facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2019 | 12 | 02

Poznaliśmy medalistów Halowych Mistrzostw Gdańska w Lekkoatletyce

W hali lekkoatletycznej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w sobotnie południe spotkali się adepci królowej sportu. Przez prawie cztery godziny uczniowie szkół podstawowych rywalizowali w podstawowych konkurencjach lekkoatletycznych, a więc; biegu krótkim na dystansie 60 metrów, skoku w dal, biegu długim na dystansie 600 metrów dla dziewcząt i 1000 metrów dla chłopców.

Aby rywalizacja jak najbardziej oddawała poziom wytrenowania, każda konkurencja lekkoatletyczna odbywała się z uwzględnieniem podziału zarówno według płci, jak i grupy wiekowe.

Podczas zawodów swoich podopiecznych wspierali trenerzy, ale także liczna grupa rodziców, a nawet dziadków. W kulminacyjnych momentach tj. podczas finiszów i dekoracji w hali sportowej robiło się naprawdę gorąco.

W zawodach wystartowały reprezentacje następujących szkół: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 8, Szkoła Podstawowa nr 14, Szkoła Podstawowa nr 27, Szkoła Podstawowa nr 23, Szkoła Podstawowa nr 42, Szkoła Podstawowa nr 47, Szkoła Podstawowa nr 48, Szkoła Podstawowa nr 75, Szkoła Podstawowa nr 80, Szkoła Podstawowa nr Św. Kazimierz.

Zawody oprócz walorów sportowych pozwoliły także dzieciom na zintegrowanie się i porównanie swoich możliwości w bezpośredniej rywalizacji. Halowe Mistrzostwa Szkół w Lekkoatletyce oficjalnie otworzyły zimowy sezon, kiedy to lekkoatleci chowają się do hal, a więc do zobaczenia już wiosną!

 

Medaliści poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych:

 

Bieg 60 m 2009

  1. Kacper Andrzejewski 49,
  2. Piotr Kowalski SP 80
  3. Adam Laskowski SP 27

 

Skok w dla 2009

  1. Patrycja Bielawska SP 75
  2. Emilia Adamczyk SP Św. Kazimierz
  3. Milena Dancewicz SP 8

 

Skok w dal 2007

  1. Ola Woźniak SP 80
  2. Julia Bartoszewicz SP 27
  3. Natalia Świątkowska SP 75

 

Skok w dal 2006

  1. Natalia Filakiewicz SP 47
  2. Olga Ballestadt SP 23
  3. Daria Dulaska SP 80

 

60 m 2009

  1. Daria Czajkowska SP 1
  2. Emilia Adamczyk SP Św. Kazimierz
  3. Tosia Olszówka SP 80

 

60 m 2008

  1. Julia Grabowska SP 47
  2. Julia Zaleska SP 75
  3. Julia Bartoszewicz SP 27

 

Skok w dal 2009

  1. Kacper Andrzejewski SP 49
  2. Ksawery Karmowski SP 75
  3. Michał Laskowski SP 27

 

Bieg 1000 m 2009

  1. Adam Laskowski SP 27
  2. Michał Laskowski SP 27
  3. Daniel Walas SP 75

 

Bieg 1000 m 2007

  1. Mateusz Kalwarczyk SP 48
  2. Igor Dudaniec SP 75
  3. Borys Szeniel SP 14

 

Bieg 600 m 2009

  1. Patrycja Bielawska
  2. Milena Dancewicz SP 80
  3. Anna Łaguna SP 42

 

Bieg 600 m 2006

  1. Anna Jeznach SP 8
  2. Oliwia Flis SP 27
  3. Zuzia Być SP 80

 

Bieg 600 m 2007

  1. Zuzanna Olszewska SP 27
  2. Natalia Kosińska SP 8
  3. Marta Żurawska SP 8

 

Bieg 1000 m 2006

  1. Nikodem Jurko SP 48
  2. Jakub Domański SP 48
  3. Tomasz Gąsiorowski SP 48


Bieg 60 m 2006

  1. Damian Jędrzejewski SP 8
  2. Igor Zaczek SP 80
  3. Marek Rutkiewicz SP 80


Skok w dal 2006

  1. Damian Jędrzejewski SP 8
  2. Igor Zaczek SP 80
  3. Nikodem Jurko SP 48

 
 



Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl