facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 04 | 17

Rywalizowali lekkoatleci w drużynowych biegach przełajowych

Wiosnę czas zacząć. Takie hasło przyświecało młodym sportowcom, którzy w Parku im. Jana Pawła II przez dwa dni rywalizowali w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych. W 6 kategoriach i 3 grupach wiekowych pobiegli uczniowie gdańskich szkół, aby wyłonić Mistrzów Gdańska.

 

Zawodnicy zmagali się nie tylko z dystansem, który dla poszczególnych kategorii wynosił od 800 metrów w Igrzyskach Dzieci dziewcząt aż do 1800 w Licealiadzie chłopców, ale także reprezentantami innych ekip. Każdy zawodnik drużyny liczącej 5 chłopców lub dziewcząt swoim wynikiem zbierał punkty dla swojego zespołu.

 

Pierwszego dnia rywalizowały dziewczęta.

W Liceealidzie niespodziewanie najwięcej punktów uzyskały uczennice reprezentujące III Liceum Ogólnokształcące, które w ogólnej punktacji wyprzedziły drugie na mecie zawodniczki V Liceum Ogólnokształcąco oraz trzecie tego dnia podopieczne VIII Liceum Ogólnokształcącego. Sporym zaskoczeniem było zajęcie tylko czwartego miejsca przez utytułowane XII Liceum Ogólnokształcące.

W dziewczęcej rywalizacji w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej złote medale i tytuł Mistrzyń Gdańska wywalczyły dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 75. Srebrne medale uzyskały reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 80 a brązowe krążki zawisły na piersiach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 8.

Igrzyska Dzieci to kolejny popis uczennic Szkoły Podstawowej nr 75. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 27 a tuż za nimi na trzecim miejscu znalazły się uczennice Szkoły Podstawowej nr 81.

 

Drugiego dnia rywalizację rozpoczęli chłopcy. W pierwszym biegu uczniowie XII Liceum Ogólnokształcącego byli klasą dla siebie. Tym razem reprezentanci szkoły z Oliwy nie dali żadnych szans konkurentom do złotego medalu wprowadzając do pierwszej „12” swoich pięciu zawodników. Brawo! Na drugim miejscu podobnie jak dzień wcześniej dziewczęta, uplasowali się uczniowie V Liceum Ogólnokształcącego. Trzecie miejsce wywalczyli chłopcy reprezentujący XIX Liceum Ogólnokształcące z Wrzeszcza.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 81 z Osowej, która wyprzedziła podopiecznych Szkoły Podstawowej nr 8 z Chełmu oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 72 ze Srebrników.

Wśród najmłodszych uczestników drużynowych biegów przełajowych ponownie na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81. Po ich prawej stronie znaleźli się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 27 a na najniższym stopniu zameldowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 48 z Zaspy.

 

Czołowe drużyny Mistrzostw Gdańska zostały uhonorowane pucharami, medalami oraz pamiątkowym dyplomami. Wszystkim uczestnikom dwudniowych zmagań w Parku im. Jana Pawła II serdecznie dziękujemy za podjętą rywalizację. Do zobaczenia już niedługo na zawodach lekkoatletycznych.


 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl