facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Tenis Stołowy Drużynowy


Drużynowy Tenis Stołowy Dziewcząt oraz Chłopców

W zawodach mogą wziąć udział tylko szkoły, które mają aktualną rejestrację w Systemie Rejestracji Szkół (srs.szs.pl) oraz dokonają obowiązkowego zgłoszenia do rozgrywek Tenis stołowy dziewcząt, Tenis stołowy chłopców w (srs.szs.pl)

Dotyczy oddzielnie dziewcząt i chłopców. 

Termin zgłoszenia zespołów upływa w dniu 05.11.2020 r. o godz. 23:59

Termin zawodów: 10. 11.2021 zmiana 17.11.2021 r: (środa) godz. 9.30 weryfikacja, początek rozgrywek 10.00

Miejsce rozgrywek: Centrum Szkolenia PZTS im. A. Grubby ul. Meissnera 3

Każdorazowo przed zawodami opiekun zespołu szkolnego ma obowiązek przekazać przedstawicielowi organizatora zawodów:

Utworzono: 2021-10-08 13:45

Tenis stołowy chłopców

Tenis stołowy chłopców

Wyniki meczów:

Grupa A

  1. ZSŁ – V LO 1:3
  2. SMS – V LO 3:0
  3. ZSŁ – SMS 0:3

KOLEJNOŚĆ W GRUPIE:

1m. SMS M. Gortata

2m. V LO

3m. ZSŁączności

Grupa B

  1. Conradinum – ZSKW 3:0
  2. I LO  – ZSKW  3:0
  3. I LO – Conradinum 3:0

KOLEJNOŚĆ W GRUPIE:

1m. I LO

2m. Conradinum

3m. ZSKWizerunku

Grupa C

  1. SEH – XXI LO 2:3
  2. III LO  – XXI LO 3:1
  3. SEH – III LO 1:3

KOLEJNOŚĆ W GRUPIE:

1m. III LO

2m. XXI LO

3m. SEHandlowe

Grupa D

  1. XIX LO – ZSM 1:3
  2. II LO  – ZSM 3:1
  3. XIX LO – II LO 1:3

KOLEJNOŚĆ W GRUPIE:

1m. II LO

2m. ZSMorskich

3m. XIX LO

Faza finałowa

  1. SMS – II LO 3:0
  2. I LO – III LO 2:3

Mecz o III miejsce:

       II LO – I LO 2:3

      Mecz o I miejsce:

      SMS – III LO 3:0

Końcowa kolejność:

1m. SMS im. M Gotrata

2m. III LO

3m. I LO

4m. II LO

5-8 miejsca: VLO, Conradinum, XXI LO, ZS Morskich

9-12 miejsca: ZSŁączności, ZSKWizerunku, SEHandrlowe, XIX LO

Utworzono: 2021-11-17 23:07

Tenis stołowy dziewcząt

Tenis stołowy dziewcząt

Wyniki meczów:

Grupa A

  1. ZSŁ – ZSKW 0:3
  2. SMS – ZSKW 3:0
  3. ZSŁ – SMS 0-3

KOLEJNOŚĆ W GRUPIE:

1m. SMS M. Gortata

2m. ZSŁączności

3m. ZSKWizerunku

Grupa B

  1. VLO – XIX LO 0:3
  2. IX LO  – XIX LO 2:3
  3. V LO – IX LO 3:2

KOLEJNOŚĆ W GRUPIE:

1m. XIX LO

2m. V LO

3m. IX LO

Grupa C

  1. III LO – XXI LO 0:3
  2. II LO  – XXI LO 3:0
  3. II LO – III LO 3:0

KOLEJNOŚĆ W GRUPIE:

1m. II LO

2m. XXI LO

3m. III LO

Faza finałowa

1. SMS – XXI LO 3:0

2.XIX LO – II LO 2:3

Mecz o III miejsce:

       II LO – XXI LO 3:2

      Mecz o I miejsce:

      SMS – XIX LO 3:0

Końcowa kolejność:

1m. SMS im. M Gotrata

2m. XIX LO

3m. II LO

4m. XXI LO

5-6 miejsca: ZSŁączności, V LO

7-9 miejsca: ZSKWizerunku, III LO, IX LO

Utworzono: 2021-11-17 23:10

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół   srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2021 roku.

 

         I. Uczestnictwo

 

         1. W zawodach biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców.

         2.  Drużynę stanowią uczennice/ uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni  w 2002r i młodsi.

              Zespół liczy: 2 dziewczynki + 1 rezerwowa lub 2 chłopców + 1 rezerwowy.

         3.  Obowiązuje ten sam skład przez cały turniej.

         4.  Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłeczek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się

              z własnymi piłeczkami.

         II. Sposób przeprowadzenia zawodów

 

              Układ gier w meczu drużynowym:

              1. Mecz składa się z 1-5 gier rozgrywanych kolejno według układu;

Kolejność gier

Rozstawienie

1  gra

A - X

2  gra

B - Y

3  gra

podwójna

4  gra

A - Y

5 gra

B - X

 

            2. Mecz kończy się z chwilą uzyskania przez jedną z drużyn 3 zwycięstw  (gry do trzech wygranych setów).

  1. Zawodnik rezerwowy może być wprowadzony po drugiej grze meczu.
  2. Gra podwójna (debel) w dowolnym ustawieniu drużyny.
  3. Sety rozgrywa się do 11 pkt z zachowaniem min. 2-punktowej przewagi.
  4. W przypadku kontuzji zawodnika, potwierdzonej przez opiekę medyczną, możemy wprowadzić do gry zawodnika   rezerwowego.
  5. System wyłaniania mistrza uzależniony jest od liczby uczestniczących drużyn.
  6. Zawodnicy zobowiązani są posiadać własny przepisowy sprzęt sportowy.

 

            III. Punktacja

1.  Za zwycięstwo drużyna otrzymuje   - 2 pkt

2.  Za przegraną drużyna otrzymuje      - 1 pkt

3.  Za niedokończenie lub nierozegranie meczu drużyna otrzymuje  - 0 pkt

 

  O kolejności decyduje:

a.  większa liczba zdobytych „dużych” punktów;

b.  jeżeli dwie drużyny  w grupie mają  zdobytą tą samą liczbę meczowych punktów, decyduje bezpośrednie spotkanie;

c. przy tej samej ilości dużych punktów trzech  drużyn decyduje stosunek setów a następnie stosunek małych

     punktów liczony tylko z meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

 

     Sprawy meczowe nieujęte w niniejszym regulaminie regulują aktualne przepisy PZTS.

  
Utworzono: 2021-09-01 11:19

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl