–

Aktualności

2022 | 06 | 30

Sukcesy „Smoków” podczas Mistrzostw Polski i Pucharu Polski

W dniach 18-19.06.2022 r. w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w Wyścigach Łodzi Smoczych na dystansach 200 i 500 metrów. Osada wychowanek Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego trenowana przez nauczyciela Grzegorza Kwiatkowskiego zdobyła złote medale w kategorii Junior Women na obu dystansach. Dodatkowo w rozegranym zaległym wyścigu na dystansie 2000 metrów w ramach Pucharu Polski w kategoriach Junior Women i Junior Mikst podopieczne pana Grzegorza także wywalczyły złote medale. Złota drużyna to: Oliwia Krężel, Ola Kondej, Ala Jarząbek, Zosia Maczkowska, Aniela Sowińska, Julia Barańska, Alicja Terlecka, Maja Janiewicz, Oliwia Adamczyk, Zosia Syrewicz, Natalia Atamańczuk i Julia Wolińska.

W kategorii Mikst dziewczęta reprezentujące GZSiSS dzielnie wsparł rodzynek wśród dziewcząt - Maksym Bilyi. Tym większy to sukces, bo pierwsze treningi na wodzie nasze juniorki zaliczyły dopiero pod koniec kwietnia podczas obozu w Przywidzu.
Ogromny wkład w końcowy sukces miała też dwójka byłych wychowanków, Wojciech Ostrowski oraz Maksymilian Klusek, którzy społecznie przez kilka miesięcy prowadzili zajęcia na przystani.
Warto dodać, że w konkurencji Junior Women srebrne medale na wszystkich dystansach oraz dwa srebra w kategorii Mikst zajęła druga gdańska osada. Ta zdolna grupa trenowania przez Krzysztofa Markiewicza, złożona jest z uczennic zamieszkujących Przymorze Wielkie.

To jeszcze nie wszystko! Juniorki wsparte czteroma seniorkami wywalczyły srebrne medale w konkurencji Senior Women na dystansie 500 metrów oraz brązowe medale Pucharu Polski na dystansie 2000 metrów.

Serdeczne gratulacje dla zawodniczek i zawodników oraz kadry trenerskiej. Każdy, kto chciałby spróbować swoich sił na smoczych łodziach może sprawdzić się przystani przy ulicy Siennickiej 5 w poniedziałki, wtorki i czwartki na godzinę 17.45. Zapraszamy również przez całe wakacje.