facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 11 | 16

Październik w Pracowni Turystyki i Rekreacji

Październik dla uczestników zajęć Pracowni Turystyki i Rekreacji obfitował w wiele atrakcji . Piękna  pogoda sprzyjała integracji na świeżym powietrzu, a zajęcia w plenerze cieszyły  się bardzo dużym powodzeniem.  W tym czasie GZSiSS odwiedzili uczniowie z klasy IV Szkoły Podstawowej nr 70, klasy I Szkoły Podstawowej nr 44, klasy II Szkoły Podstawowej nr 5. Dzieci uczestniczyły w grach na terenach Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, a były to między innymi, zabawy integracyjne przy ognisku, przeciąganie liny, chusta animacyjna i wiele, wiele innych.

Z udziałem klas V i  VI  Szkoły Podstawowej nr 70 odbyła się również impreza integracyjno - rekreacyjna z noclegiem "Pierwsze koty za płoty", podczas której odbyło się ognisko z pieczeniem kiełbasek i przyjęcie urodzinowe, a wieczorem dzieci obejrzały film edukacyjny jak sobie radzić z uczuciami pt. "W głowie się nie mieści". Następnego dnia odbył się quiz wiedzy o Gdańsku z nagrodami oraz gra dydaktyczna po Wydziale Biologii UG. Dzieci zachwyciły się życiem w lesie bursztynowym, szkieletem płetwala zwyczajnego, zwanym potocznie finwalem, jak również drzewem rodowym człowieka i akwarium z pyszczakami.

Zajęcia stałe, które odbywają się w każdą sobotę, upłynęły pod znakiem wycieczek i warsztatów. Pierwsza wycieczka prowadziła do Chmielna, gdzie podopieczni odwiedzili kaszubski skansen "U Słodkiego". Niewątpliwą atrakcją tego wyjazdu stało się karmienie alpak i kóz, jak również warsztaty plastyczne. Szczególnie ta pierwsza atrakcja przypadła do gustu młodym turystom.

Osobne miejsce w pamięci podopiecznych na pewno pozostało z Muzeum Ceramiki Neclów. W tym niecodziennym miejscu, pod okiem instruktora, dzieci miały możliwość samodzielnego wykonania dzbanków i miseczek. Oczywiście wykonane przez nie precjoza pojechały z nimi do domu.  

Doszła również do skutku wycieczka do Oliwy na punkt widokowy Pachołek oraz do najwyższego budynku w Gdańsku czyli Olivia Star. Z tych znanych miejsc dzieci na różne sposoby podziwiały przepiękną panoramę Gdańska, jednocześnie z perspektywy ptaka odgadując sylwetki atrakcji turystycznych Trójmiasta i okolic. Było to bardzo ciekawe doświadczenie.

Najmłodsi uczestnicy zajęć turystycznych odbyli także pieszą wędrówkę po Trójmiejskim Parku Krajobrazowym. Podczas tej wycieczki dotarli aż do "Kamiennej Twarzy", a po drodze dzieci rozpoznawały nazwy drzew m.in. potężnych daglezji.

Podczas niesprzyjającej pogody zajęcia w formie warsztatowej prowadzone były w siedzibie GZSiSS. Miedzy innymi odbyły się warsztaty jesiennych dekoracji wykonywane z suszonych kwiatów, liści, gałązek i materiałów ozdobnych.

   

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl