facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2022 | 11 | 08

Szkoła Gortata z dubletem w tenisie stołowym.

W pierwszym dniu rozgrywanych w Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego im. Andrzeja Grubby o komplety medali walczyli chłopcy i dziewczęta w kategorii Licealiady.

 

Do turnieju finałowego zgłosiło się 12 żeńskich i 14 męskich zespołów szkolnych, które w pierwszej fazie zostały podzielone na grupy eliminacyjne i zagrały systemem „każdy z każdym”. Do dalszych gier awansowały po 2 najlepsze drużyny każdej z grup. Taka zasada towarzyszyła zarówno rozgrywkom dziewcząt jak i chłopców.

 

Tuz po zakończeniu pierwszej fazy rozgrywek zespoły przystąpiły do dalszej rywalizacji. W drugiej odsłonie drużyny rywalizowały systemem pucharowym. Tak więc mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe wyłoniły najlepszy, którzy mogli zagrać o tytuł mistrzowski.

Przed ostateczną rozgrywką finałową w meczach o brązowe medale stanęły naprzeciwko siebie następujące drużyny, V Liceum Ogólnokształcące i III Liceum Ogólnokształcące w kategorii chłopców oraz I Liceum Ogólnokształcące i XXI Liceum Ogólnokształcące w kategorii dziewcząt. Z tych pojedynków obronną ręką wyszły reprezentacje III LO oraz I LO.

 

W kategorii dziewcząt w meczu o złote medale wystąpiły drużyny Szkoły Gortata i XIX Liceum Ogólnokształcącego. Mimo zaciętego oporu reprezentantek tych ostatnich, musiały one uznać wyższość koleżanek SMS Marcina Gortata przegrywając mecz finałowy 0-3.

 

W kategorii chłopców o złote medale powalczyły drużyny SMS Marcina Gortata oraz I Liceum Ogólnokształcącego. Również i w tym pojedynku drużyna „Gortata” nie dała szans swoim przeciwnikom wygrywając cały mecz podobnie jak dziewczęta 3-0 i zdobywając tym samym upragniony tytuł Mistrzów Gdańska.
Tak więc oba tytuły powędrowały do Szkoły Mistrzostwa Sportowego Marcina Gorata.

 

Po zakończeniu całego turnieju przyszedł czas na milsza część zawodów. Do dekoracji poproszono najlepsze żeńskie i męskie drużyny, którym przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego wręczył puchary, medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Dziękując wszystkim drużynom za udział oraz gratulując osiągniętych rezultatów zapraszamy do udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

 

 

Klasyfikacja końcowa chłopców:

1.    Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata

2.    I Liceum Ogólnokształcące

3.    III Liceum Ogólnokształcące

4.    V Liceum Ogólnokształcące

5-8 miejsca: II Liceum Ogólnokształcące, Conradinum, XV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Łączności

9-12 miejsca: XXIII Liceum Ogólnokształcące, Szkoły Ekonomiczno - Handlowe, XIX Liceum Ogólnokształcące, XXI Liceum Ogólnokształcące

13-14 miejsce: IV Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Kreowania Wizerunku.

 

 

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

1.    Szkoła Mistrzostwa Sportowego Marcina Gortata

2.    XIX Liceum Ogólnokształcące

3.    I Liceum Ogólnokształcące

4.    XXI Liceum Ogólnokształcące

5-8 miejsca: Zespół Szkół Kreowania Wizerunku, IV Liceum Ogólnokształcące, XXI Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące.

9-12 miejsca: Zespół Szkół Łączności, Szkoły Ekonomiczno - Handlowe, VIII Liceum Ogólnokształcące

 

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl