facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2019 | 10 | 07

Złoto dla V Liceum Ogólnokształcącego w unihokeju

Z udziałem 6 drużyn odbył się turnieju finałowy o Mistrzostwo Gdańska w Unihokeju dziewcząt. Zawody zorganizowane przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego i gospodarza, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2, są częścią międzyszkolnego współzawodnictwa czyli Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

Rywalizację rozpoczęto w grupach, gdzie każdy z zespołów rozegrał po 2 mecze. Najlepsze 2 drużyny uzyskały awans do dalszych gier, a pozostałe zagrały w meczu pocieszenia, o 5 miejsce. Z tej potyczki obronną ręką wyszły dziewczęta XIX Liceum Ogólnokształcącego wygrywając z II Liceum Ogólnokształcącym 5:0..

Druga część turnieju to mecze półfinałowe . Naprzeciwko siebie stanęły: w pierwszej parze, zespoły IX Liceum Ogólnokształcącego i XXIV Liceum Ogólnokształcącego, w drugiej parze, reprezentacje V Liceum Ogólnokształcącego i Zespołu Szkół Morskich. Zwycięzcami swoich meczów zostały reprezentacje V LO i IX LO i to one miały zagrać o złote medale. Pokonanym drużynom pozostała walka o brązowe medale. Więcej sił zachowały gospodynie zasłużenie wygrywając mecz o 3 miejsce. Końcowy wynik tej potyczki to 4:0.

Na koniec turnieju naprzeciwko siebie stanęły finalistki. Trzeba przypomnieć, że dziewczęta IX LO to ubiegłoroczne Mistrzynie Gdańska w unihokeju, a więc pretendentki miały nie lada orzech do zgryzienia. Z przebiegu meczu wynikała dominacja ubiegłorocznych Mistrzyń. Niestety dla nich, bramkarka V LO była tego dnia  w wyjątkowej formie i broniła jak w transie. Tymczasem jedna kontra zawodniczek V LO zakończyła sie zdobyciem bramki i pretendentki prowadziły 1-0. W dalszej części spotkania nadal nic się nie zmieniało. Reprezentantki IX LO wciąż atakowały, ale wciąż odbijały się jak od muru. Za to ich przeciwniczki ponownie wyprowadziły kontrę  i drugi juz raz, w tym, strzeliły bramkę na 2 :0. Ambitna gra ubiegłorocznych Mistrzyń pozwoliła juz im tylko na strzelenie honorowego gola. Tak więc końcowy wynik to 2:1.

Po zakończonych zmaganiach przyszedł czas na podziękowania. Czołowa "czwórka " została uhonorowana medalami, i pucharami, a wszyscy uczestnicy turnieju finałowego otrzymali pamiątkowe dyplomy. jeszcze tylko pamiątkowe zdjęcia i kolejna edycja unihokeja dziewcząt przeszła do historii. Dziękujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych dyscyplinach Gdańskiej Olimpiady Młodzieży.

Klasyfikacja końcowa:

  1. V LO
  2. IX LO
  3. XXIV LO
  4. ZSM
  5. XIX LO
  6. II LO

Wyniki meczów rundy finałowej:

Mecz o V miejsce

XIX LO

II LO

5:0

I półfinał

IX LO

ZSM

3:0

II półfinał

XXIV LO

V LO

2:3

Mecz o III miejsce

XXIV LO

ZSM

4:0

Mecz o I miejsce

V LO

IX LO

2:1

 

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl