–

Aktualności

2022 | 12 | 14

Mikołajkowe świętowanie z GZSiSS

Ho, ho, ho! To zawołanie, szczególnie w grudniu, budzi tylko jedno skojarzenie i nieobce jest nikomu. Również Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego włączył się w obchody tego jakże miłego święta. W różnych częściach Gdańska z okazji Mikołajek odbyło się wiele ciekawych spotkań dla uczestników zajęć organizowanych przez cały rok w GZSiSS.

W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku odbyła się kolejna edycja Mikołajkowych Turniejów Piłki Siatkowej. W rozgrywkach wzięły udział dzieci uczęszczające na zajęcia GZSiSS oraz zaproszeni mili goście.

Mimo, iż w turnieju wzięło udział 10 drużyn „trójek” oraz 12 osób w kategorii „single”, gry przebiegły wyjątkowo sprawnie. Stało się tak za sprawą sędziów PZPS - wolantariuszom, którzy zaszczycili turniej siatkówki swoją obecnością, Pan Mirosław Arentowicz - tata jednej z zawodniczek oraz Panie, Klaudia Grzybowska oraz Joanna Lipska. W organizację mikołajkowych imprez również niesamowicie zaangażowała się jedna z zawodniczek - Oliwia Zakrzewska, która mając kontuzje ręki przyjęła na siebie nowe obowiązki. Wszystkim pomocnikom Św. Mikołaja organizatorzy składają serdeczne podziękowania!

Gratulacje dla zwycięzców, a pozostałych drużyn za osiągnięte rezultaty oraz szczególnie mocne podziękownia za udział i miłą zabawę.

Wśród „trójek” pierwsze miejsce zajęły, Nadane Nkome Evini, Wiktoria Chełmińska, Paulina Gerasik. Drugie miejsce wywalczyły, Aleksandra Gneba, Liwia Karasek oraz Agata Skórska. Najniższe miejsce na podium zajęły, Maja Kawecka, Daria Rosół i Lena Roman. W kategorii „Single” złoty medal wywalczyła Julia Helińska. Srebrny medal zdobyła Anita Rudzińska – Martinka, a brązowy krążek zawisł na piesiach Mai Baranienko. Gratulacje!

Na pływalni Zespołu Szkół Podstawowych nr 2 na Suchaninie również nie próżnowano. Jak na zajęcia pływackie przystało świętowanie miało sportowy, ale przede wszystkim pływacki charakter. Uczestnikami tego niecodziennego sprawdzianu byli podopieczni zajęć z nauki pływania i pływania korekcyjnego, Zajęć, które realizowane są co tydzień przez nauczycieli Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. Tego dnia, zadaniem każdego dziecka było pokonanie stylem dowolnym jak najdłuższego dystansu w ciągu 12 minut. Pomimo, że wynik nie była tego dnia najistotniejszy to wszystkie dzieci ochoczo zabrały się do zadania. Trud uczestników, którzy śpiewająco podeszli do tego sportowego zadania został nagrodzony i po zakończonych zajęciach każde z dzieci mogło cieszyć się otrzymanym dyplomem z wpisanym swoim rezultatem.

W ramach programu profilaktycznego „Żyj z Pasją” Szkoła Podstawowa nr 61 gościła młodych adeptów piłki nożnej.

W halowym mini Turnieju Mikołajkowym uczestniczyli uczniowie uczęszczający na co dzień do Szkoły Podstawowej nr 72 i Szkoły Podstawowej nr 59. Podczas zawodów wszyscy uczestnicy mogli sprawdzić swoje boiskowe umiejętności. Piłkarskie zmagania zakończyły się wręczeniem medali i nagród rzeczowych każdemu z uczestników.

Najlepszą turniejową drużyną zostali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 72, którzy pewnie wygrali wszystkie swoje mecze i tym samym sięgnęli po złote medale. Drugie miejsce ze srebrnymi medalami zajęli uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 61. Na najniższym stopniu podium uplasowali się młodzi piłkarze reprezentujący Szkołę Podstawową nr 59.

Oprócz klasyfikacji medalowej organizator uhonorował także najlepszych zawodników. Nagrody indywidualne otrzymali najlepszy bramkarz: uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 72 oraz najlepszy zawodnik turnieju (MVP): Nikodem ze Szkoły Podstawowej nr 61.

Inaczej do „Mikołajków” podeszli prowadzący Sekcji Lekkoatletyki GZSiSS. Przy tej jakże miłej okazji zaprosili oni młodych sportowców na podsumowanie sezonu 2022 – 2023. Wśród zaproszonych gości pojawili się finaliści Mistrzostw Polski, Województwa Pomorskiego, laureaci „Dysku Pomorskiego” a także Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych. Wszyscy wyróżnieni zawodnicy zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami. Swoimi wynikami na szczególne uznanie w br. zasłużyli: Emilia Adamczyk, Julia Grabowska, Zofia Glińska, Anna Łaguna.

Oprócz podsumowań i wyróżnień znalazło się także miejsce na przeprowadzenie testów motorycznych co w przypadku lekkoatletów stało się już tradycją. Po zakończeniu prób najlepsze „trójki” w poszczególnych kategoriach wiekowych zostały nagrodzone za to współzawodnictwo pamiątkowymi medalami.

W podobny sposób do zagadnienia podeszli adepci Sportów Wodnych, którzy swoje spotkanie podsumowujące upływający rok zaplanowali tuż po świętach. Również w ich przypadku przewidziane są nagrody i podziękowania dla najwybitniejszych sportowców. Relacja z tego spotkania zostanie zamieszczona niezwłocznie po wydarzeniu.

Życzymy kolejnych sukcesów w nowych roku.