Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl nie później niż do 30 września 2024 roku.

I. UCZESTNICTWO

1.    Zawody przeprowadzane są osobno w kategoriach dziewcząt i chłopców.

2.    Drużynę stanowią uczniowie szkoły ponadpodstawowej (szkoły dzienne), rocznik 2005 i młodsi.

3.    Zespół liczy maksymalnie 16 zawodniczek/zawodników.

4.    Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się z własnymi piłkami.

II. PRZEPISY GRY

1.   Czas gry: 2 x 25 minut + 5 minut przerwy. (w systemie turniejowym czas gry dostosowany jest do liczby      rozgrywanych meczy),

2.   obowiązują rozmiary piłki: 2 (54-56cm) – dziewczęta; 3 (56-58cm)- chłopcy,

3.   drużyna ma prawo wziąć 1-minutowy czas w każdej połowie meczu,

4.   dowolny system ustawienia obrony podczas całego meczu,

5.   zmieniony jest przepis dotyczący zmian; zmiany zawodników możliwe są w dowolnym momencie meczu, a nie tylko wtedy, gdy drużyna zmieniająca zawodnika jest w posiadaniu piłki,

6.   rzuty karne: w przypadku uzyskania remisu w meczu, zarządza się rzuty karne, które wykonuje 5 ustalonych przez trenera zawodników. W przypadku kolejnego remisu zawodnicy wykonują rzuty karne do skutku.

III. PUNKTACJA

1. Za wyniki osiągnięte w poszczególnych zawodach przyznaje się:

a)   3 pkt. – za zwycięstwo w regulaminowym czasie gry

b)   2 pkt. - za zwycięstwo po rzutach karnych,

c)   1 pkt. - za porażkę po rzutach karnych,

d)   0 pkt. - za porażkę w regulaminowym czasie gry.

2. O kolejności drużyn w trakcie rozgrywek decydują kolejno:

a) większa liczba zdobytych punktów;

b) jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:

-     większa liczba punktów zdobytych w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;

-     większa dodatnia różnica bramek z meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami;

-     większa liczba zdobytych bramek w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami;

-     większa dodatnia (mniejsza ujemna) różnica bramek ze wszystkich meczów; - większa liczba zdobytych bramek we wszystkich meczach; - losowanie.

3.  W meczach kończących się w podstawowym czasie gry remisem wynik zawodów zalicza się do tabeli (rzuty karne po regulaminowym czasie gry służą jedynie wyłonieniu zwycięzcy i nie są zaliczane do wyniku meczu oraz statystyk indywidualnych).

Utworzono: 2024-09-11 10:15