facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 10 | 31

Poznaliśmy Mistrzów unihokeja w Licealiadzie

Po zmaganiach unihokeistek w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej do rywalizacji przystąpili ich starsze koleżanki i koledzy z gdańskich szkół ponadpodstawowych.  

Kolejne turnieje finałowe, tym razem w kategorii Licealiady, odbyły się 26 oraz 27 października w XXIII Liceum Ogólnokształcącym wchodzącym w skład Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10. Pierwszego dnia do finałowej rywalizacji przystąpiły dziewczęta. Najpierw w dwóch grupach systemem „każdy z każdym” 6 zespołów powalczyło o awans do czołowej „czwórki”. Następnie o tytuł mistrzowski uczestniczki zagrały systemem pucharowym. Z tym niełatwym sprawdzianem najlepiej poradziły sobie ucznnice III Liceum Ogólnokształcącego zdobywając tym samym tytuł Mistrzyń Gdańska po raz drugi z rzędu. Srebrne medale niespodziewanie padły łupem reprezentantek V Liceum Ogólnokształcącego z Oliwy. Na trzecim miejscu z brązowymi krążkami zameldowały się uczennice XIX Liceum Ogólnokształcącego. Miejsce tuż za podium zajęły dziewczęta z Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku.

Drugiego dnia do unihokejowej rywalizacji przystąpili chłopcy. W przypadku turnieju męskiego rozgrywki prowadzone były w dwóch etapach. Najpierw uczestnicy, po podzieleniu na dwie grupy, rozegrali swoje mecze systemem „każdy z każdym”. Po zakończeniu fazy grupowej, która ustaliła finałowe pary rozpoczęła się pucharowa rozgrywka o medale. 

W półfinale naprzeciwko siebie stanęły drużyny II I VIII Liceum Ogólnokształcącego w pierwszej parze oraz Zespołu Szkół Łączności i V LO w drugiej. W obu meczach wygrali gospodarze, a więc mecz o brązowe medale mieli zagrać zawodnicy „VIII” i „V”. Pomimo wyrównanego pojedynku i dużego zaangażowania obu zespołów końcowy sukces w postaci brązowych medali osiągnęli reprezentanci V Liceum Ogólnokształcącego z Oliwy pokonując rywali 4-2.

Po tym meczu jedyną niewiadomą pozostawało, kto sięgnie w tym roku szkolnym po tytuł Mistrzów Gdańska. Po pewnych zwycięstwach w półfinale obie drużyny wyszły na parkiet mocno zmotywowane. Szczególnie zawodnicy „II” po gładkim zwycięstwie w półfinale poczuli się mocni. Tymczasem jednak od początku finałowego spotkania to uczniowie popularnego „ZSŁ” stwarzali sobie więcej sytuacji strzeleckich i to właśnie oni po końcowym gwizdku sędziego mogli cieszyć się z tytułu Mistrzów Gdańska. Wygrali oni całe spotkanie 5-1. Gratulacje! 

Jak zwykle po zmaganiach na parkiecie przyszedł czas na podsumowanie dwudniowego turnieju. Puchary dla najlepszych zespołów, medale oraz pamiątkowe dyplomy wręczył przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego, organizatora rozgrywek międzyszkolnych. Serdecznie gratulujemy wszystkim drużynom osiągniętych rezultatów jednocześnie zapraszając do udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.  

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl