facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 04 | 09

Sukcesy gdańskich zespołów podczas Mistrzostw Polski Cheerleaders

Trzy gdańskie zespoły wzięły udział w zorganizowanych w ubiegły weekend w Józefowie V Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym, największej związkowej imprezie w kraju. To wspaniałe święto tańca i sportu, podczas którego przez trzy dni publiczność obejrzała przeszło 400 występów w ponad 80 konkurencjach tanecznych a ilość zawodników i tancerzy biorących udział w pokazach liczona jest tysiącach.

Do Józefowa przybyli najlepsi tancerze z całego kraju a wśród nich nasze cheerleaderskie drużyny, Emotion Cheerleaders, Silver Team oraz Baltica Cheerleaders, które jak zwykle wróciły z medalami. Konkurencja była bardzo mocna, ponieważ wszystkie zespoły prezentowały wysoki poziom. W kilku dywizjach i kategoriach wiekowych przez trzy dni o medale walczyło prawie trzy tysiące zawodników z całej Polski, starając się uzyskać przepustki do Mistrzostw Europy i Świata. 

Zespół Baltica Cheerleaders podczas V Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym obronił tytuł Mistrza Polski z zeszłego roku w kategorii Pom Dance Premier Senior. Dziewczęta wraz z trenerkami włożyły mnóstwo pracy w przygotowanie choreografii „Power of Women” ale opłaciło się, bo efekty są imponujące. Opiekunką zespołu jest Klaudia Węgrzynowska

W tej samej kategorii brązowe medale przywiozły dziewczęta z zespołu Silver Team. Natomiast w kategorii Pom Dance Premier Senior, duet Silver Team w składzie Paulina Rocławska i Marta Augustyniak wywalczył srebrne medale. Trenerką zespołu jest Anita Zelent.

W młodszych kategoriach zespół „Mini Emotion” zajął trzecie miejsce i tym samym brązowe medale w konkurencji Cheer All Girl Junior Młodszy Level 2. Group Stunt „Emotion Junior” powtórzył sukces swoich koleżanek i również zdobył brązowe medale w konkurencji Cheer Coed Junior Level 4.
Najstarsze zawodniczki Natalia i Klaudia zajęły 5 miejsce w konkurencji Pom Dance Premier Senior duety. Młodsze zawodniczki nie dostały się do finału w konkurencji Pom dance Elite Junior Młodszy duety, ale zaprezentowały się z klasą i były w pierwszej dziesiątce. Trenerkami są Alicja Cendrowska, Julia Chylmańska i Patrycja Kałędkowska. 

Sezon dla naszych Cheerleaderek dopiero się zaczyna więc czekamy na kolejne sukcesy wszystkich gdańskich zespołów. Dziękujemy za sukcesy podczas Mistrzostw Polski i czekamy na kolejne. Powodzenia!

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl