facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2024 | 05 | 29

Rodzinnie pobiegli Gdańszczanie


Podczas XVII edycji Rodzinnego Biegu Gdańszczan organizator, którym od wielu lat jest Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zapraszał wszystkich, którzy chcieli spędzić czas aktywnie na świeżym powietrzu w towarzystwie rodziny, przyjaciół i znajomych. Kto przybył tego dnia na bieg, na pewno nie pożałował!

To już po raz XVII społeczność grodu nad Motławą pobiegła w Rodzinnym Biegu Gdańszczan. 26 maja br. na terenie Parku im. Ronalda Reagana po urokliwych alejkach poruszały się dzieci, młodzież, rodzice, ale także dziadkowie. Biegały razem całe rodziny a w wielu przypadkach społeczności zorganizowane wokół gdańskich placówek oświatowych. Taki też cel przyświeca organizatorom, aby raz w roku zebrać wielką rodzinę Gdańszczan. Aby wziąć udział w Rodzinnym Biegu Gdańszczan wystarczyło zgłosić swoje uczestnictwo w systemie elektronicznym. 

Podczas kolejnych edycji biegu, uczestnicy rywalizowali na różnych dystansach, ale także w różnych lokalizacjach. Biegano po Głównym Mieście, ścigano się w Parku im. Jana Pawła II, pokonywano pneumatyczne przeszkody w Parku im. Ronalda Reagana. Różna forma i różne lokalizacje, ale zawsze ta sama idea wspólnej aktywności fizycznej.

W tym roku, po dwóch latach przerwy, uczestnicy wrócili do klasycznego biegania na dystansie 3,5 kilometra bez podziału na kategorie wiekowe. Dało to możliwość wspólnego biegania całych rodzin. Po uczestnikach widać było, że taka forma przypadła im do gustu. Mimo niewątpliwego zmęczenia, biegacze wspierali się nawzajem do wspólnego wysiłku. Słoneczna pogoda, która dopisała tego dnia, dla biegnących stanowiła dodatkowe wyzwanie. Na szczęście na mecie oprócz medali dla każdego z uczestników czekała również woda przygotowana przez partnera biegu.


Jak zwykle, wydarzeniu towarzyszyła tzw. strefa rozrywki, w której znalazły się m.in, zabawy z animatorami, stoiska sportowe oraz wiele innych atrakcji dedykowanych zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie zabrakło również strefy gastronomicznej z foodtruckami a także miejsc relaksu.

Dodatkową atrakcją podczas biegu był przeprowadzony konkurs na najlepsze przebranie uczestnika „Jestem z Gdańska”. Udział w tej zabawie był dobrowolny, ale odzew uczestników oraz ich kreatywność przerosły najśmielsze oczekiwania organizatora. Komisja konkursowa miała niezły orzech do zgryzienia. Zapewne każdemu z uczestników na długo pozostanie w pamięci statek „Sołdek” z dodatkowymi jednostkami pomocniczymi. Brawo dla pomysłodawców!


Uczestnicy zostali nagrodzeni w trzech kategoriach: kobieta, mężczyzna i dziecko, a były to: bony na zakupy, vouchery, bilety, nagrody rzeczowe i wiele innych. Nagrody ufundowali Partnerzy Biegu: Ambersky, Karuzela Gdańska, Galeria Bałtycka, Ziaja, Helios, Loopy’s World, U7, Rada Dzielnicy Zaspa Młyniec.

O dodatkowe nagrody w postaci voucherów na zakup sprzętu sportowego powalczyły również gdańskie szkoły. Nagrodzone zostały trzy gdańskie placówki, których „reprezentanci” stanowili najliczniejszą grupą na biegu.  Pierwsze miejsce i 5.000 zł powędrowało ku uciesze społeczności szkolnej i dyrektora do Szkoły Podstawowej nr 27 ze Strzyży. Gratulacje! Na drugiej pozycji uplasowali się sympatycy Szkoły Podstawowej nr 23 z Oliwy. Ta grupa wzbogaciła się o 3.000 zł.  Trzecią konkursową pozycję zajęła społeczność Zespołu Szkół Energetycznych inkasując 2.000 zł. 


Co warte podkreślenia z wszystkich tych atrakcji uczestnicy biegu korzystali zupełnie bezpłatne. Płynące podziękowania z wielu stron udowadniają, że warto koncentrować pokolenia wokół aktywności fizycznej. Po raz kolejny Gdańszczanie pokazali swoją pomysłowość i zaangażowanie we wspólne przedsięwzięcie. Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego serdecznie dziękuje Wam za to!

Do zobaczenia za rok!

 

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl