–

Aktualności

2021 | 11 | 15

Złote medale w unihokeju dla SP 81

Przez dwa dni w Szkole Podstawowej nr 81 na gdańskiej Osowie rozgrywano finałowy turniej unihokeja o Mistrzostwo Gdańska. W kalendarzu imprez sportowych unihokej jest kolejną dyscypliną Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystąpiły po 4 męskie i 4 żeńskie drużyny.
Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiły dziewczęta reprezentujące następujące gdańskie szkoły podstawowe: Szkołę Podstawową nr 27, Szkołę Podstawowej nr 48, Społeczną Szkołę Podstawową III STO, Szkołę Podstawowej nr 81. Dziewczęta swoje spotkania rozgrywały systemem „każdy z każdym”.

Najlepszą drużyną, a tym samym Mistrzami Gdańska w kategorii dziewcząt zostały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 81. Na drugim miejscu podium znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej nr 27 ze Srebrników, a najniższy stopnień zajęły zawodniczki reprezentujące Szkołę Podstawową nr 48 z Zaspy. Czwarte miejsce wywalczyły dzielne dziewczęta z III STO. Gratulacje!

Drugiego dnia do turniejowej rywalizacji przystąpili chłopcy, którzy podobnie jak dzień wcześniej ich koleżanki, grali swojej spotkania systemem „każdy z każdym”. W tej kategorii do rozgrywek przystąpiły 4 zespoły szkolne: Szkoła Podstawowa nr 27, Szkoła Podstawowa nr 35, Społeczna Szkoła Podstawowa  III STO, Szkoła Podstawowa nr 81.

Mistrzami kategorii chłopców zostali podobnie jak u dziewcząt gospodarze, a więc tytuł Mistrzów Gdańska dla Szkoły Podstawowej nr 81. Srebrne medale wywalczyli faworyzowani reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 35 z Oliwy, a brązowe zawisły na szyjach uczniów Szkoły Podstawowej nr 27 ze Srebników. Kolejny raz z rzędu czwarte miejsce dla reprezentacji Społecznej Szkoły Podstawowej III STO.

Dekoracji czołowych drużyn dokonała pani dyrektor Mariola Cyranek w asyście przedstawiciela Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Dla przypomnienia, GZSiSS jest organizatorem Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Czołowa „czwórka” została uhonorowana pucharami, medalami i pamiątkowymi dyplomami. Wszystkim uczestnikom gratulujemy osiągniętych wyników zachęcając jednocześnie do udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej olimpiady Młodzieży.

Najbliższa możliwość już 24 listopada, bowiem w Hali Centrum Szkolenia PZTS im. A. Grubby ul. Meissnera 3 odbędą się Mistrzostwa Gdańska w Drużynowym Tenisie Stołowym. Zapraszamy!