facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 05 | 11

Finał gdańskiego etapu "Czwartków lekkoatletycznych"

Niecodziennie, bo w środę, Gdański Stadion Lekkoatletyczny gościł finalistów gdańskiego etapu „Czwartków Lekkoatletycznych” - akcji skierowanej do najmłodszych lekkoatletów.


Jak co roku, w maju organizator, którym od lat jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego, podsumowuje całoroczną rywalizację dzieci w podstawowych konkurencjach lekkoatletycznych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zameldowali się na skoczniach, bieżniach i rzutniach. Przy licznej asyście trenerów, ale także rodziców i kolegów, wielu zawodników mogło sprawdzić swoje sportowe możliwości w bezpośredniej rywalizacji.

Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach lekkoatletycznych: skoku w dal, biegu na dystansie 60 metrów, biegu dystansie 300 metrów, biegu na dystansie 600 metrów oraz biegu na dystansie 1000 metrów, rzucie piłeczką palantową, pchnięciu kulą.
W 6 kategoriach uzależnionych od wieku jak i płci, gdańscy uczniowie rywalizowali podczas jesiennych i wiosennych startów. Najlepsi, którzy zaliczyli 5 startów, wystąpili w zawodach finałowych uzyskując przepustki do wielkiego finału Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi.

Po zakończeniu zawodów czołowi zawodnicy wszystkich konkurencji lekkoatletycznych zostali uhonorowani pamiątkowymi medalami.


Na podstawie wyników uzyskanych we wszystkich startach zostanie powołana drużyna reprezentująca Gdańsk na łódzkiej arenie, gdzie zostanie rozegrany Ogólnopolski Finał Czwartków Lekkoatletycznych.


Medaliści Wielkiego Finału:

 

Bieg 60 m rocznik 2009 chłopców

Piotr    Rauchut Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy czas 8,0 sek.)

Hubert  Rudowski      Szkoła Podstawowa nr 80

Been   Cooper            Szkoła Podstawowa nr 8

 

Bieg 60 m rocznik 2010 chłopców

Kuba   Biliński            Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy czas 8,6 sek.)

Wiktor Skup                Szkoła Podstawowa nr 80

Szymon Wierejko       Szkoła Podstawowa nr 27

 

Bieg 60 m rocznik 2011 chłopców

Tymon Wilczewski      Szkoła Podstawowa nr 8 (najlepszy czas 8,6 sek.)

Jan Błaszczyk  Szkoła Podstawowa nr 27

Oskar  Martyś            Szkoła Podstawowa nr 75

 

Bieg 60 m rocznik 2009 dziewcząt

Patrycja Wojda           Szkoła Podstawowa nr 27 (najlepszy czas 8,2 sek.)

Alicja Żenni                 Szkoła Podstawowa nr 8

Mischelle Zakrzewski Szkoła Podstawowa nr 8

 

Bieg 60 m rocznik 2010 dziewcząt

Milena Brzóska           Szkoła Podstawowa nr 8 (najlepszy czas 8,6)

Natalia Stenka             Szkoła Podstawowa nr 75

Matylda Kosińska       Szkoła Podstawowa nr 8

 

Bieg 60 m rocznik 2011 dziewcząt

Patrycja Sankowska   Szkoła Podstawowa nr 23 (najlepszy czas 9,2 s)

Daria   Jankowska      Szkoła Podstawowa nr 75

Emilia  Okoń               Szkoła Podstawowa nr 75

 

Bieg 300 m rocznik 2009 chłopców

Michał Laskowski       Szkoła Podstawowa nr 27 (najlepszy czas 45,6 s)

Łukasz Miecznikowski            Szkoła Podstawowa nr 80

Kuba   Kieliszczyk       Szkoła Podstawowa nr 80

 

Bieg 300 m rocznik 2010 chłopców

Filip Parzyk                 Szkoła Podstawowa nr 27 (najlepszy czas 49,0 s)

Szymon Olkowski       Szkoła Podstawowa nr 8

Paweł  Mazurowski    Szkoła Podstawowa nr 8

 

Bieg 300 m rocznik 2011 chłopców

Maciek Kleidnist         Szkoła Podstawowa nr 80

Grzegorz Neuman      Szkoła Podstawowa nr 45

Wojciech Jakubowski Szkoła Podstawowa nr 81

 

Bieg 300 m rocznik 2009 dziewcząt

Patrycja Kaczmarczyk Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy czas 44,9 s)

Weronika Janeczek    Szkoła Podstawowa nr 79 (najlepszy czas 45,3 s)

Gloria  Szwedka         Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy czas 47,9 s)

 

Bieg 300 m rocznik 2010 dziewcząt

Kalina  Szadejko         Szkoła Podstawowa nr 45 (najlepszy czas 49,6 s)

Antonina Posiakow    Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2

Maja    Jabłońska        Szkoła Podstawowa nr 8

 

Bieg 300 m rocznik 2011 dziewcząt

Julia Klarkowska Szkoła Podstawowa nr 81 (najlepszy czas 50,7 s)

Milena Martyś Szkoła Podstawowa nr 75

Gaja Zabielska Szkoła Podstawowa nr 80

 

Bieg 600 m rocznik 2009 dziewcząt

Patrycja Bielawska     Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy czas 1,45,0 min,)

Anna   Łaguna            Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 (najlepszy czas 1,45,2 min)

Milena Dancewicz      Szkoła Podstawowa nr 8 (najlepszy czas 1,47,0 min)

 

Bieg 600 m rocznik 2010 dziewcząt

Kinga Januszkiewicz   Szkoła Podstawowa nr 27 (najlepszy czas 2,00,9 min)

Dominika Kreft Szkoła Podstawowa nr 81

Zofia Gierasik  Szkoła Podstawowa nr 8

 

Bieg 600 m rocznik 2011 dziewcząt

Weronika Witosławska Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy czas 1,59,0 min)

Martyna Bojko           Szkoła Podstawowa nr 75

Julia Pietruszewska    Szkoła Podstawowa nr 81

 

Bieg 1000 m rocznik 2009 chłopców

Adam  Laskowski       Szkoła Podstawowa nr 27 (najlepszy czas 3,12,0 min)

Daniel Walas              Szkoła Podstawowa nr 75

Kornel Skwarczyński  SP 75

 

Bieg 1000 m rocznik 2010 chłopców

Paweł  Wojtysiak        Szkoła Podstawowa nr 81 (najlepszy czas 3,24,9 min)

Szymon Borensztejn  Szkoła Podstawowa nr 23

Rafał Andryszak          Szkoła Podstawowa nr 27

 

Bieg 1000 m rocznik 2011 chłopców

Jeremi Kalinowski      Szkoła Podstawowa nr 27 (najlepszy czas 3,34,2 min)

Franciszek Kułakowski Szkoła Podstawowa nr 23

Bartek Sohlahs Szkoła Podstawowa nr 81

 

Rzut piłeczką palantową rocznik 2009 dziewcząt

Aleksandra Wanat      Szkoła Podstawowa nr 45 (najlepszy wynik 44,5 m)

Zakrzewski Mischelle Szkoła Podstawowa nr 8

Amelia Gniaź              Szkoła Podstawowa nr 75

 

Rzut piłeczką palantową rocznik 2010 dziewcząt

Maja   Chojnowska    Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy wynik 32,5 m)

Julia     Bielska            zsp2

Oliwia Zieńczuk         zsp2

 

Rzut piłeczką palantową rocznik 2011 dziewcząt

Marta  Czarkowska    Szkoła Podstawowa nr 27 (najlepszy wynik 28 m)

Emilia  Okoń               Szkoła Podstawowa nr 75

 

Rzut piłeczką palantową rocznik 2009 chłopców

Piotr    Rauchut          Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy wynik 62 m)

Daniel Walas              Szkoła Podstawowa nr 75

Mykyta Pavlenko        Szkoła Podstawowa nr 8

 

Rzut piłeczką palantową rocznik 2010 chłopców

Szymon Baczewski     Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2 (najlepszy wynik 43 m)

Miłosz Wiński             Szkoła Podstawowa nr 75

Szymon Olkowski       Szkoła Podstawowa nr 8

 

Rzut piłeczką palantową rocznik 2011 chłopców

Maciej Kleidnist          Szkoła Podstawowa nr 80 (najlepszy wynik 34 m)

Jakub  Semeniuk        Szkoła Podstawowa nr 75

Maksymilian Sosnowski         Szkoła Podstawowa nr 75

 

Skok w dal 2009 chłopców

Mikołaj            Mańkowski     Szkoła Podstawowa nr 80 (najlepszy wynik 4,62 m)

Adam  Laskowski       Szkoła Podstawowa nr 27

Hubert Rudowski        Szkoła Podstawowa nr 80

 

Skok w dal 2010 chłopców

Filip     Parzyk             Szkoła Podstawowa nr 27 (najlepszy wynik 4,48 m)

Kuba   Biliński            Szkoła Podstawowa nr 75

Wiktor Skup                Szkoła Podstawowa nr 80

 

Skok w dal 2011 chłopców

Oskar  Martyś            Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy wynik 4,42 m)

Jan      Błaszczyk        Szkoła Podstawowa nr 27

Grzegorz Neuman      Szkoła Podstawowa nr 45

 

Skok w dal 2009 dziewcząt

Emilia  Adamczyk       III STO najlepszy wynik 5m

Patrycja Wojda           Szkoła Podstawowa nr 27 (najlepszy wynik 4,74 m)

Szwedka Gloria           Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy wynik 4,64 m)

 

Skok w dal 2010 dziewcząt

Natalia Stenka Szkoła Podstawowa nr 75 (najlepszy wynik 4,14 m)

Monika Pietrzak Szkoła Podstawowa nr 27

Milena Brzóska Szkoła Podstawowa nr 8

 

Skok w dal 2011 dziewcząt

Julia Klarkowska         Szkoła Podstawowa nr 81 (najlepszy wynik 4,16m)

Milena Martyś            Szkoła Podstawowa nr 75

Martyna Bojko           Szkoła Podstawowa nr 75

 

Pchnięcie kulą dziewcząt

Adamczyk Emilia        III STO (najlepszy wynik 11,56m)

Maja   Jabłońska        Szkoła Podstawowa nr 8 (najlepszy wynik 10,22m)

Julia     Wakulak         Szkoła Podstawowa nr 75

 

 

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl