Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2020 roku.

I. Uczestnictwo

1.  Zawody przeprowadzane są osobno w kategoriach dziewcząt i chłopców.

2. Drużynę stanowią uczniowie szkoły ponadpodstawowej (szkoły dzienne) ), rocznik 2001 i młodsi

3. Zespół liczy do 14 zawodniczek/zawodników.

4. Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się z

własnymi piłkami.

II. Przepisy gry

1.  Czas gry: 2 x 25 minut + 5 minut przerwy. (w systemie turniejowym czas gry dostosowany jest do liczby rozgrywanych meczy).
      2.  obowiązują rozmiary piłki:  2 ( 54-56cm) – dziewczęta;  3 ( 56-58cm)- chłopcy,
      3.  drużyna ma prawo wziąć 1-minutowy czas w każdej połowie meczu,
      4.  dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu,
      5.  zmieniony jest przepis dotyczący zmian; zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu, a nie tylko

wtedy, gdy drużyna zmieniająca zawodnika jest w posiadaniu piłki,

6.  rzuty karne: w przypadku uzyskania remisu w meczu, zarządza się rzuty karne, które wykonuje 5 ustalonych przez

trenera zawodników. W przypadku kolejnego remisu zawodnicy wykonują rzuty karne do skutku.

7. Obowiązuje kategoryczny zakaz używania środków klejących piłkę.

III. Punktacja

1. Za wyniki osiągnięte w poszczególnych zawodach przyznaje się:
           a)  3 pkt. – za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry
           b)  2 pkt. - za zwycięstwo po rzutach karnych,
           c)  1 pkt. - za porażkę po rzutach karnych,
           d)  0 pkt. - za porażkę w regulaminowym czasie gry.

- losowanie.

3.  W meczach kończących się w podstawowym czasie gry remisem wynik zawodów zalicza się do tabeli (rzuty

karne po regulaminowym czasie gry służą jedynie wyłonieniu zwycięzcy i nie są zaliczane do wyniku meczu oraz