędą się 31.03.2022 r o godz. 11.00 na boiskach ze sztuczną nawierzchnią ul. Traugutta29.

Finał zaplanowany jest na 8.04.2022 r o godz. 10.00.


Grupa E ( A1- Conradinum, B2 – VIII LO, C1 – XXI LO, D2 – III LO)


Grupa F ( B1 – V LO, A2 – XV LO, D1 – IX LO, C2 – PSB)


Kolejność spotkań:

  1. 11.00 Grupa E Boisko (A)  Conradinum – VIII LO, Boisko (B) XXI LO – III LO

 

  1. 11.30 Grupa F Boisko (A)  V LO – XV LO,                Boisko (B) IX LO – PSB

 

  1. 12.00 Grupa E Boisko (A)  Conradinum – III LO,    Boisko (B) XXI LO – VIII LO

 

  1. 12.30 Grupa F Boisko (A)  V LO – PSB,                     Boisko (B) IX LO – XV LO

 

  1. 13.00 Grupa E Boisko (A)  Conradinum – XXI LO,  Boisko (B) VIII LO – III LO

 

  1. 13.30 Grupa F Boisko (a)   V LO – IX LO,                  Boisko (B) PSB – XV LO
Utworzono: 2022-03-09 11:55

Mistrzostwa Gdańska w Piłce Nożnej Dziewcząt - Licealiada.

Termin zgłoszeń: 31.03.2022r. (czwartek)

Data i termin: 08.04.2022r.(piatek) 

Miejsce: Stadion LA i Rugby ul. Grunwaldzka 244 Gdańsk

Organizator: GZS i SS

Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia do 31.03.2022

Utworzono: 2022-03-03 18:48

Eliminacje Mistrzostwa Gdańska w Piłce Noznej Chłopców - Licealiada

Termin zgłoszeń: 08.10.2021r. (piątek)

Data i termin: 12.10.2021r.(wtorek) w godz.8.45-13.00

Miejsce: Stadion LA i Rugby ul. Grunwaldzka 244 Gdańsk

Organizator: GZS i SS

Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia do 8.10.2021

Utworzono: 2021-09-28 18:38

Wyniki Finału Miejskiego

Wyniki Turnieju Finałowego:

  1. VIII LO – V LO  1:3
  2. XV LO - XXI LO 1:4

Mecz o III miejsce:

VIII LO – XV LO 1:5

Mecz o I miejsce:

V LO – XXI LO 3:3 po dogrywce 4:6

Końcowa klasyfikacja:

  1. XXI Liceum Ogólnokształcące
  2. V Liceum Ogólnokształcące
  3. XV Liceum Ogólnokształcące
  4. VIII Liceum Ogólnokształcące
Utworzono: 2022-04-08 16:18

Wyniki Półfinałów

Grupa E

1. Conradinum - VIII LO  0-5

2. XXI LO - III LO            2-2

3. Conradinum - III LO    8-2

4. XXI LO - VIII LO          0-1

5. Conradinum - XXI LO 1-8

6. VIII LO - III LO             2-4

Kolejność w grupie:

1. VIII LO  - 6 pkt, 7-4 - awans do finału.

2. XXI LO  - 4 pkt, 10:4 - awans do finału.

3. III LO     - 4 pkt,  8-12 

4. Conradinum - 3 pkt, 9-15


Grupa F

1. V LO - XV LO   1-2

2. IX LO - PSB      1-1

3. V LO - PSB       4-1

4. IX LO - XV LO   0-1

5. V LO - IX LO      2-2

6. PSB -  XV LO    1-1

Kolejność w grupie:

1. XV LO  7 pkt, 4-2 - awans do finału.

2. V  LO    4 pkt, 7-5 - awans do finału.

3. IX LO    2 pkt, 3-4

4. PSB      2 pkt, 3-6

Utworzono: 2022-03-31 17:03

Wyniki eliminacji.

Grupa A

Wyniki meczów:

  1. Conradinum – XV LO 3:3
  2. XIX LO – Spartakus 0:1
  3. XIX LO – XV LO 1:2
  4. Conradinum – Spartakus 2:1
  5. Conradinum – XIX LO 4:1
  6. Spartakus – XV LO 2:4

Kolejność w grupie:

  1. Conradinum 7 pkt, 9:5 – awans
  2. XV LO          7 pkt, 9:6 – awans
  3. Spartakus      3 pkt, 4:6,
  4. XIX LO             0 pkt, 2:7

 

Grupa B

Wyniki meczów:

  1. VIII LO – ZSŁącz 2:0
  2. II LO – V LO 1:11
  3. II LO – ZSŁącz 3:0
  4. VIII LO – V LO 0:3
  5. VIII LO – II LO 4:1
  6. V LO – ZSŁącz 4:2

Kolejność w grupie:

  1. V LO     9  pkt, 17:3, - awans
  2. VIII LO  6  pkt, 6:4 –  awans
  3. II LO     3 pkt, 5:15
  4. ZSŁ 0 pkt, 2:9

 

Grupa C

Wyniki meczów:

  1. PSB – XXI LO 2:2
  2. SEH – XXI LO 0:6
  3. SEH – PSB      0:2

Kolejność w grupie:

  1. XXI LO 4pkt, 8:2 - awans
  2. PSB      4pkt, 4:2 – awans
  3. SEH      0pkt, 0:6

 

Grupa D

Wyniki meczów:

  1. III LO – OSM   4:0
  2. IX LO – CKZiU 4:0
  3. IX LO – OSM   4:1
  4. III LO – CKZiU 5:2
  5. III LO – IX LO  0:3
  6. CKZiU – OSM 3:0

Kolejność w grupie:

  1. IX LO   9 pkt, 11:1 – awans
  2. III LO   6 pkt,   9:5  - awans
  3. CKZiU  3 pkt, 5:9
  4. OSM   0 pkt, 1:11
Utworzono: 2021-10-12 18:33

Wyniki Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt

Wyniki Turnieju:

  1. XIX LO – IX LO   0:6
  2. XXI LO – V LO    2:0
  3. XIX LO – V LO    1:1
  4. XXI LO – IX LO   1:1
  5. V LO  -  IX LO     1:6
  6. XIX LO – XXI LO  2:4

Końcowa klasyfikacja:

  1. IX Liceum Ogólnokształcące    7 pkt, bramki 13:2
  2. XXI Liceum Ogólnokształcące  7 pkt, bramki 7:3
  3. V Liceum Ogólnokształcące     1 pkt, bramki 2:9
  4. XIX Liceum Ogólnokształcące  1 pkt, bramki 3:11
Utworzono: 2022-04-08 16:29

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2021 roku.

 

                                                                                                                                             

    I.  Uczestnictwo:
       1. Drużynę stanowią uczniowie szkoły ponadpodstawowej, rocznik 2002 i młodsi (szkoły dzienne).
       2.  Oddzielne zawody dla dziewcząt i chłopców
       3.  Zespół liczy maksymalnie 12 zawodniczek/ zawodników w całym turnieju.

     4. Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych oraz znaczników. Na rozgrzewkę drużyny powinny

          zgłaszać się z własnymi piłkami.

 

  II.  Przepisy gry

        Zawody rozgrywane są zgodnie z niniejszym regulaminem. Pozostałe zasady nie określone w regulaminie – zgodnie z

  przepisami PZPN.      

  1. Zespół składa się z 5 zawodników w polu + bramkarz.
  2. Zawody powinny być rozgrywane  na boisku o nawierzchni trawiastej o wymiarach szerokość 20 –32 m.
  3. Długość 40 – 56 m, bramki: 5 x 2 m, dopuszcza się na niższych szczeblach bramki 3 x2 m.,
    Czas gry: 2 x 10 - 20 minut + do 5 minut przerwa.
  4. Obuwie:  z płaską podeszwą, turfy, korki lane.
  5. Wymagane ochraniacze piłkarskie.
  6. Niewłaściwe wyposażenie zawodnika skutkuje niedopuszczeniem do meczu.
  7. Piłka: rozmiar „5”.
  8. Pole karne: prostokąt o wymiarach 7 x 15 m ( w przypadku o wymiarach boiska 20 x 40 m, pole bramkowe wyznacza półłuk o promieniu 6 m (pole jak w piłce ręcznej).
  9. Bramkarz może chwytać piłkę rękami tylko w polu karnym.
  10. Gra bez “spalonego”.
  11. Zmiany hokejowe (błędy będą karane w następujący sposób: strata piłki lub rzut wolny pośredni)
  12. Rzut karny z 7 m przy bramkach 3 x 2 m lub 9 m przy bramkach 5 x 2 m.
  13. Rzut  od bramki wybijany jest z tzw. „piątki” (czyli z piłki nieruchomo stojącej na ziemi w obrębie pola karnego). Piłka musi opuścić pole karne.
  14. Rzut od bramki wybijany jest z „piątki” tylko w obrębie własnej połowy (piłka musi dotknąć podłoża na własnej połowie).
  15. Bramkarz po chwycie piłki z akcji wprowadza piłkę do gry ręką lub nogą tylko w obrębie własnej połowy.
  16. Za złe wprowadzenie przez bramkarza przyznaje się drużynie przeciwnej rzut wolny pośredni, wykonywany z linii środkowej boiska z miejsca jej przekroczenia. W tym przypadku nie obowiązuje przepis o „prawie korzyści”
  17. Rozpoczęcie i wznowienie gry ze środka boiska traktowane jest jako rzut wolny pośredni
  18. Piłka z rozpoczęcia/wznowienia gry może zostać zagrana do tyłu.
  19. Podczas wykonywania stałych fragmentów gry zawodnicy drużyny przeciwnej musza znajdować się przynajmniej w odległości 5 m od piłki.
  20. Wybicie piłki z autu powinno być wykonane nogą z linii bocznej boiska (piłka stojąca).
  21. Stosowane są kary wychowawcze: 1min., 2min. i dyskwalifikacja (wykluczenie z gry: zawodnik ukarany opuszcza boisko na czas gry. Usuniętego zawodnika nie może zastąpić do końca spotkania). Za wybitnie niesportowe zachowanie sędzia może od razu ukarać zawodnika czerwoną kartką (usuniętego zawodnika nikt nie może zastąpić do końca spotkania).

 

      III. Punktacja

   Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis - 1 punkt, za przegrane  0 punktów.

            O kolejności zespołów decydują kolejno:

               1.  większa liczba zdobytych punktów,

               2.  jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:

                       a.   bezpośrednie spotkanie pomiędzy zainteresowanymi zespołami

                       b.   korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych drużyn,

                       c.    lepsza różnica bramek w całym turnieju,

                       d.   większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju,

             Jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi

             zespołami.

       W meczach, które muszą wyłonić zwycięzcę, w przypadku remisu, przeprowadza się dogrywkę trwająca 2 x 5 minut.

       Następnie, jeśli dogrywka nie wyłoni wygranych należy przeprowadzić konkurs rzutów karnych po 5, potem po razie

       do skutku.

  
Utworzono: 2021-09-01 10:05

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl