facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2020 | 01 | 28

Podsumowanie feriii z GZSiSS


Na okres ferii Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego przygotował dla dzieci i młodzieży zajęcia w formie półkolonii. Zapisani wcześniej uczestnicy mogli skorzystać z następujących nieodpłatnych form półkolonii: sportowe z elementami lekkoatletyki, sportowo - rekreacyjne, turystyczne, rekreacyjne dla dzieci w wieku 7 -12 lat. Każda z propozycji pozwalała zgromadzonym uczestnikom na udział w całotygodniowych zajęciach, które każdego tygodnia trwały od poniedziałku do piątku. Codziennie tuż przed ósmą rano instruktorzy oczekiwali swoich podopiecznych, aby o godzinie szesnastej pożegnać ich po zakończonych zajęciach. Każdego dnia blok przedpołudniowy oddzielony był od popołudniowego przerwa obiadową.

Podczas zajęć sportowych z elementami lekkoatletyki uczestnicy, którzy podczas zajęć przede wszystkim odkrywali tajniki królowej sportu, korzystali również z atrakcyjnych gdańskich miejsc rekreacyjno - sportowych. Program zakładał aktywne spędzanie wolnego czasu przez dzieci i młodzież, ich integrację w grupach rówieśniczych oraz pokazanie sposobu na zdrowy styl życia. Podczas spotkań mówiono o tym jak przyjemne może być uprawiane sportu, rekreacji oraz wszelkiej aktywności ruchowej. Każdego dnia oprócz zajęć sportowych, które odbywały się na hali sportowej Państwowych Szkół Budowlanych, dzieci korzystały z miejskiej bazy sportowo - rekreacyjnej między innymi: Jump City, Loopy’s Word czy Aquapark. Program skierowany był do dzieci i młodzieży w wieku 10 - 15 lat, którzy nie wyjeżdżali na ferie. Z tej formy spędzania czasu wolnego skorzystało 30 uczestników.

Kolejną ofertę stanowiły półkolonie sportowo – rekreacyjne, które przeprowadzono pomiędzy 13 - 17 stycznia br. Podobnie jak w przypadku zajęć lekkoatletycznych, Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego zaprosił uczestników na całotygodniowe bezpłatne zajęcia w godzinach 8.00 - 16.00. Każdego dnia podopieczni GZSiSS odwiedzali różne miejskie obiekty sportowe, aby pod okiem instruktorów aktywnie spędzać tam swój czas wolny od nauki. Pierwszego dnia koloniści zasmakowali piłki nożnej i akrobacji w Parku Trampolin Jump City, a drugiego udali się do kina i na ściankę wspinaczkową. W środę próbowali swoich łyżwiarskich umiejętności na miejskim lodowisko, a także odwiedzili Hewelianum. Czwartek stał pod znakiem koszykówki oraz zajęć na rolkach. Te ostatnie odbyły się na parkurze Stadionu Energa Gdańsk. Ostatniego dnia młodzież odwiedziła Muzeum II Wojny Światowej, aby na koniec dnia, tuż po przerwie obiadowej, wziąć udział w pożegnalnym ognisku. Na koniec półkolonii uczestnicy otrzymali drobne upominki w postaci „nerek sportowych”, a zwycięzcy turnieju, plecaki z logo GZSiSS. W półkolonii wzięło udział 28 osób.

Pierwszy tydzień ferii stanowił nie lada gratkę dla młodych amatorów turystyki. Ponad trzydziestoosobowa grupa kolonistów miała do zrealizowania pięciodniowy program. Bazę wypadową dla młodych turystów chcących poznać historię Gdańska stanowiła Szkoła Podstawowa nr 19.. Każdego dnia podopieczni witali nowy dzień przy wspólnym śniadaniu, pijąc kakao oraz rozmawiając o walorach turystycznych naszego miasta i regionu.  Zaraz potem grupa wyruszała w teren, aby odkrywać najciekawsze zakątki naszego miasta. W kalendarzu zrealizowanych wycieczek zwiedzono między innymi: Muzeum Archeologiczne, Muzeum Poczty Polskiej, Muzeum Morskie, Górę Gradową. Podczas tych wypraw młodzi uczestnicy poznawali historię zabytków Gdańska. Mimo wielu przebytych podczas ferii kilometrów, zadowoleni uczestnicy gotowi są na więcej. Kolejna taka okazja pojawi się w okresie letnim i już dziś serdecznie zapraszamy.

Półkolonie rekreacyjne dla najmłodszych uczestników ferii z GZSiSS zgromadziły 16 uczestników. Dzieci w wieku od 7 do 12 lat pod okiem nauczycieli i instruktorów Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego codziennie spotykały na swej drodze kolejne trójmiejskie atrakcje. Odwiedzili między innymi gdyńskie akwarium, na basenie w Osowie doskonalili się w sztuce pływania, zaliczyli seans kinowy, a także współorganizowali ognisko. Każdego dnia dzieci integrowały się poprzez wspólną zabawę i gry rekreacyjne, nic więc dziwnego, że ostatniego dnia półkolonii trudno było im się rozstać z nowopoznanymi kolegami i koleżankami. Do Zobaczenia już w wakacje!

W sumie przez okres ferii zimowych z zimowej oferty Gdańskiego Zespołu Schronisk i Sportu Szkolnego skorzystało 104 dzieci i młodzieży.

 

 

 

 

  
 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl