facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 04 | 27

Rywalizowali lekkoatleci w Licealiadzie

26 kwietnia Gdański Stadion Lekkoatletyczny gościł uczestników Mistrzostw Gdańska w Lekkoatletyce rozgrywanych w ramach Licealiady. W zawodach wzięły udział szkolne reprezentacje dziewcząt i chłopców rywalizując w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: rzut oszczepem dziewcząt i chłopców, bieg na dystansie 100 metrów dziewcząt i chłopców, skok w dal dziewcząt i chłopców, bieg na dystansie 400 metrów dziewcząt i chłopców, pchnięcie kulą dziewcząt i chłopców , skok wzwyż dziewcząt i chłopców, bieg na dystansie 800 m dziewcząt, bieg na dystansie 1500 m chłopców, bieg na dystansie 4 x 100 metrów dziewcząt i chłopców, każda osoba z drużyna mogła wziąć udział w dwóch konkurencjach a w danej konkurencji szkołę mogło reprezentować maksymalnie 3 reprezentantów.


Uczniowie szkół ponadpodstawowych rywalizowali w wybranych konkurencjach według programu minutowego a po ich zakończeniu następowała uroczysta dekoracja najlepszych zawodników. Pierwsze „trójki” zostały uhonorowane medalami i pamiątkowymi dyplomami. Dekoracji dokonywał przedstawiciel organizatora – Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.


Poniżej prezentujemy medalistów poszczególnych konkurencji:  

 

Skok wzwyż dziewcząt

1.     Kowalska Klara 135 cm

2.     Barc Karolina 130 cm

3.     Bystron Konstancja i Urbaniuk Zuzanna 125 cm

 

Skok wzwyż chłopców

1.     Bieszke Krzysztof 160 cm

2.     Pacek Adam 160 cm

3.     Gumiński Jakub 155 cm

 

Pchnięcie kulą chłopców:

1.     Formela Dominik 13,48 m

2.     Witkowski Marek 12,68 m

3.     Betłakowski Juliusz 12,38 m

 

Pchnięcie kulą dziewcząt:

1.     Barc Karolina 10,60 m

2.     Ciesielska Natalia 9,38 m

3.     Riggs Kaja 7,77 m

 

Bieg na 800 metrów dziewcząt:

1.     Wożniok Małgorzata 2,45,1 min.

2.     Wendt Zuzanna 2.49.6 min.

3.     Kosecka Pola 2.50.1 min.

 

Bieg na 400 metrów dziewcząt:

1.     Bober Julia 1.08.5 min.

2.     Rodecka Amelia 1.09.8 min.

3.     Sumisławska Luiza 1.12.2 min.

 

Bieg na 100 metrów dziewcząt:

1.     Grelewicz Katarzyna 13.3 s.

2.     Noga Milena 14,0 s.

3.     Richert Wiktoria 14,4 s.

 

Bieg na 100 metrów chłopców:

1.     Sacharczuk Bartosz 11.5 s.

2.     Kulesza Bartosz 12.1 s.

3.     Koraszewski Paweł 12.5 s.

 

Bieg na 1500 metrów chłopców:

1.     Horbaczewski Grzegorz 4.46.7 min.

2.     Falc Paweł 4.59.7 min.

3.     Olechnowicz Filip 5.03.0 min.

 

Bieg na 400 metrów chłopców:

1.     Szczot Adam 58.0 s

2.     Wożniak Bartłomiej 1.00.0 min.

3.     Pobłocki Dominik 1.00.6 min.

 

Rzut oszczepem chłopców:

1.     Woźniak Bartosz 34.59 m

2.     Bieszke Krzysztof 29.57 m

3.     Szczepański Hubert 29.12 m

 

Rzut oszczepem dziewcząt:

1.     Stybor Anna 29.37 m

2.     Rokita Zuzanna 19.16 m

3.     Stepnowska Weronika 18.59 m

 

Skok w dal dziewcząt:

1.     Chrupek Zofia 4.52 m

2.     Ustaszewska Alicja 4.20 m

3.     Piltz Alicja 4.15 m

 

Skok w dal chłopców:

1.     Treder Mikołaj 5.51 m

2.     Pawłowicz Jan 5.07 m

3.     Jurkiewicz Maciej 5.04 m

 

Bieg sztafetowy 4 x 100 m chłopców:

1.     V Liceum Ogólnokształcące 50.2 s

2.     II Liceum Ogólnokształcące 50.7 s

3.     XXIV Liceum Ogólnokształcące 52.6 s

 

Bieg sztafetowy 4 x 100 m dziewcząt:

1.     II Liceum Ogólnokształcące 58.5 s

2.     V Liceum Ogólnokształcące 59.0 s

3.     XXIV Liceum Ogólnokształcące 1.00.7 min.

 



Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl