facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 07 | 16

Juz od poniedziałku kolonie rekreacyjno - sportowe z GZSiSS

Już od najbliższego poniedziałku w Szkolnych Schroniskach Młodzieżowych zlokalizowanych na terenie Gdańska, na tygodniowych koloniach zagoszczą młodzi mieszkańcy grodu nad Motławą. Podczas pierwszego turnusu z tej nowej oferty Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego skorzysta osiemdziesięcioro dzieci i młodzieży.

Bogata oferta zajęć dająca młodym podopiecznym możliwość psychoruchowego rozwoju, a także mnóstwo zabawy, została entuzjastycznie przyjęta przez Gdańszczan. Dość powiedzieć, że nie ma już wolnych miejsc.

Jak na kolonie przystało oferta obejmie nie tylko czas zorganizowany przez opiekunów w ciągu dnia, ale także noclegi. Koloniści skorzystają z oferty noclegowej Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Na kolonistów oczekują trzy gdańskie obiekty: Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku przy al. Grunwaldzkiej 244, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku przy ul. Wałowej 21, Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Gdańsku przy ul. Kartuskiej 245b.

Z programu zajęć wynika, że podopieczni od rana do nocy poddani będą różnego rodzaju zajęciom uzależnionym od wieku i możliwości uczestników. Każdy dzień rozpoczynać się będzie o godzinie 8.00 pobudką a kończyć ciszą nocną o 22.00.

Podczas kolonii uczestnikom towarzyszyć będą przygotowane specjalnie dla nich wakacyjne zajęcia.  Wykorzystując własne obiekty, ale również gdańską infrastrukturę, organizatorzy zaproponują uczestnikom między innymi spotkania ze sportem w tym gry zespołowe. Prym będą wiodły, piłka nożna, beachsoccer, koszykówka, piłka siatkowa, czy siatkówka plażowa. Wykorzystując sprzyjającą aurę podopieczni staną się uczestnikami zajęć terenowych, wycieczek, podchodów, gier miejskich, ale także zajęć lekkoatletycznych.

Dla każdego uczestnika ważnym elementem stanie się nauka pływania bowiem nie do pomyślenia jest, aby mieszkając nad morzem nie posiadać tej umiejętności. Z tego też powodu koloniści nierzadko zagoszczą na gdańskich plażach.

Podopieczni GZSiSS spróbują także swoich sił podczas jazdy na rolkach, parkourze, a także sprawdzą swoje akrobatyczne umiejętności w ulubionym przez najmłodszych Parku Trampolin Jump City. Nieodłącznym elementem codziennej aktywności uczestników będzie współzawodnictwo i integracja. Ognisko, zajęcia sportowe, konkursy czy turniej siatkówki plażowej, staną się okazją nie tylko dla zaprezentowania swoich dobrych stron, ale również do zawiązania nowych znajomości.

Receptą na niesprzyjającą pogodę mają być według organizatora wyjścia do kina, gry planszowe oraz warsztaty profilaktyczne. Osobną atrakcję na niepogodę zapewnią podopiecznym GZSiSS warsztaty kulinarne. Technika pieczenie chleba czy wyrabiania masła nie tylko dadzą nowe umiejętności, ale z pewnością pobudzą ciekawość młodego człowieka do wejścia w kulinarny świat.
Jak już o kulinariach mowa młodym kolonistom każdego dnia towarzyszyć będą 4 posiłki, śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja, serwowane pomiędzy programowymi zajęciami.

Tak ciekawa oferta i w dodatku w takiej cenie rzadko się zdarza. Jednak z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego, który przez cały rok poprzez różnorodne formy zajęć dba o zdrowie dzieci i młodzieży, jest to możliwe. I to wszystko w cenie 300 złotych od osoby. Już dziś zapraszamy do relacji z pierwszego turnusu kolonii.

 

 

 

 

 

 

  
 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl