facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 12 | 01

W szczypiorniaku złote medale dla XII Liceum Ogolnokształcącego

Koniec listopada w Gdańskiej Olimpiadzie Młodzieży jak co roku zarezerwowany jest na turnieje finałowe piłki ręcznej rozgrywane w kategorii Licealiady. Przez trzy dni toczyły się rozgrywki dziewcząt i chłopców, aby po grupowych eliminacjach wyłonić czołowe „trójki”, które miały powalczyć o medale. Do turnieju dziewcząt przystąpiło 8 zespołów szkolnych. Natomiast w kategorii chłopców wystartowało 9 drużyn.

 

Turniej finałowy chłopców odbył się w Miejskiej Hali Sportowej i rozegrany został systemem „każdy z każdym”. Od początku wiadomo było, że największe szanse na końcowy sukces mają drużyny z tradycjami w piłce ręcznej, a więc XII LO oraz XXI LO. Mecze tych drużyn zawsze budząc wiele emocji a wynik pozostaje sprawą otwartą. Obie faworyzowane ekipy pewnie przebrnęły przez grupowe eliminacje meldując się w strefie medalowej. Trzecim zespołem pretendującym do tytułu Mistrzów Gdańska została drużyna Conradinum, która zajęła pierwsze miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Już w pierwszy mecz pomiędzy „XII” a „XXI” zdecydował o tym kto zostanie Mistrzem. Lepsi w tym spotkaniu okazali się reprezentanci XII Liceum Ogólnokształcącego pokonując przeciwników 17-12. Zawodnikom drużyny z Żabianki pozostało wygrać z Conradinum i spokojnie czekać na końcowy wynik. Tak też się stało, bo wynik na świetlnej tablicy po meczu z Conradinum brzmiał 26-8. Złota dla „XII”! W ostatnim meczu o srebrne medale powalczyły drużyny XXI LO i Conradinum. Zawodnicy z Przymorza pewnie wygrali to spotkanie i wynikiem przypieczętowali 2 miejsce w Gdańsku. Gratulacje dla wszystkich drużyn!

 

Wśród dziewcząt na parkiet Miejskiej Hali Sportowej wybiegły drużyny XII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Kreowania Wizerunku oraz XIX Liceum Ogólnokształcącego. Systemem każdy z każdym rozegrały one turniej finałowy. Zdecydowanie najlepiej z trudami turnieju poradziły sobie faworyzowane reprezentantki „XII” wygrywając zdecydowanie wszystkie swoje mecze i pewnie sięgając po tytuł Mistrzyń Gdańska. O srebrne medale w bezpośrednim pojedynku powalczyły zespoły ZSKW i XIX LO. Niełatwe to było spotkanie dla obu drużyn, ponieważ rozstrzygnięcie na korzyść uczennic z Przymorza nastąpiło dopiero po rzutach karnych. Tak więc, brązowe medale przypadły w udziale dziewczętom z XIX Liceum Ogólnokształcącego.

 

Koniec turnieju to zawsze czas podsumowań i wyróżnień. Nie inaczej było tym razem. Przedstawiciel Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego wręczył czołowym drużynom turnieju medale, puchary oraz pamiątkowe dyplomy życząc powodzenia podczas kolejnego etapu rozgrywek Licealiady.

 

 

Klasyfikacja turnieju finałowego:

 

Dziewczęta:

 

1. XII Liceum Ogólnokształcące - awans do finału wojewódzkiego,

2. Zespól Szkół Kreowania Wizerunku

3. XIX Liceum Ogólnokształcące

4-6. XXI Liceum Ogólnokształcące, Gdańskie Liceum Autonomiczne, XXIV Liceum Ogólnokształcące,

7-8. V Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące.

 

Chłopcy:

 

1. XII Liceum Ogólnokształcące - awans do finału wojewódzkiego,

2. XXI Liceum Ogólnokształcące - awans do barażu o półfinał woj.

3. Szkoły Okrętowe i techniczne - Conradinum

4-6. VIII Liceum Ogólnokształcące, XIX Liceum Ogólnokształcące, XXIV Liceum Ogólnokształcące 

7-9. Spartakus, XV Liceum Ogólnokształcące, V Liceum Ogólnokształcące.

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl