facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 05 | 07

Finał gdańskiego etapu "Czwartków lekkoatletycznych"

W ubiegły czwartek Gdański Stadion Lekkoatletyczny gościł finalistów gdańskiego etapu „Czwartków Lekkoatletycznych”- akcji skierowanej do najmłodszych lekkoatletów.
Jak co roku, organizatorzy nie mogą narzekać na brak chętnych do rywalizacji w podstawowych konkurencjach lekkoatletycznych. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy, mimo pandemii, zameldowali się na skoczniach, bieżniach i rzutniach. Przy licznej asyście trenerów, ale także rodziców i kolegów, wielu zawodników mogło sprawdzić swoje sportowe możliwości w bezpośredniej rywalizacji. Uczestnicy wzięli udział w następujących konkurencjach: skoku w dal, biegu na 60 m, biegu na 300 metrów, biegu na 600 metrów, biegu na 1000 metrów, rzucie piłeczka palantową, pchnięciu kulą. W 6 kategoriach uzależnionych od wieku jak i płci, gdańscy uczniowie rywalizowali podczas jesiennych i wiosennych startów. Najlepsi, którzy zaliczyli 5 startów, wystąpili w zawodach finałowych uzyskując przepustki do wielkiego finału Ogólnopolskich Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi. Na podstawie wyników uzyskanych we wszystkich startach zostanie powołana drużyna reprezentująca Gdańsk na łódzkiej arenie.


W poniższym zestawieniu prezentujemy wyróżniających się zawodników. W dalszej kolejności znajduje się klasyfikacja szkół, a na końcu zestawienia znajduje się zestawienie zawodników z najwyższą punktacją w poszczególnych konkurencjach (5 startów i udział w finale).  

 

Wyniki wyróżniających się zawodników

  1. Filip Słoński                  2008r   ZSP8     60m – 7,6.  / 300m 42,9 / p.pal 53 / kula 3kg 12,56
  2. Szwedka Natan             2008r   SP75    60m – 7,6 / 300m 42,5 / p.pal 54
  3. Grabowska Julia           2008r   SP47    60m – 8,0
  4. Zaleska Julia                 2008r   SP75    300m – 45,9    
  5. Świątkowska Natalia     2008r   SP75    w dal – 5,10
  6. Sprengel Lena               2008r   SP27    p.pal – 45m / kula 2kg 9,50
  7. Rudowski Hubert          2009r   SP80    60m – 8,8 / w dal 4,44
  8. Rauchut Piotr               2009r   SP75    p.pal – 44
  9. Wojda Patrycja             2009r   SP27    60m – 8,5
  10. Dancewicz Milena        2009r   ZSP8    300m – 48,9
  11. Kaczmarczyk Patrycja    2009    SP75    600m – 1,54.0
  12. Łaguna Anna                2009r   ZSP2    600m – 1,56,4
  13. Bielawska Patrycja        2009r   SP75    w dal – 4,50
  14. Kaczmarczyk Patrycja    2009    SP75    w dal – 4,43
  15. Biliński Jakub                2010    SP75    60m – 9,2
  16. Kożuchowski Alan         2010    ZSP8    p.pal – 39m
  17. Stenka Natalia              2010    SP75    60m – 9,1 / w dal 3,87
  18. Brzóska Milena             2010    ZSP8    60m – 9,2


Klasyfikacja szkół:

  1. Szkoła Podstawowa  nr 75
  2. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8
  3. Szkoła Podstawowa  nr 80
  4. Szkoła Podstawowa  nr 27
  5. Szkoła Podstawowa  nr 81
  6. Szkoła Podstawowa  nr 23
  7. Społeczna Szkoła Podstawowa  III STO
  8. Szkoła Podstawowa  nr 47
  9. Szkoła Podstawowa  nr 18
  10. Szkoła Podstawowa  nr 79
  11. Szkoła Podstawowa  nr 5
  12. Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 2
  13. BE MONTESSORI
  14. Szkoła Podstawowa  nr 45
  15. GSP LINGWISTA
  16. Szkoła Podstawowa  nr 57
  17. Szkoła Podstawowa  nr 58
  18. Szkoła Podstawowa  nr 85
  19. AKADEMIA D.E


Zawodnicy z najwyższą punktacją (5 startów + udział w finale):

1000 m – rocznik 2008

  1. Sikorski Filip                 ZSP8                172pkt

1000 m – rocznik 2009

  1. Laskowski Adam           SP 27               344pkt
  2. Walas Daniel                SP 75               294pkt
  3. Kieliszczyk Kuba            SP 80               194pkt
  4. Mieczkowski Łukasz      SP80                158pkt

1000 m – rocznik 2010

  1. Krajewski Filip              SP 23               258pkt
  2. Mazurowski Paweł       ZSP8                233pkt
  3. Borensztejn Szymon     SP 23               214pkt
  4. Kurkowski Błażej           SP 27               171pkt

300 m chłopców – rocznik 2008

  1. Szwedka Nataniel         SP75                615pkt
  2. Zemojtel Kuba              SP27                65pkt

300 m dziewcząt – rocznik 2008

  1. Zaleska Julia                 SP 75               597pkt
  2. Pietrzak Hanna             SP 75               337pkt
  3. Żurawska Marta           ZSP8                275pkt

300 m chłopców – rocznik 2009

  1. Laskowski Michał         SP 27               332pkt
  2. Michalak Dominik         SP80                64pkt

300 m dziewcząt – rocznik 2009

  1. Dancewicz Milena        ZSP8                447pkt
  2. Szwedka Gloria             SP75                381pkt
  3. Kulesza Inka                 ZSP8                294pkt
  4. Glińska Zofia                ZSP8                113pkt

300 m chłopców – rocznik 2010

  1. Skup Wiktor                 SP80                248pkt
  2. Sprengel Aleksander     SP27                141pkt
  3. Flis Adam                     SP27                118pkt

300 m dziewcząt – rocznik 2010

  1. Cholewa Aleksandra     ZSP8                210pkt
  2. Zblewska Gaja              SP80                200pkt

60 m chłopców– rocznik 2008

  1. Słoński Filip                  ZSP8                797pkt
  2. Paszczyk Mateusz         ZSP8                578pkt
  3. Trzciński Jakub             SP23                201pkt

60 m dziewcząt – rocznik 2008

  1. Grabowska Julia           SP47                873pkt
  2. Świątkowska Natalia     SP75                716pkt
  3. Kopyłek Aleksandra      SP5                  698pkt
  4. Benc Oliwia                  SP75                572pkt
  5. Sawicka Maria              SP80                406pkt

60 m chłopców – rocznik 2009

  1. Rudowski Hubert          SP80                500pkt
  2. Pającki Jacek                ZSP8                442pkt
  3. Mańkowski Mikołaj      SP80                421pkt
  4. Rauchut Piotr               SP75                267pkt
  5. Krasowski Patryk          SP80                250pkt

60 m dziewcząt – rocznik 2009

  1. Wojda Patrycja             SP27                666pkt
  2. Żenni Alicja                  ZSP8                495pkt
  3. Adamczyk Emilia          STO3                493pkt

60 m chłopców – rocznik 2010

  1. Biliński Jakub                SP75                424pkt
  2. Plata Marcel                 Montessori      339pkt
  3. Kowalski Piotr              SP80                314pkt
  4. Wojda Aleksander        SP27                307pkt

60 m dziewcząt – rocznik 2010

  1. Stenka Natalia              SP75                509pkt
  2. Brzóska Milena             ZSP8                480pkt
  3. Jankowska Alicja           SP23                472pkt
  4. Chęć Liwia                    SP80                349pkt
  5. Chmielewska Oliwia     SP81                178pkt

600 m dziewcząt – rocznik 2008

  1. Puzdrowska Anastazja  SP27               218pkt
  2. Wierzbanowska Emilia  ZSP8                179pkt
  3. Kryszeń Marta              ZSP8                148pkt
  4. Szczepańska Matylda    SP27                133pkt

600 m dziewcząt – rocznik 2009

  1. Kaczmarczyk Patrycja    SP75                390pkt
  2. Łaguna Anna                ZSP2                352pkt
  3. Bielawska Patrycja        SP75                241pkt

600 m dziewcząt – rocznik 2010

  1. Januszkiewicz Kinga      SP27                289pkt
  2. Leik Marta                   ZSP8                266pkt
  3. Gierasik Zosia               ZSP8                242pkt

Pchnięcie kulą chłopców

  1. Słoński Filip                  ZSP8                795pkt

 

Piłeczka palantowa chłopców – rocznik 2008

1. Szwedka Nataniel                 SP75                518pkt

2. Trzciński Jakub                      SP23                396pkt

3. Paszczzyk Filip                      ZSP8                362pkt

 

Piłeczka palantowa dziewcząt – rocznik 2008

1. Sprengel Lena                       SP27                553pkt

3. Szczepańska Matylda            SP27                337pkt

4. Puzdrowska Anastazja           SP27                299pkt

Piłeczka palantowa chłopców – rocznik 2009

1. Rauchut Piotr                        SP 75               490pkt

2. Walas Daniel                        SP75                392pkt

3. Mieczkowski Łukasz              SP80                256pkt

 

Piłeczka palantowa chłopców – rocznik 2010

1. Kożuchowski Alan                 ZSP8                492pkt

2. Ihnatowicz Piotr                   SP80                446pkt

3. Kowalski Piotr                       SP80                408pkt

4. Sosnowski Maksymilian         SP75                405pkt

5. Kurkowski Błażej                   SP27                310pkt

 

Skok w dal chłopców – rocznik 2008

  1. Smyk Filip                    SP27                321pkt
  2. Zemojtel Kuba              SP27                302pkt

Skok w dal dziewcząt – rocznik 2008

  1. Świątkowska Natalia     SP75                807pkt
  2. Zaleska Julia                 SP75                589pkt
  3. Pietrzak Hanna             SP75                570pkt
  4. Żurawska Marta           ZSP8                549pkt
  5. Benc Oliwia                  SP75                527pkt
  6. Sawicka Maria              SP80                402pkt

Skok w dal chłopców – rocznik 2009

  1. Mańkowski Mikołaj      SP80                584pkt
  2. Kieliszczyk Kuba           SP80                570pkt
  3. Rudowski Hubert          SP80                569pkt
  4. Laskowski Adam           SP27                460pkt
  5. Laskowski Michał         SP27                427

Skok w dal dziewcząt – rocznik 2009

  1. Adamczyk Emilia           STO3                717pkt
  2. Kaczmarczyk Patrycja    SP75                674pkt
  3. Wojda Patrycja             SP27                611pkt
  4. Bielawska Patrycja        SP75                602pkt
  5. Szwedka Gloria             SP75                553pkt

Skok w dal chłopców – rocznik 2010

  1. Skup Wiktor                 SP80                463pkt
  2. Biliński Kuba                 SP75                446pkt
  3. Urbański Kuba              ZSP8                435pkt
  4. Wojda Aleksander        SP27                396pkt
  5. Borensztejn Szymon     SP23                373pkt
  6. Flis Adam                     SP27                292pkt

Skok w dal dziewcząt – rocznik 2010

  1. Stenka Natalia              SP75                617pkt
  2. Januszkiewicz Kinga      SP27                563pkt
  3. Jankowska Alicja           SP23                528pkt
  4. Zblewska Gaja              SP80                510pkt
  5. Chęć Liwia                    SP80                237pkt

 

 

 

 

 

  
 



Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl