facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 07 | 26

Letni obóz wodny w Człuchowie

Od 17 lipca podopieczni Sekcji Smoczych Łodzi i Sportów Wodnych Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego przebywają na obozie letnim w Człuchowie. To już kolejny raz, kiedy wodniacy zakotwiczyli w tym urokliwym zakątku, nadającym się świetnie na uprawianie sportów wodnych.

W tym roku na obozie w Człuchowie zameldowały się cztery grupy podopiecznych. Trzy z nich stanowią zawodnicy na co dzień korzystający z zajęć wodnych organizowane przez cały rok szkolny w GZSiSS. Czwarta część uczestników to osoby, które trafiły na obóz z tzw. naboru otwartego.

Jak zwykle podczas wakacyjnych wyjazdów trenerzy największy akcent kładą na aspekty prozdrowotne oraz profilaktykę uzależnień. Ważnym elementem letniego wypoczynku często podkreślanym przez opiekunów jest także integracja całego obozowego zespołu.

Podczas wspólnych zajęć dzieci, szczególnie te najmłodsze, stawiają pierwsze kroki w takich dyscyplinach wodnych jak smocze łodzie, SUP i kajakarstwo. Całe dnie uczestnicy korzystają ze smoczej łodzi, kajaków wyczynowych oraz turystycznych, z także pływają na deskach SUP. Żadna pogoda nie straszna uczestnikom, bo oprócz zajęć na wodzie podczas wyjazdu znalazło się też sporo miejsca na inne atrakcje niezwiązane z pływaniem.

Dużo frajdy sprawiły dzieciom zajęcia plastyczne rozwijające zmysł twórczy uczestników. Szczególnie do gustu przypadł dzieciom konkurs rzeźb z piasku. Od razu dało się zauważyć inspirację pobliskim Zamkiem Krzyżackim często odwiedzanym przez turystów, którego sylwetka dominuje nad okolicą. Również dzieciom spodobał się ten obiekt.

Park linowy i mini golf dopełniają sportowego akcentu wyjazdu a do tego wszystkiego zajęcia integracyjne jakże konieczne kiedy na co dzień uczestnicy pływają razem smocza łodzią. Czas szybko płynie i dla niektórych grup ta letnia przygoda już niebawem się zakończy. Tymczasem zdaniem trenerów to nie koniec atrakcji.  

 

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl