facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Siatkówka Plażowa


Mistrzostwa Gdańska w Siatkówce Plażowej Chłopców

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów:  (1/2 finału wojewódzkiego)

 

Termin zawodów: 20.05.2022 r (piątek) o godz. 9.00 ( odprawa i losowanie)

Miejsce zawodów: Boiska plażowe GZSiSS Al. Grunwaldzka 244

Utworzono: 2022-05-09 09:24

Mistrzostwa Gdańska w Siatkówce Plażowej Dziewcząt

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów:  (1/2 finału wojewódzkiego)

 

Termin zawodów: 19.05.2022 r (czwartek) o godz. 9.00 ( odprawa i losowanie)

Miejsce zawodów: Boiska plażowe GZSiSS Al. Grunwaldzka 244

Utworzono: 2022-05-09 09:22

Plażowa Piłka siatkowa

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów (1/2 finału wojewódzkiego).

Termin zgłoszeń: oddzielnie dla dziewcząt i chłopców do 29.04.2022r.

Termin zawodów: 24-27.05.2022r.

Miejsce zawodów: boiska do Siatkówki Plażowej GZSiSS Al. Grunwaldzka 244.

Utworzono: 2022-04-11 15:04

Wyniki Siatkówki Plażowej Chłopców

Wyniki Siatkówki Plażowej Chłopców

Grupa A

  1. SEH – V LO 0-2 (10,11)
  2. II LO – V LO 2-1 (9, -15, 6)
  3. SEH – II LO 0-2 (6,8)

Kolejność:

  1. II LO 4 pkt 4:1 sety
  2. V LO 3 pkt 3:2 sety, małe punkty 60:57
  3. SEH  2 pkt  0-4 sety

Grupa B

  1. XXIV LO – XXI LO 0-2 (3,9)
  2. IX LO – XXI LO 1-2 (-8,7,10)
  3. XXIV LO – IX LO 0-2 (3,9)

Kolejność:

  1. XXI LO 4 pkt, 4:1 sety,
  2. IX LO    3 pkt, 3:2 sety, małe punkty 62:54
  3. XXIV LO 2 pkt, 0:4

Grupa C

  1. ZSKW – XIX LO 0-2 (10,8)
  2. X LO – XIX LO   2-0 (10,15)
  3. ZSKW – X LO    0-2 (8,10)

       Kolejność:

  1. X LO     4 pkt, 4:0 sety,
  2. XIX LO 3 pkt, 2:2 sety,
  3. ZSKW  2 pkt, 0:4 sety

Półfinały:

  1. II LO – IX LO    2-0 ( 13, 7)
  2. X LO – XXI LO 0-2 (15,12)

Mecz o I miejsce:

XXI LO – II LO 2-1 (6,-14,12)

Mecz o III miejsce

X LO – IX LO 2:0 (6,8)

Końcowa kolejność:

  1. XXI Liceum Ogólnokształcące
  2. II Liceum Ogólnokształcące
  3. X Liceum Ogólnokształcące
  4. IX Liceum Ogólnokształcące
  5. V Liceum Ogólnokształcące
  6. XIX Liceum Ogólnokształcące
  7. Szkoły Ekonomiczno Handlowe  
  8. XXIV Liceum Ogólnokształcące
  9. Zespół Szkół Kształtowania Wizerunku
Utworzono: 2022-05-20 21:55

Wyniki Siatkówki Plażowej Dziewcząt

Grupa A

  1. SEH – XV LO 0-2 (13,8)
  2. ZSKW – II LO 0-2 (16,6)
  3. SEH – II LO 0-2 (1,10)
  4. ZSKW – XV LO 0-2 (10,10)
  5. II LO – XV LO 0-2 (13,8)
  6. SEH – ZSKW 2-0 (6,9)

Kolejność w grupie:

  1. XV  LO
  2. II LO
  3. SEH
  4. ZSKW

 

Grupa B

  1. XXIV LO pk – XXI LO 0-2 (2,5)
  2. XXIV LO – XIX LO 0-2 (1,2)
  3. XXIV LO pk – XIX LO 0-2 (2,5)
  4. XXIV LO – XXI LO 0-2 (3,1)
  5. XIX LO – XXI LO 0-2 (12,9)
  6. XXIV LO pk – XXIV LO (13,12)

 Kolejność w grupie:

  1. XXI LO
  2. XIX LO
  3. XXIV LO
  4. XXIV LO pk

 

Półfinały:

  1. XV LO – XIX LO 2-0 (6,10)
  2. XXI LO – II LO 2-0 (15,7)

Mecz o I miejsce:

XV LO – XXI LO 2-0 (5,10)

Mecz o III miejsce:

II LO – XIX LO 2-0 (12, 13)

Końcowa kolejność:

  1. XV Liceum Ogólnokształcące
  2. XXI Liceum Ogólnokształcące
  3. II Liceum Ogólnokształcące
  4. XIX Liceum Ogólnokształcące
  5. Szkoły Ekonomiczno Handlowe
  6. XXIV Liceum Ogólnokształcące
  7. Zespół Szkół Kształtowania Wizerunku
Utworzono: 2022-05-19 18:16

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi  nie później niż do 30 września 2021 roku.

 

I. Uczestnictwo

 

              1.  W zawodach biorą udział drużyny dziewcząt i chłopców.

     2.  Drużynę stanowią uczniowie  szkoły ponadpodstawowej dziennej, urodzeni w 2002r. i młodsi (szkoły dzienne).

     3.  Zespół liczy 2 zawodniczki/ zawodników + ew. 1 rezerwowy.

     4. Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się z    

         własnymi piłkami.

 

II. Przepisy gry

 

  1. Finały wojewódzkie w siatkówce plażowej, w których udział weźmie 6 drużyn, zwycięzców półfinałów

 wojewódzkich, rozegrane zostaną systemem „każdy z każdym”.

                      2.     Boisko o wymiarach 16 x 8 m.

                      3.     Wysokość siatki:      - dziewczęta    224 cm

                                                                  - chłopcy:         243 cm

                      4.     Spotkanie rozgrywa się do dwóch wygranych setów. Sety rozgrywa się do 15 punktów przy przynajmniej dwóch

                               punktach przewagi jednego z zespołów, trzeci decydujący set do 11 pkt przy przynajmniej dwóch punktach

                               przewagi  jednego z zespołów.

                       5.    Zawodnik rezerwowy ma prawo wejść wyłącznie raz na boisko w trakcie meczu – bez prawa zmiany powrotnej.

               6.    Kolejność zagrywki musi być zachowana od początku do końca seta ( zgodnie z kolejnością podaną przez

                      kapitana zespołu po losowaniu).

  7.    Każda akcja mająca na celu skierowanie piłki w kierunku przeciwnika, z wyjątkiem zagrywki i bloku, jest   

  traktowana jako atak   

  1. Każda pierwsza pika ( w tym również z zagrywki) powinna być odbita tzw. twardymi częściami ciała (z ew. wyjątkiem dotyczącym tzw. bardzo mocnego ataku).
  1. Zespół może wziąć jeden 30 sekundowy czas w każdym secie. O przerwę może prosić tylko kapitan zespołu.  

    III. Punktacja 
         1.  Przyznawane punkty:

             za wygrane spotkanie drużyna, która zwyciężyła otrzymuje 2 punkty,

             za przegrane spotkanie drużyna, która przegrała otrzymuje 1 punkt, za walkower drużyna otrzymuje 0 punktów.

 

        2.  O kolejności zespołów decydują kolejno:

             a. większa suma zdobytych punktów,

             b. jeżeli dwie drużyny uzyskają taką samą liczbę punktów o kolejności miejsc decyduje bezpośrednie

                 spotkanie pomiędzy zainteresowanymi zespołami,

            c. jeżeli trzy lub więcej drużyn uzyska taką samą liczbę punktów należy utworzyć małą tabelę pomiędzy

                zainteresowanymi zespołami i o kolejności miejsce decyduje:

             - większa suma zdobytych punktów,

             - większa liczba zwycięstw,

             -  lepszy (wyższy) stosunek setów wygranych do przegranych,

             -  lepszy (wyższy) stosunek małych punktów, zdobytych do straconych,

             -  jeśli pomiędzy 2 drużynami nie wyłoniono zwycięzcy to decyduje bezpośrednie spotkanie,

             -  jeśli pomiędzy 3 lub więcej drużynami nie wyłoniono zwycięzcy to decydują kolejno sety, małe punkty

                z dużej tabeli,

             -  jeśli w/w warunki nie pozwoliły na wyłonienie zwycięzcy o kolejności decyduje losowanie pomiędzy

                zainteresowanymi zespołami.

  
Utworzono: 2021-09-01 11:22

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl