facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 01 | 31

Zakończyły się półkolonie z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego.

Podczas dwóch tygodni zimowego wypoczynku dzieci i młodzież skorzystały z półkolonijnej oferty GZSiSS. Codziennie pomiędzy 8.00 a 16.00 około 100 półkolonistów uczęszczało na zajęcia przygotowane specjalnie na tę okazję. Zajęcia realizowano zarówno w siedzibie GZSiSS przy al. Grunwaldzkiej jak również w gdańskich placówkach oświatowych w ramach Dzielnicowych Centrów Sportu.

 

Gry i zabawy na sali gimnastycznej, ognisko oraz warsztaty plastyczne, gry terenowe, ale także wyjście do kina, bowlingowa rywalizacja w U7, wizyta w Parku Trampolin JumpCity lub zabawa w Loopy’s Word to niewątpliwe atrakcje, które czekały podczas dwóch tygodni na uczestników półkolonii. Dodatkowo wycieczki ze zwiedzaniem, Ołowianki, Muzeum Narodowego, Muzeum Morskiego z pogadanką na temat Bitwy pod Oliwą i statku Sołdek, a także zwiedzanie z przewodnikiem Spichlerza pod „Błękitnym Barankiem”, zwiedzanie fortyfikacji reduty przy Kamiennej Grodzy i Małym Arsenale.

 

W Dzielnicowych Centrach Sportu z zimowej formy zajęć skorzystało podczas ferii 45 uczestników zgromadzonych w gdańskich placówkach oświatowych. W pierwszym tygodniu zajęcia odbywały się Szkole Podstawowej nr 61 na Przeróbce oraz w Szkole Podstawowej nr 72 na Stogach. W drugim tygodniu dzieci uczęszczały na zajęcia półkolonijne do Szkoły Podstawowej nr 35 w Oliwie. Każda z placówek przygotowała swój bogaty plan zajęć na czas półkolonii.

 

W Szkole Podstawowej nr 35 oprócz zajęć sportowych i rekreacyjnych między innymi zorganizowano wycieczki do Parku Oliwskiego, Loopys World, Klockowni, kina Helios. Zorganizowano także zajęcia szachowe oraz wyjście na pożegnalne ognisko.

W Szkole Podstawowej nr 61 dominowały zajęcia sportowe przeplatane grami planszowymi w tym dużym powodzeniem cieszyły się zajęcia szachowe. Uczestnicy skorzystali także z warsztatów kulinarnych. Wyszli także do Loopy’s World oraz na zajęcia warsztatowe do Gdańskiej Galerii Zmysłów. Całość zakończyła się wspólnym ogniskiem w siedzibie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego.

W Szkole Podstawowej nr 72 przeważały zajęcia sportowe. Gry zespołowe, pływalnia oraz siłownia to stałe elementy codziennych aktywności grupy dzieci i młodzieży uczęszczającej na półkolonie na Stogach. Całości dopełniły zajęcia szachowe, artystyczne oraz ekologiczne, a także wyjścia do kina Helios, Muzeum Archeologicznego i kręgielnię.  Podobnie jak u innych grup półkololoniści pożegnali się wspólnym ogniskiem.

 

Cała feryjna oferta Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego nie pozwoliła nudzić się dzieciom i młodzieży a jednocześnie dały możliwość na aktywne spędzenie tego wolnego od nauki czasu.

 

 

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl