facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2024 | 04 | 10

Na Zaspie rywalizowali przełajowcy


Kolejny już raz lekkoatleci spotkali się w Parku im. Jana Pawła II, gdzie przez dwa dni rywalizowali w ramach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży w drużynowych biegach przełajowych. Tym razem aż w 8 kategoriach i 4 grupach wiekowych startowali uczniowie gdańskich szkół podstawowych i ponadpodstawowych, aby wyłonić Mistrzów Gdańska.

 

Zawodnicy zmagali się nie tylko z dystansem, który dla poszczególnych kategorii wynosił od 800 metrów w Igrzyskach Dzieci, aż do 1800 w Licealiadzie chłopców, ale także reprezentantami innych ekip. W tym roku szkolnym każdy zawodnik z drużyny liczącej 6 chłopców lub dziewcząt przybiegając na metę zbierał punkty dla swojego zespołu.

 

Pierwszego dnia, przy słonecznej i gorącej aurze rywalizowały dziewczęta. Podczas czterech biegów na dystansie dostosowanym do swojej kategorii wiekowej, wyłoniły one tegoroczne medalistki.

W Licealiadzie zgodnie z przewidywaniami najwięcej punktów zgromadziły uczennice reprezentujące XII Liceum Ogólnokształcące, które w ogólnej punktacji wyprzedziły drugie na mecie zawodniczki popularnej Topolówki oraz trzecie tego dnia podopieczne V Liceum Ogólnokształcącego.

W dziewczęcej rywalizacji Igrzysk Młodzieży Szkolnej złote medale i tytuł Mistrzyń Gdańska zgarnęły dziewczęta Szkoły Podstawowej nr 81. Srebrne medale wywalczyły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 27 a brązowe krążki zawisły na piersiach zawodniczek Szkoły Podstawowej nr 8.

W tym roku szkolnym po raz pierwszy kategoria Igrzysk Dzieci została podzielona na dwie kategorie, rocznik 2011 - 2012 oraz 2013 i młodsi. W pierwszej z nich najszybsze okazały się dziewczęta na co dzień uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 75. Drugie miejsce przypadło w udziale uczennicom Szkoły Podstawowej nr 27 a na najniższym stopniu podium stanęły reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 6.

Wśród najmłodszych uczestniczek przełajów najwięcej punktów zgromadziły na swoim koncie zawodniczki Szkoły Podstawowej nr 8. Na drugim miejscu uplasowały się reprezentantki Szkoły Podstawowej nr 33, a tuż za nimi na trzeciej pozycji zameldowały się uczennice Szkoły Podstawowej nr 27.

 

Drugiego dnia do biegowej rywalizacji przstąpili chłopcy. W pierwszym biegu uczniowie niespodziewane pierwsze miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Łączności. Na drugim miejscu uplasowali się uczniowie XV Liceum Ogólnokształcącego z Zaspy. Trzecie miejsce, podobnie jak rok wcześniej, wywalczyli chłopcy reprezentujący XIX Liceum Ogólnokształcące z Wrzeszcza.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej pierwsze miejsce wywalczyła Szkoła Podstawowa nr 81 z Osowej, która wyprzedziła drużynę ze Szkoły Podstawowej nr 80 z Przymorza oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 42 z Zaspy.

Dużo emocji towarzyszyło rywalizacji najmłodszych uczestników Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.  W kategorii Igrzysk Dzieci w rocznikach 2011 – 2012 najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81, którzy wyprzedzili sąsiadów z Osowej – Szkołę Podstawową nr 33. Trzecia pozycja przypadła w udziale chłopcom ze Szkoły Podstawowej nr 8 z Chełmu.

Wśród najmłodszych uczestników drużynowych biegów przełajowych, a więc kategorii 2013 i młodszych, ponownie na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 81. Po ich prawej stronie znaleźli się zawodnicy Szkoły Podstawowej nr 27 a na najniższym stopniu zameldowali się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 48 z Zaspy.

 

Czołowe drużyny Mistrzostw Gdańska zostały uhonorowane pucharami, medalami oraz pamiątkowym dyplomami. Wszystkim uczestnikom dwudniowych zmagań w Parku im. Św. Jana Pawła II serdecznie dziękujemy za podjętą rywalizację.

Do zobaczenia już niedługo na zawodach lekkoatletycznych.

 

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl