facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  



Badminton drużynowy


Mistrzostwa Gdańska w Badmintonie Drużynowym - Licealiada

W zawodach mogą wziąć udział tylko szkoły, które mają aktualną rejestrację w Systemie Rejestracji Szkół (srs.szs.pl) w oraz dokonają obowiązkowego zgłoszenia do rozgrywek badmintona w (srs.szs.pl)

Termin zgłoszenia zespołów upływa w dniu 15.10.2020 r. o godz. 22:00

Gdańska Licealiada (dziewczęta i chłopcy)

TERMIN ZAWODÓW: 19.10.2021 r. (wtorek)

         godz. 09:00      -      weryfikacja zespołów

         godz. 09:30      -      rozpoczęcie gier

MIEJSCE: HALA KLUBU BADMINTONA „GARNIZON” ul. J. Słowackiego 7 A; Gd-Wrzeszcz

Każdy zespół szkolny ZOBOWIĄZANY JEST POSIADAĆ własny komplet rakietek i lotek

Rozstawienie zespołów nastąpi w oparciu klasyfikację ubiegłoroczną.


Przed startem w danej dyscyplinie należy złożyć komplet dokumentów u organizatora / koordynatora:

 
Utworzono: 2021-10-04 15:16

Wyniki Badminton Chłopców

Wyniki meczów:

Grupa A

  1. XIX LO – XXI LO 0:3
  2. XXI LO – III LO   0:3
  3. III LO – XIX LO   3:0

 

Kolejność w grupie:

1m. III LO  6:0

2m. XXI LO 3:3

3m. XIX LO 0:6

Grupa B

  1. V LO – ALO 3:0
  2. ALO – ZSŁ   0:3
  3. V LO – ZSŁ  3:1

 

Kolejność w grupie:

1m. V LO 6:0

2m. ZSŁ   3:3

3m. ALO  0:6


Półfinały:

V LO – XXI LO 3:0

ZSŁ – III LO     1:3


Mecz o 5 miejsce:

ALO – XIX LO 0:3

Mecz o 3 miejsce:

ZSŁ – XXI LO 1:3

Mecz o 1 miejsce:

V LO – III LO  2:3

Końcowa kolejność:

1m. III Liceum Ogólnokształcące

2m. V Liceum Ogólnokształcące

3m. XXI Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Sportowymi

4m. Zespól Szkół Łączności

5m. XIX Liceum Ogólnokształcące

6m. ALO Lingwista

Utworzono: 2021-10-19 18:39

Wyniki Badminton dziewcząt

Wyniki meczów:

  1. III LO – V LO     0:3
  2. ALO – XIX LO   0:3
  3. III LO – ALO     3:0
  4. V LO – XIX LO  0:3
  5. III LO – XIX LO 0:3
  6. ALO – V LO      0:3

Klasyfikacja końcowa:

1m. XIX LO 9:0

2m. V LO    6:3

3m. III LO   3:6

4m. ALO     0:9

Utworzono: 2021-10-19 18:31

Runda

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl

                                  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2021 roku.

 

         I. Uczestnictwo

 

         1. W zawodach biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców.

         2. Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły ponadpodstawowej (dziennej), urodzeni w roku 2002 i młodsi.  

             Zespół liczy:     - 2 dziewczynki + zawodniczka rezerwowa,

                                        - 2 chłopców      + zawodnik rezerwowy.

          3. Obowiązuje ten sam skład przez cały turniej.

          4. Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie lotek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się z

               własnymi lotkami.

 

          II. Sposób przeprowadzenia zawodów

  1. Kolejność gier:

           I rzut                                             II rzut                                          III rzut

           A – X                                                                                                  A – Y

                                                         Gra podwójna

           B – Y                                                                                                  B – X

 

   2.     Mecz rozgrywany jest do trzech wygranych gier.
   3.     Gry rozgrywane są do dwóch lub trzech wygranych setów w zawodach gminnych i powiatowych (w zależności od

           liczby drużyn w turnieju). Półfinał i finał wojewódzki i rozgrywamy do trzech wygranych setów.

           4.     Sety gra się do 15 pkt (bez prawa podwyższania).

  1. Zawodnik rezerwowy może zagrać w grze podwójnej, a w następnej grze może być zawodnikiem podstawowym.
  2. W przypadku kontuzji zawodnika, potwierdzonej przez opiekę medyczną, możemy wprowadzić do gry zawodnika rezerwowego.
  3. System wyłaniania mistrza uzależniony jest od liczby uczestniczących drużyn.
  4. SPRZĘT: Zalecamy lotki firmy Yonex, model MAVIS 350 lub MAVIS 2000. Podczas zawodów organizowanych w systemie Współzawodnictwa Sportowego Szkół  nie gramy lotkami piórowymi (takim sprzętem dysponują nieliczne szkoły).
     

          III. Punktacja

  1. Za wygrane spotkanie 3:0 lub 3:1 drużyna otrzymuje 3 punkty,
  2. za wygrane spotkanie z wynikiem 3:2 drużyna otrzymuje 2 pkt,
  3. za przegrane spotkanie  drużyna otrzymuje 1 pkt
  4. za walkower  drużyna otrzymuje 0 punktów.
     




  
Utworzono: 2021-09-01 11:20

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl