facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 04 | 13

Mistrzowie mini siatkówki ze Szkoły Podstawowej nr 85 i Szkoły Podstawowej nr 79

Szkoła Podstawowa nr 6 gościła tegorocznych finalistów mini siatkówki dziewcząt i chłopców, dyscypliny sportowej rozgrywanej w ramach Igrzysk Dzieci. Do rywalizacji przystąpiło 5 drużyn wyłonionych po wcześniejszych eliminacjach, a były to: Szkoła Podstawowa nr 79, Szkoła Podstawowa nr 85, Społeczna Szkoła Podstawowa III STO, Szkoła Podstawowa „Fregata”, Szkoła Podstawowa nr 6 jako gospodarze.

Zgromadzone w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 6 zespoły szkolne rozegrały turniej systemem „każdy z każdym”. Od początku dało się zauważyć przewagę SP 79 i SP 85 nad pozostałymi zespołami. Tak więc kibice zgromadzeni w hali nie mogli być zdziwieni, że pojedynek pomiędzy tymi dwiema drużynami zdecydował o końcowym sukcesie jednej z nich. Zacięta rywalizacja podczas tego meczu kazała czekać kibicom do końca trzeciego seta, w którym wyższość wykazali reprezentanci SP 79, wygrywając ostatecznie 2-1 z utytułowanymi rywalami z Jasienia. Tak więc tym razem to uczniowie szkoły podstawowej z Przymorza sięgnęli po tytuł Mistrzów Gdańska otrzymując tym samym z rąk dyrektora szkoły złote medale. Srebrne krążki wywalczyła drużyna Szkoły Podstawowej nr 85 a brązowe, ku radości zgromadzonych kibiców i pani dyrektor, przypadły w udziale gospodarzom. Czwartą, też medalową pozycję, uzyskali chłopcy reprezentujący Społeczną Szkołę Podstawową III STO. Gratulacje!

Klasyfikacja turnieju chłopców:

  1. Szkoła Podstawowa nr 79

  2. Szkoła Podstawowa nr 85

  3. Szkoła Podstawowa nr 6

  4. Społeczna Szkoła Podstawowa III STO

  5. Szkoła Podstawowa Fregata

Turniej finałowy piłki siatkowej dziewcząt, podobnie jak w przypadku chłopców, rozegrano w Szkole Podstawowej nr 6. Do finałowej rywalizacji o Mistrzostwo Gdańska w kategorii Igrzysk Dzieci przystąpiły 3 żeńskie zespoły. Podobnie jak w przypadku chłopców systemem „każdym z każdym” reprezentacje Szkoły Podstawowej nr 85, Społecznej Szkoły Podstawowej III STO oraz gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 6 rozpoczęły rywalizację o tytuł Mistrzyń.

Każda z drużyn biorąca udział w zawodach rozegrała po 2 mecze. W przebiegu turnieju finałowego bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta reprezentujące Szkołę Podstawową nr 85, które nie przegrały żadnego ze swoich spotkań. Nic więc dziwnego, że to właśnie ta drużyna sięgnęła po końcowy sukces uzyskując tytuł Mistrzyń Gdańska i zdobyła złote medale. Srebrne krążki przypadły w udziale gospodyniom a brązowe zawisły na piersiach Społecznej Szkoły Podstawowej III STO.

Klasyfikacja turnieju dziewcząt:

  1. Szkoła Podstawowa nr 85

  2. Szkoła Podstawowa nr 6

  3. Społeczna Szkoła Podstawowa III STO

Koniec turnieju to jak zwykle miły moment dla uczestników, ponieważ wtedy właśnie ich trudy meczowe zostają wynagrodzone. Wszystkie finałowe drużyny otrzymały od organizatora międzyszkolnych rozgrywek pamiątkowe dyplomy, a czołowa „czwórka” medale i puchary. Uroczystości uhonorowania finalistów dokonała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w asyście przedstawiciela Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego – organizatora Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Wszystko to jak zwykle w blasku fleszy. Kończąc relację wszystkim uczestniczącym drużynom gratulujemy zajętych miejsc i osiągniętych wyników oraz zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Do zobaczenia!


 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl