facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 07 | 21

Z wizytą na Żabim Kruku.

Mimo wakacji i zdawałoby się idealnego czasu na odpoczynek, Sekcja Sportów Wodnych Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego nieprzerwanie trenuje.

Od zakończenia roku szkolnego minęło już parę tygodni, ale wciąż młodzi adepci kajaków, desek SUP i smoczych łodzi, uczestniczą w zajęciach na wodzie.

 

Jedną z często odwiedzanych gdańskich przystani jest Przystań przy ul. Żabi Kruk. Zajęcia odbywają się tutaj w różnych porach dnia. Tuż po ósmej pierwsi młodzi kajakarze meldują się przy przystani, aby parę minut później w pełnym rynsztunku zejść na wodę. Codziennie od wczesnych godzin porannych podopieczni szlifują sportową formę. I tak już trzeci tydzień młodzi adepci sportów wodnych ćwiczą w ramach półkolonii z Gdańskim Zespołem Schronisk i Sportu Szkolnego. Technika, ale także wytrzymałość to główne cechy treningu na wodzie. Baczne oko trenerów wychwyci każdy niuans.

Od poniedziałku najmłodsi uczestnicy Sekcji Sportów Wodnych GZSiSS rozpoczęli obóz sportów wodnych w Człuchowie.

 

W drugiej części dnia na przystań na Żabim Kruku przybywa kolejna grupa wiekowa. Tym razem sposobem na pokonywanie wodnego akwenu będzie smocza łódź. Późnym popołudniem pod dowództwem trenerów Maksymiliana i Wojtka spłynęły na wodę dwie smocze osady. Popołudniowe zajęcia realizowane w ramach Dzielnicowych centrów Sportu skierowane są do młodzieży i dorosłych chcących aktywnie spędzić swój czas wolny w tym wypadku na wodzie.

 

Trening zawsze rozpoczyna się rozgrzewką na lądzie, aby chwilę później wyruszyć w trasę na zwodowanych uprzednio łodziach. W zależności od możliwości wodnych i pogodowych, uczestnicy trenują na Motławie lub Opływie Motławy. Tym razem szczęście uśmiechnęło się do wodniaków, ponieważ automatyczna śluza łącząca Motławę i opływ Motławy stała otworem dla łodzi co pozwoliło na ponad godzinną damsko – męską wyprawę w stronę Olszynki i dalej w stronę Krępca. Zajęcia pełne wysiłku, konkurencji, ale i zabawy, podczas których uczestników podzielono na dwie drużyny. W czasie wakacji zajęcia przy Żabim Kruku odbywają się we wtorki i czwartki od 17.45. Zapraszamy!

 

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl