facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  



Aktualności


2021 | 04 | 22

Wiosenna edycja "Czwartków lekkoatletycznych"

Już za trzy dni drugi etap eliminacji do „Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych”. Do zakończenia pozostały jeszcze trzy rundy wiosennej edycji, a w czerwcu br. na najlepszych sportowców czeka ogólnopolski finał.  Już dziś serdecznie zapraszamy do udziału!
Terminy rundy wiosennej przedstawiają się następująco: 22.04, 29.04, 06.05 (finał miejski). Każdorazowo zawody rozpoczynają się o godz. 11.00 na Gdańskim Stadionie Lekkoatletycznym przy al. Grunwaldzkiej 244.

Zawody „Czwartki Lekkoatletyczne” organizowane corocznie przez Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego gromadzą na starcie najmłodszych sportowców wchodzących dopiero w świat sportu, a chcących wziąć udział w następujących konkurencjach: biegu na dystansie 60 metrów, skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na dystansie 300 metrów, biegu na dystansie 600 metrów, biegu na dystansie 1000 metrów, pchnięciu kulą.

Prawo startu mają uczniowie trójmiejskich szkół podstawowych. Zawody są przeprowadzone w trzech kategoriach wiekowych: grupa wiekowa 13 lat - rocznik 2008, II grupa wiekowa 12 lat - rocznik 2009, III grupa wiekowa 11 lat i młodsi - rocznik 2010. Każdy zawodnik może startować podczas jednych zawodów w dwóch konkurencjach: jednej biegowej i jednej technicznej.

Jesienią, z uwagi na panująca pandemię wirusa, rozegrano jedynie dwie rundy. W zawodach wystartowało w sumie 130 młodych sportowców, którzy reprezentowali 14 gdańskich placówek oświatowych. Dla przypomnienia, poniżej prezentujemy najlepsze wyniki obu jesiennych rund:


Najlepsi zawodnicy po rundzie jesiennej

1000m 2008r

  1. Sikorski Filip             ZSP8               151 pkt
  2. Dudaniec Igor            SP 75             134 pkt  (2 starty)
  3. Smyk Filip                 SP 27              108 pkt
  4. Pieniążek Szymon      SP58               75pkt   (2 starty)
     

1000m 2009

  1. Laskowski Adam       SP 27              286pkt
  2. Walas Daniel              SP 75              240pkt

1000m 2010r

  1. Krajewski Filip          SP 23              204pkt
  2. Mazurowski Paweł     ZSP8               190pkt
  3. Borensztejn Szymon  SP 23              182pkt
  4. Kurkowski Błażej      SP 27              144pkt

300m chłopców 2008r

  1. Paszczyk Mateusz      ZSP8               122pkt

300m dziewcząt 2008 r

  1. Zaleska Julia              SP 75              316pkt
  2. Pietrzak Hanna           SP 75              186pkt
  3. Żurawska Marta         ZSP8               140pkt
  4. Nowakowska Milena ZSP8               86pkt

300m chłopców. 2009 r

  1. Laskowski Michał      SP 27              97pkt
  2. Michalak Dominik     SP 81              34pkt

300m dziewcząt.2009 r

  1. Janeczek Weronika    SP 79              202pkt  (2 starty)
  2. Grochowska Klaudia ZSP8               189pkt
  3. Szwedka Gloria          SP 75              126pkt  (2 starty)
  4. Kaczyńska Alicja       SP 81              98pkt  (2 starty)

300m chłopców. 2010 r.

  1. Sprengel Aleksander SP 27              76pkt
  2. Filis Adam                 SP 27              61pkt
  3. Sokołowski Antoni    SP 81              30pkt

300m dziewcząt 2010 r.

  1. Cholewa Aleksandra ZSP8               91pkt
  2. Karmelita Amelia      SP 81              32pkt  (2 starty)
  3. Chmielewska Oliwia  SP 81              25pkt  (2 starty)

60m chłopców 2008 r.

  1. Słoński Filip               ZSP8               327pkt
  2. Rohde Dawid             ZSP8               202pkt
  3. Szwedka Nataniel      SP75               162pkt  (2 starty)
  4. Majkowski Paweł       SP81               96pkt  ( 2 starty)

60m dziewcząt 2008 r.

  1. Grabowska Julia         SP47               358pkt
  2. Kopyłek Aleksandra  SP5                 305pkt
  3. Świątkowska Natalia SP 75              250pkt
  4. Rokita Antonina         SP75               116pkt

60m chłopców.2009 r.

  1. Pającki Jacek              ZSP8               285pkt
  2. Gosk Hubert               ZSP8               125pkt
  3. Wiśniewski Jakub      SP75               83pkt
  4. Cygert Olivier            SP 79              80pkt  (2 starty)

60m dziewcząt 2009 r.

  1. Wojda Patrycja          SP27               280pkt
  2. Adamczyk Emilia      STO3              232pkt
  3. Kulesza Inka              ZSP8               190pkt
  4. Żenni Alicja               ZSP8               185 pkt

60m chłopców 2010 r.

  1. Biliński Jakub            SP75               142pkt
  2. Piotrowski Szymon    SP81               141pkt
  3. Wojda Aleksander     SP27               141pkt
  4. Urbański Kuba           ZSP8               129pkt

60m dziewcząt 2010 r.

  1. Brzóska Milena          ZSP8               196pkt
  2. Gibała Julia                SP81               185pkt
  3. Stenka Natalia            SP75               180pkt
  4. Jankowska Alicja       SP23               171pkt

600m 2008 r.

  1. Puzdrowska Anastazja           SP27              146pkt
  2. Wierzbanowska Emilia         ZSP8               125pkt
  3. Kryszeń Marta                       ZSP8               123pkt
  4. Szczepańska Matylda            SP27               123pkt

600m 2009 r.

  1. Kaczmarczyk Patrycja SP75             229pkt
  2. Łaguna Anna              ZSP2               208pkt
  3. Dancewicz Milena     ZSP8               204pkt
  4. Zakrzewska Maja       SP75               70pkt (2 starty)

600m 2010 r.

  1. Leik Marta                 ZSP8               198pkt
  2. Januszkiewicz Kinga SP 27              192pkt
  3. Gierasik Zosia            ZSP8               156pkt
  4. Nawotka Ada             SP81               137pkt

piłeczka palantowa chłopców. 2008 r.

1. Słoński Filip                       ZSP8               302pkt

2. Trzciński Jakub                  SP23               217pkt

3. Szwedka Dominik              SP75               189pkt  (2 starty)

4. Rohde Dawid                     ZSP8               172pkt

 

piłeczka palantowa dziewcząt 2008 r

1. Sprengel Lena                    SP27               298pkt

2. Nowakowska Milena         ZSP8               234pkt

3. Szczepańska Matylda        SP27               178pkt

4. Puzdrowska Anastazja       SP27               174pkt

 

piłeczka palantowa chłopców 2009 r.

1. Rauchut Piotr                     SP 75              237pkt

2. Gosk Hubert                       ZSP8               210pkt

3. Walas Daniel                      SP75               200pkt

4. Cygert Olivier                    SP79               118pkt  (2 starty)

piłeczka palantowa dziewcząt 2009 r

1. Grochowska Klaudia         ZSP8               290pkt

2. Zakrzewski Michelle         ZSP8               203pkt

3. Gmniaż Amelia                  SP75               191pkt

 

piłeczka palantowa chłopców 2010 r.

1. Kożuchowski Alan             ZSP8               253pkt

2. Sosnowski Maksymilian    SP75               208pkt

3. Kurkowski Błażej              SP27               184pkt

4. Szefler Piotr                       SP81               180pkt

 

Skok w dal chłopców 2008 r

  1. Smyk Filip                 SP27               159pkt
  2. Zemojtel Kuba           SP27               69pkt (2 starty)

Skok w dal dziewcząt.2008 r

  1. Świątkowska Natalia SP75               367pkt
  2. Zaleska Julia              SP75               300pkt
  3. Pietrzak Hanna           SP75               256pkt
  4. Żurawska Marta         ZSP8               253pkt

Skok w dal chłopców 2009 r

  1. Laskowski Adam       SP27               196pkt
  2. Szyrenos Milan          SP57               174pkt
  3. Laskowski Michał      SP27               173pkt

Skok w dal dziewcząt 2009 r

  1. Adamczyk Emilia      STO3              363pkt
  2. Dancewicz Milena     ZSP8               267pkt
  3. Kulesza Inka              ZSP8               258pkt
  4. Wojda Patrycja          SP27               242pkt

Skok w dal chłoców 2010 r.

  1. Wojda Aleksander     SP27               227pkt
  2. Biliński Kuba             SP75               222pkt
  3. Urbański Kuba           ZSP8               214pkt
  4. Borensztejn Szymon  SP23               183pkt

Skok w dal dziewcząt 2010 r

  1. Nawotka Ada             SP81               288pkt
  2. Stenka Natalia            SP75               280pkt
  3. Jankowska Alicja       SP23               255pkt
  4. Gaik Weronika           SP81               253pkt

 

 

Załączniki:

Regulamin Zawodów,

Karta zgłoszenia,

Zgoda ,

Zgoda covid-19,  

Karta Startowa.

  
 



Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl