facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 10 | 03

Sztafetowe biegi przełajowe na inaugurację

Sztafetowe biegi przełajowe rozegrane 27 września w Parku im. Jana Pawła II. zainaugurowały kolejną edycję Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.  Jak co roku organizatorem zmagań dzieci i młodzieży na terenie naszego miasta jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego.

 

Pierwszego dnia do rywalizacji przystąpiło ponad 400 dziewcząt reprezentujących 53 placówki oświatowe.
Jako pierwsze wystartowały dziewczęta ze szkół ponadpodstawowych rywalizujące w ramach Licealiady. Po 8 okrążeniach liczących 1100 metrów, ku radości trenerki i całego zespołu, najlepsze okazały się uczennice V Liceum Ogólnokształcącego. Drugie miejsce wywalczyły zawodniczki Topolówki a trzecie zawodniczki Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego, które powtórzyły swój ubiegłoroczny wynik. Tuż za podium znalazły się uczennice VIII Liceum Ogólnokształcącego.

Po Licealiadzie do rywalizacji przystąpiły szkoły podstawowe. Najpierw w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystartowały uczennice klas VII i VIII. Najlepiej z dystansem 4 x 800 metrów poradziły sobie uczennice Szkoły Podstawowej nr 75 wchodzącej w skład Zespołu Szkół Sportowych i Mistrzostwa Sportowego i to one wywalczyły złote medale. Srebrne medale zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 81 a brązowe reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 80. Tuz za podium znalazły się lekkoatletki z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 8.

Jako ostatnie do rywalizacji przystąpiły najmłodsze uczennice szkół podstawowych startujące w kategorii Igrzysk Dzieci. Każda z ośmiu reprezentujących swoją szkołę dziewcząt miała do pokonania dystans 600 metrów. Po zaciętej i wyrównanej rywalizacji złote medale Mistrzostw Gdańska wywalczyły uczennice Szkoły Podstawowej nr 72. Srebra zawisły na piersiach uczennic Szkoły Podstawowej nr 81 a brązowe medale zdobyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 75. Na czwartym miejscu w tej kategorii uplasowały się reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 33.


Drugiego dnia Mistrzostw Gdańska w Sztafetowych Biegach Przełajowych rozgrywanych w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży na trasę wybiegli chłopcy. W trzech kategoriach wiekowych wystartowało ponad 300 uczestników reprezentujących 46 zespołów szkolnych.

 

Jako pierwsi rywalizację rozpoczęli uczniowie szkół ponadpodstawowych. Do zawodów w kategorii Licealiady, gdańskie szkoły wystawiły 9 reprezentacji. Dystans 8 x 1400 metrów zgodnie z oczekiwaniami najszybciej przebiegła faworyzowana reprezentacja XII Liceum Ogólnokształcącego. Niespodziewanie na drugim miejscu na mecie zameldowali się uczniowie Zespołu Szkół Łączności. Trzecią pozycję po zaciętym finiszu wywalczyli chłopcy z V Liceum Ogólnokształcącego. Po sukcesie dziewcząt to już drugi medal uczniów popularnej „piątki” w tegorocznych drużynowych biegach sztafetowych. Czwarte miejsce, z brązowymi medalami, zajęli uczniowie reprezentujący XIX Liceum Ogólnokształcące.

Tuż po licealistach wystartowali uczniowie starszych klas szkół podstawowych, którzy zmierzyli się na dystansie 8 x 1200 metrów. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej wzięło udział 136 uczniów z 17 zespołów szkolnych. Najszybciej wyznaczony dystans pokonali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 wyprzedzając drugich na mecie reprezentantów utytułowanej Szkoły Podstawowej nr 27. Trzecie miejsce zajęli zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 81 a tuż za podium uplasowali się chłopcy reprezentujący Szkołę Podstawową nr 1.

Jako ostatni na starcie w Parku im. Jana Pawła II zameldowali się najmłodsi uczniowie szkół podstawowych startujący w kategorii Igrzysk Dzieci.  Młodzi sportowcy rywalizowali na dystansie 8 x 800 metrów. Z tą próbą najlepiej poradzili sobie chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 48 zdobywając tym samym upragniony puchar i złote medale. Gratulacje! Drugie miejsce i srebrne medale wywalczyła reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 79 a brązowe medale zawisły na piersiach uczniów Szkoły Podstawowej nr 8, którzy poza podium wyrzucili kolegów ze Szkoły Podstawowej nr 27.

 

Po zakończeniu każdej kategorii uroczystej dekoracji medalistów dokonał przedstawiciel organizatora Gdańskiej Olimpiady Młodzieży, którym od wielu lat jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. Cztery czołowe zespoły zostały uhonorowane medalami i pucharami a najlepsze „szóstki” pamiątkowymi dyplomami. Dziękujemy tak licznie zgromadzonej młodzieży za udział i życzymy sukcesów podczas kolejnych dyscyplin Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Do zobaczenia!

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl