facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2023 | 12 | 28

Podsumowanie sezonu sekcji sportowych w świątecznej atmosferze.

Jeszcze przed świętami odbyły się podsumowania sportowego roku w sekcjach sportowych Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego. W różnych częściach Gdańska swoje spotkania zorganizowały sekcje lekkoatletyki jak również sportów wodnych 

Jak co roku, w połowie grudnia Sekcja Lekkoatletyki GZSiSS zaprasza swoich podopiecznych na podsumowanie roku sportowego. Nieodłączną częścią tych sobotnich spotkań stały się testy motoryczne. Od rana w hali sportowej Państwowych Szkół Budownictwa przy al. Grunwaldzkiej tuż po intensywnej rozgrzewce, młodzi adepci królowej sportu śróboweali swoje życiowe rekordy w biegach, skokach i rzutach.

Po zakończeniu części związanej z aktywnością fizyczną przyszedł czas na podsumowania i nagrody za szczególne osiągnięcia. Medale, puchary, statuetki zostały wręczone za wybitne, bardzo dobre wyniki sportowe.

 

Wśród licznie zgromadzonej młodzieży największe wyróżnienia otrzymało pięcioro zawodników. Puchary za wybitne osiągnięcia sportowe w sezonie lekkoatletycznym 2022/2023 z rąk trenerów otrzymali następujący zawodnicy i zawodniczki: Jan Błaszczyk, Zofia Glińska, Julia Grabowska, Emilia Adamczyk, Anna Łaguna. Za bardzo dobre wyniki sportowe wyróżnienia otrzymało 19 podopiecznych sekcji, a dobre wynikami nagrody otrzymało 24 lekkoatletów. 

Gratulacje dla młodych zawodników.

 

Tydzień później zakończenie sezonu sportowego zorganizowała Sekcja Sportów Wodnych. Spotkania różnych grup odbyły się w Centrum Dolna Brama oraz w Domu Aktywnego Mieszkańca na Lipcach. Trener Grzegorz Kwiatkowski podsumował sezon oraz wręczył wyróżnienia i dyplomy najaktywniejszym wychowankom. To był szczególny rok dla wodnej sekcji. Zawodnicy wywalczyli tytuły Mistrzów Polski w trzech różnych dyscyplinach, smoczych łodziach, kajakarstwie oraz SUP przywożąc przy okazji ogromny worek medali. Podziękowania otrzymali także przyjaciele sekcji. Spotkanie podsumowujące cały rok pracy sekcji odbyło się w atmosferze nadchodzących świąt. Przepyszny poczęstunek zaserwowany przez rodziców i podopiecznych, którzy przygotowywali własnoręcznie świąteczne pierniczki. Były też chwile nie tylko na refleksje po całorocznej pracy, ale także na planowanie przyszłego roku. Wysoko powieszoną poprzeczkę Sekcja Sportów Wodnych planuje w przyszłym roku pobić. Powodzenia!

 

Zarówno Sekcja Lekkoatletyki jak i Sportów Wodnych dziękują wszystkim zawodnikom,  przyjaciołom oraz osobom wspierającym za okazaną pomoc i serce.

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl