facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 07 | 05

Podczas wakacji Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego nie zwalnia tempa.

Od początku wakacji Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego włączył się w akcję wakacyjną przygotowując ofertę półkolonijną uszytą dla dzieci i młodzieży. Już od pierwszych dni pierwsze turnusy dzieci i młodzieży biorą udział w półkoloniach.

Podczas ośmiogodzinnych codziennych spotkań podopieczni GZSiSS biorą udział w różnorodnych zajęciach kulturalno - sportowych.
Już pierwszego dnia obie kolonijne grupy wybrały się na farmę w Czerniewie, gdzie oprócz napotkanych zwierząt hodowlanych mogli zapoznać się z bogatą ofertą uprawianych warzyw jak również wytwarzanych przetworów. Wszystko to podane w ekologicznej formie.

Wtorek stał pod znakiem sportu bowiem jedna z grup od rana toczyła rozgrywki w siatkówkę plażową a druga w tym czasie chłodziła się na pobliskim basenie. Po porannych aktywnościach sportowych po południu podopieczni GZSiSS udali się do kina.
W środę, w Parku im. Jana Pawła II, na wszystkie chętne grupy półkolonijne oczekiwała zabawa parkowa. Zadaniem każdej ze 180 zgromadzonych tam osób było odnalezienie na podstawie mapy 13 stacji usytuowanych w różnych częściach parku. 
Wszyscy uczestnicy wywiązali się z tego zadania koncertowo za co od organizatora otrzymali pamiątkowe medale.

Kolejne atrakcje w postaci pikniku czekały na półkolonistów w czwartek i piątek.Tym razem piknikowe szaleństwo zagościło do schroniska przy Al. Grunwaldzkiej. Siatkówka z plastyką, lekkoatletyka z korektywą i do tego ognisko z kiełbaskami. Dla gorących głów organizatorzy przygotowali coś extra.

Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego przygotował również ofertę kolonii w Jaworniku Polskim. W tym roku zaproszenie na tygodniowy wyjazd otrzymały cztery gdańskie szkoły: Szkoła Podstawowa nr 33, Szkoła Podstawowa nr 35, Szkoła Podstawowa nr 46, Szkoła Podstawowa nr 8. Do dyspozycji uczniów jest łącznie 90 miejsc, a zapisy prowadzone są przez wyżej wymienione placówki oświatowe.

Od przyszłego tygodnia rozpoczną się zajęcia sportowe z programu Dzielnicowe Centra Sportu. Będą to przede wszystkim zajęcia na boiskach zewnętrznych, ale również treningi z tenisa ziemnego oraz sportów wodnych. Zajęcia dedykowane są zarówno dzieciom, młodzieży, jak i dorosłym. Ideą programu jest stworzenie możliwości spędzenia czasu aktywnie wspólnie z rodziną. Zapisy na tego typu zajęcia prowadzone będą za pośrednictwem strony – www.elektronicznezapisy.pl.

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl