–

Aktualności

2020 | 12 | 03

Jaki był największy sukces lekkoatletów GZSiSS w 2020 roku?

Nasz największy sukces w 2020 roku to 6 medali i III miejsce w Generalnej klasyfikacji miast Polski w Ogólnopolskich Czwartkach Lekkoatletycznych!

W klasyfikacji medalowej Reprezentacja Gdańska uplasowała się na III miejscu wyprzedzając tak znane reprezentacje jak Warszawa, Olsztyn, czy Łódź.

III miejsce w biegu na 600 metrów Patrycja Bielawska– rocznik 2009

Ponadto dziesięciu gdańskich lekkoatletów zakwalifikowało się do ścisłego finału poszczególnych konkurencji lekkoatletycznych. Weronika Janeczek zajęła 7 miejsce w biegu na 300 m, Falkowski Filip wywalczył 8 miejsce w finale rzutu piłeczką palantową, tuż za podium  biegu na  60 metrów znalazł się Filip Słoński, Mikołaj Mańkowski zajął 5 miejsce w skoku w dal, Adam Laskowski uzyskał 5 czas biegu na 1000 metrów, Matylda Szatkowska uplasowała się na 8 miejscu w rzucie piłeczką palantową, Anna Łaguna była 7 w biegu na 600 metrów, Daniel Walas i Igor Dudaniec wywalczyli kolejno 5 i 6 miejsce w biegu na 1000 metrów, a Filip Falkowski był 8 w rzucie piłeczką palantową.

Dla przypomnienia, młodzi sportowcy rywalizowali w 6 konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na 60, 300, 600 (dziewczęta) i 1000 (chłopcy) metrów; skokach wzwyż i w dal oraz rzucie piłeczką palantową.

Co dalej? Nasze przygotowania do kolejnych sportowych imprez idą pełną parą. Do zobaczenia na bieżni!