facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 05 | 05

Kwiecień w Pracowni Turystyki

W kwietniu w Pracowni Turystyki i Rekreacji odbyło się wiele aktywności zarówno stacjonarnych jak i wspólnych wyjść. Wiosna na dobre zagościła w naszych progach.

Dzieci uczestniczyły w warsztatach organizowanych prze zaprzyjaźnione Centrum Hevelianum. Tym razem robiliśmy zwierzaki cudaki 3D. Wspólnie stworzyliśmy modele niezwykłych zwierząt i za pomocą drukarek 3D powstały nasze małe dzieła. Było mnóstwo nowoczesnej technologii i zabawy. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się też jak zwierzaki przystosowują się do życia w otaczającym je środowisku i poznaliśmy zaskakujące umiejętności niektórych z nich. Zwierzaka cudaka zabraliśmy do domu.

Kwiecień to Święta Wielkanocne. Z tej okazji odbyły się warsztaty, tworzyliśmy wspólnie z dziećmi uczęszczającymi na co dzień do Szkoły Podstawowej nr 70 i Szkoły Podstawowej nr 26 ozdoby świąteczne. Powstały pisanki w technice decoupage, z gliny i kolorowych materiałów. Wyszły cudeńka!

Odbyło się również nocowanie w Schronisku przy al. Grunwaldzkiej. Dzieci ze szkoły podstawowej z Żabiego Kruku pokonywały pierwsze trudności w samodzielnym nocowaniu bez rodziców. Odbyło się ognisko i gra terenowa na terenie Wydziału Biolgii Uniwersytetu Gdańskiego.

Nasi podopieczni odwiedzili też „Sopotekę” w Sopocie. Poznali fajną bibliotekę na Dworcu Głównym w Sopocie. Zwiedzili Sopot i udali się na warsztaty w MITOgraj w Grodzisku. W świat legend i mitów (japońskich, greckich, słowiańskich) opowiadających jak powstał świat, wprowadziła ich Pani Katarzyna Jackowska - Enemuo, antropolożka kultury i muzykantka. Również dzieci miały swój udział w tworzeniu mitów! Wykazały się one bujną wyobraźnią i pomysłowością.

Kwiecień to także spacer literacki z okazji Oliwskiego Święta Książki. Podopieczni GZSiSS poznali zakamarki Parku Oliwskiego pod przewodnictwem Pani Grażki – przewodnika po Oliwie. Piękna pogoda sprzyjała także wymianie książek.

Na podopiecznych GZSiSS czekają kolejne atrakcje, ogniska, gry miejskie i akcja lato.

 

 

 

 

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl