facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Aktualności


2021 | 05 | 11

Gdańskie zespoły cheerleaders z medalami Mistrzostw Polski

Od czwartku 6 maja br. przez cztery dni w Kieleckim Teatrze Tańca odbywały się IV Mistrzostwa Polski w Cheerleadingu Sportowym - Kielce 2021. Wśród wielu ekip z całej Polski znalazły się również gdańskie drużyny reprezentujące Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego. 
W maratonie cheerleadingu wzięło udział około 2500 dziewcząt i chłopców z całej Polski reprezentując takie miasta jak: Będzin, Bierkowo, Brzeszcze, Busko-Zdrój, Chorzów, Dywity, Elbląg, Garwolin, Gdańsk, Gdynia, Kazimierza Wielka, Kielce, Kocmyrzów-Luborzyca, Koszalin, Kozienice, Kraków, Krosno, Krynica Zdrój, Legionowo, Leszno, Leżajsk, Limanowa, Łapy, Łęg Tarnowski, Łochów, Łódź, Mszczonów, Myślenice, Nowy Sącz, Ochotnica Dolna, Olsztyn, Opole, Ostrołęka, Pasłęk, Piaseczno, Piotrków Trybunalski, Płock, Skawina, Słupsk, Sosnowiec, Staszów, Sząbruk, Świebodzice, Tarnów, Toruń, Tyczyn, Warszawa, Zabrze, Ząbkowice Śląskie, Zielonki, Złotów.

Zawody zorganizowane przez Polskie Stowarzyszenie Cheerleaders i Polski Związek Sportowy Cheerleadingu we współpracy z Kieleckim Teatrem Tańca, Urzędem Miasta Kielce oraz Studio BIT Kielce były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy ECU ECC w 2021 roku oraz eliminacjami do ICU Worlds w 2022r.

Przygotowane przez zespoły choreografie zostały przedstawione w trzech różnych dywizjach: Cheer, Performance Cheer oraz Pom & Drill w następujących kategoriach: dzieci, junior młodszy, junior, senior oraz senior II. Mistrzostwa Polski to cykliczne wydarzenie, przyciągające nie tylko rodziny uczestników, a także coraz większą rzeszę fanów chętnych do oglądania ciekawych choreografii, barwnych strojów oraz rywalizacji w myśl zasady fair play.

Na tle innych miast bardzo dobrze zaprezentowały się gdańskie zespoły zdobywając w sumie 8 medali i dodatkowo zajmując kilka czołowych miejsc w finałach swoich kategorii. To tym bardziej cenne sukcesy, bo wypracowane w nietypowych warunkach treningowych.

Zawodniczki na co dzień trenują pod bacznym okiem dzielnych trenerek: Alicji Płonki, Alicji Cendrowskiej, Julii Chylmańskiej, Natalii Kostewicz, Klaudii Węgrzynowskiej, Anity Zelent, Haliny Koput. Po sukcesie swoich podopiecznych trenerki, poproszone o komentarz, podsumowały przygotowania i końcowy sukces.
„Pozwolę sobie podziękować za mnóstwo emocji, wrażeń i pozytywnej energii którą wszyscy mogliśmy poczuć startując w 4 Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Kielcach – w zawodach zorganizowanych po długiej przerwie spowodowanej pandemią. BALTICA Waves zdobyła tytuł Mistrza Polski Cheerleaders 2021 w dywizji Pom Dance Premier Senior Drużyny. Pragnę podziękować zawodniczkom za mobilizację, zaangażowanie i determinację w drodze do celu. Zabrakło nam czasu na idealne przygotowanie, choroba i inne okoliczności losu wykluczyły z udziału wiele wartościowych zawodniczek, które mimo, że nie były obecne na zwodach mocno nam kibicowały.”
Tymi słowami podsumowała występy swoich podopiecznych pani Alicja Płonka - na co dzień trenerka cheerleaders.

 O komentarz do sukcesów swoich podopiecznych pokusiła się także Anita Zelent  - trenerka zespołu Silver Team. „Dziewczęta z zespołu Silver Team reprezentującego GZSiSS są absolwentkami Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku. Do tych Mistrzostw dziewczęta przygotowywały się w trudnych warunkach, z przerwami w treningach spowodowanymi obostrzeniami. Zajęcia zostały wznowione właściwie miesiąc przed zawodami, a decyzję udziału w tegorocznych Mistrzostwach Polski podjęły same zawodniczki w ostatniej chwili, kierując się duchem rywalizacji sportowej, sprawdzenia się i przede wszystkim rozwijania swoich zainteresowań. Wszystko to zaowocowało sukcesem - zarówno zespół Silver Team, jak i duet: Paulina Rocławski i Marta Augustyniak zdobył III miejsce podczas MP w Kielcach. Jednak nie tylko sukces jest najważniejszy, sam udział dał nam ogromną satysfakcję, pokazał, że mimo trudnych czasów można realizować swoje pasje i spędzać aktywnie czas”

 Z kolei trenerka zespołu Mini Emotion - Alicja Cendrowska podkreśliła wagę uzyskanych na Mistrzostwach Polski rezultatów.
„Zespół "Mini Emotion", działający przy Szkole Podstawowej nr 43 zaprezentował się w 7 konkurencjach i do Gdańska przywiózł 3 puchary. W kategorii damsko – męskiej Cheer Coed Junior Młodszy L2, drużyna wywalczyła tytuł II Vice Mistrza Polski, a w tej samej kategorii "Group Stunt Coed L2 Junior Młodszy" grupa składająca się z 4 osób uplasowała się na drugim miejscu i tym samy zdobyła tytuł I Vice Mistrza Polski. W kategorii Acro Solo L2, zawodniczka Marta Moenert uzyskała również tytuł Vice Mistrza Polski.” 

Gdańska ekipa reprezentująca Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego wróciła z Kielc z wieloma medalami i satysfakcją dobrze wykonanej pracy. Poniżej prezentujemy medalowe pozycje gdańskich drużyn. Gratulacje!

 

CHEER COED

KATEGORIA: JUNIOR MŁODSZY L2

2 miejsce MINI EMOTION

 

GROUP STUNT COED L2

KATEGORIA: JUNIOR MŁODSZY

2 miejsce MINI EMOTION

 

CHEER – ACRO SOLO

Kategoria: JUNIOR MŁODSZY L2

2 miejsce Marta Moenert

 

CHEER – CHEER COED

Kategoria: JUNIOR MŁODSZY L2

3 miejsce MINI EMOTION

 

Dywizja: CHEER – GROUP STUNT COED

Kategoria: JUNIOR MŁODSZY L2

2 miejsce GROUP STUNT MINI EMOTION

 

Dywizja: CHEER – GROUP STUNT ALL GIRL

Kategoria: JUNIOR MŁODSZY L3

6 miejsce GROUP STUNT MINI EMOTION

 

Dywizja: POM & DRILL – POM DANCE ELITE

Kategoria: JUNIOR MŁODSZY DUETY

Baltica Stars: Natalia Malinowska, Katarzyna Pietras

 

Dywizja: POM & DRILL – POM DANCE PREMIER

Kategoria: SENIOR DRUŻYNY

1 miejsce BALTICAWAVES

 

Dywizja: POM & DRILL – POM DANCE PREMIER

Kategoria: SENIOR MINI DRUŻYNY

3 miejsce SILVER TEAM

 

Dywizja: POM & DRILL – POM DANCE PREMIER

Kategoria: SENIOR DUETY

3 miejsce SILVER TEAM - Paulina Rocławska, Marta Augustyniak

4 miejsce BALTICA - Julia Długosz, Natalia Filipczak

 

 

    

 Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl
elek. skrzynka podawcza ePUAP: /GZSISS/SkrytkaESP

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl