facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 10 | 04

W Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży rywalizowali szachiści

44 zespołów wzięło udział w rozegranym w siedzibie Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego 3 października br. turnieju o Mistrzostwo Gdańska w Szachach Drużynowych. Tak więc, od zeszłego roku szkolnego liczba uczestników wzrosła dwukrotnie. W zawodach rozgrywanych w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży czteroosobowe drużyny szkolne, trzech chłopców i jedna dziewczyna, rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych. 21 zespołów wystąpiło w Igrzyskach Dzieci, 12 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz 11 drużyn w Licealiadzie.

Każda z uczestniczących ekip rozgrywała swoje spotkania kilkurundowym systemem uzależnionym od ilości drużyn zgłoszonych do poszczególnych kategorii.

 

W Igrzyskach Dzieci najlepszą drużyną okazała się III Społeczna Szkoła Podstawowa STO i to dzieci z tej placówki odebrały z rąk przedstawiciela organizatora puchar oraz złote medale. Srebrne krążki przypadły w udziale uczniom Szkoły Podstawowej Gedanensis. Na najniższym stopniu podium znaleźli się szachiści reprezentujący Szkołę Podstawową im. Św. Jana De La Salle a tuż za nimi zawodnicy ze Pozytywnej Szkoły Podstawowej.

 

Wśród starszych klas szkół podstawowych, a więc w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej puchar Mistrzów Gdańska pojechał do Szkoły Podstawowej nr 79. Gratulacje! Srebrne medale wywalczyła reprezentacja utytułowanej szkoły British International School Gdańsk Podstawowej nr 29 „Leonardo”. Brązowe krążki zawisły na piersiach uczniów Szkoły Podstawowej nr 33 z Osowej. Tuz za podium znaleźli się uczniowie III Społecznej Szkoły Podstawowej STO.

 

W najstarszej kategorii Licealiady w porównaniu z zeszłym rokiem zaszły niewielkie zmiany. Czołowa „trójka zamieniła się miejscami. Zwycięzcami okazało się V Liceum Ogólnokształcące. Na drugim miejscu podium znaleźli się reprezentanci IX Liceum Ogólnokształcącego, a na najniższym stopniu uplasowali się zawodnicy Gdańskiego Liceum Autonomicznego. Najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Energetycznych.

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych rezultatów zapraszając jednocześnie do udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży. Do zobaczenia!

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl