facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Lekkoatletyka


Indywidualne Mistrzostwa Gdańska w Lekkoatletyce - Licealiada

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów (1/2 finału wojewódzkiego).

Termin zawodów: 26.04.2022 godzina 10.00

Miejsce zawodów: Gdański Stadion Lekkoatletyczny,  Al. Grunwaldzka 244

STARTUJĄCY: W zawodach startuje młodzież szkół ponadpodstawowych, urodzona w latach 2002 i młodsi.

 

Program minutowy

  1. 10.00 – 10.10 Weryfikacja zgłoszeń,
  2. 10.10 Otwarcie zawodów i ogłoszenie programu zawodów,
  3. 10.15 skok w dal chł, oszczep dziewcząt i chłopców,
  4. 10.30 100 m dziewcząt, kula dziewcząt,
  5. 10.50 100 m chłopców 
  6. 11.10 400 m dziewcząt,w dal dziewcząt,
  7. 11.25 400 m chłopców, kula chłopców,
  8. 11.50 finał A 100 m dziewcząt,
  9. 11.55 finał A 100 m chłopców, wzwyż dziewcząt /chłopców,
  10. 12.00 800 m dziewcząt,
  11. 12.15 1500 m chłopców,
  12. 12.30 4 x 100 m dziewcząt,
  13. 12.45 4 x 100 m chłopców,
  14. 13.00 zakończenie zawodów

 

Dekoracja zawodników nastąpi po zakończeniu każdej konkurencji.

Podsumowanie klasyfikacji drużynowej odbędzie się po zakończeniu wszystkich konkurencji. Informacja zostanie podana w osobnym komunikacie.

W przypadku zbyt małej ilości zgłoszonych uczestników dana konkurencja nie zostanie przeprowadzona.

 

Utworzono: 2022-04-07 19:41

Klasyfikacja drużynowa

  1. II Liceum Ogólnokształcące 842 pkt.
  2. V Liceum Ogólnokształcące 836 pkt.
  3. XIX Liceum Ogólnokształcące 753 pkt.
  4. XXIV Liceum Ogólnokształcące 734 pkt.
  5. Zespół Szkół Kształtowania Wizerunku 427 pkt.

Medaliści poszczególnych konkurencji lekkoatltycznych:

Skok wzwyż

1.     Bieszke Krzysztof 160 cm

2.     Pacek Adam 160 cm

3.     Gumiński Jakub 155 cm

 

Pchnięcie kulą :

1.     Formela Dominik 13,48 m

2.     Witkowski Marek 12,68 m

3.     Betłakowski Juliusz 12,38 m

 

Bieg na 100 metrów :

1.     Sacharczuk Bartosz 11.5 s.

2.     Kulesza Bartosz 12.1 s.

3.     Koraszewski Paweł 12.5 s.

 

Bieg na 1500 metrów :

1.     Horbaczewski Grzegorz 4.46.7 min.

2.     Falc Paweł 4.59.7 min.

3.     Olechnowicz Filip 5.03.0 min.

 

Bieg na 400 metrów :

1.     Szczot Adam 58.0 s

2.     Wożniak Bartłomiej 1.00.0 min.

3.     Pobłocki Dominik 1.00.6 min.

 

Rzut oszczepem :

1.     Woźniak Bartosz 34.59 m

2.     Bieszke Krzysztof 29.57 m

3.     Szczepański Hubert 29.12 m

 

Skok w dal :

1.     Treder Mikołaj 5.51 m

2.     Pawłowicz Jan 5.07 m

3.     Jurkiewicz Maciej 5.04 m

 

Bieg sztafetowy 4 x 100 m :

1.     V Liceum Ogólnokształcące 50.2 s

2.     II Liceum Ogólnokształcące 50.7 s

3.     XXIV Liceum Ogólnokształcące 52.6 s



Utworzono: 2022-04-29 18:48

Klasyfikacja drużynowa

  1. XIX Liceum Ogólnokształcące 858 pkt.
  2. V Liceum Ogólnokształcące 830 pkt.
  3. II Liceum Ogólnokształcące 731 pkt.
  4. XXIV Liceum Ogólnokształcące 527 pkt.
  5. Zespół Szkół Kształtowania Wizerunku 322 pkt.

Medalistki poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych:

Skok wzwyż

1.     Kowalska Klara 135 cm

2.     Barc Karolina 130 cm

3.     Bystron Konstancja i Urbaniuk Zuzanna 125 cm

 

Pchnięcie kulą :

1.     Barc Karolina 10,60 m

2.     Ciesielska Natalia 9,38 m

3.     Riggs Kaja 7,77 m

 

Bieg na 800 metrów :

1.     Wożniok Małgorzata 2,45,1 min.

2.     Wendt Zuzanna 2.49.6 min.

3.     Kosecka Pola 2.50.1 min.

 

Bieg na 400 metrów :

1.     Bober Julia 1.08.5 min.

2.     Rodecka Amelia 1.09.8 min.

3.     Sumisławska Luiza 1.12.2 min.

 

Bieg na 100 metrów :

1.     Grelewicz Katarzyna 13.3 s.

2.     Noga Milena 14,0 s.

3.     Richert Wiktoria 14,4 s.

 

 

Rzut oszczepem :

1.     Stybor Anna 29.37 m

2.     Rokita Zuzanna 19.16 m

3.     Stepnowska Weronika 18.59 m

 

Skok w dal :

1.     Chrupek Zofia 4.52 m

2.     Ustaszewska Alicja 4.20 m

3.     Piltz Alicja 4.15 m

 

 

Bieg sztafetowy 4 x 100 m :

1.     II Liceum Ogólnokształcące 58.5 s

2.     V Liceum Ogólnokształcące 59.0 s

3.     XXIV Liceum Ogólnokształcące 1.00.7 min.


Utworzono: 2022-04-29 18:57

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa są zobowiązane zarejestrować się przez system rejestracji szkół www.srs.szs.pl zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2021 roku.

 

I. Uczestnictwo:

-  drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły urodzeni w 2002r. i młodsi (szkoły dzienne),

-  zespół liczy maksymalnie 16 zawodniczek/zawodników,

-  zawodniczka/k ma prawo startu w dwóch konkurencjach i sztafecie (z wyłączeniem biegów 800 m K, 1500 m M),

-  szkoła ma prawo wystawić nie więcej niż 3 zawodników w 1 konkurencji i jedną sztafetę.

 

Sposób realizacji:

-  biegi w seriach na czas,

-  w konkurencjach technicznych po 4 próby.

 

II. Program zawodów:

Na zawodach niższego szczebla niż wojewódzki, organizatorzy ustalają program dostosowany do możliwości bazowych wybierając konkurencje z poniżej wymienionych.

 

Konkurencje dziewcząt:

Blok szybkościowy: 100 m, 400 m. 

Blok wytrzymałościowy: 800 m.

Blok skocznościowy: skok w dal, skok wzwyż.

Blok rzutów: pchnięcie kulą, rzut oszczepem.

Sztafeta 4 x 100 m.

 

Konkurencje chłopców:

Blok szybkościowy: 100 m, 400 m.

Blok wytrzymałościowy: 1500 m.

Blok skocznościowy: skok w dal, skok wzwyż.

Blok rzutów: pchnięcie kulą, rzut oszczepem.

Sztafeta 4 x 100 m.

 

III. Punktacja:

-  osiągnięte w bezpośredniej rywalizacji wyniki przelicza się na punkty wg tabel punktowych,

-  na wynik drużyny składa się 12 (lub mniej) wyników tj. po 2 najlepsze wyniki z każdego z bloków (szybkościowy, wytrzymałościowy, skocznościowy, rzutowy) oraz 4 najlepsze z pozostałych (w tym ewentualnie sztafeta jeśli punkty za nią uzyskane są wyższe od 4 pozostałych), przy jednakowej liczbie punktów uzyskanych przez szkoły zajmujące miejsca od I do III o wyższej lokacie decydują wynik przeliczony na punkty najlepszego zawodnika jeżeli to nie wyłoni I – III miejsca   to kolejno wyniki kolejnych zawodników.

Utworzono: 2022-04-21 15:23

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl