facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Koszykówka


Finał Mistrzostw Gdańska w Koszykówce Chłopców.

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów (1/2 finału wojewódzkiego – Finał Miejski).

Zawody odbędą się 18.03.2022 r (piątek) w Sali MRKS ul. Załogowa 1

9.00 GLA – III LO

9.40 SMS MG – VIII LO

10.20 GLA – SMS MG

11.00 III LO – VIII LO

11.40 SMS MG – III LO

12.20 GLA – VIII LO

Utworzono: 2022-03-09 12:26

Finał Mistrzostw Gdańska w Koszykówce Dziewcząt

W związku z sytuacją, że Hala Miejska została wyłączona z użytkowania sportowego  zmieniono miejsce rozgrywania zawodów w siatkówce i koszykówce.

Wszystkie zawody będą rozgrywana w Sali Sportowej MRKS ul. Załogowa 1.

Proszę bardzo o zapoznanie się ze zmianami i przypominam o konieczności posiadania własnych piłek do rozgrzewki. 

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów (1/2 finału wojewódzkiego).


Aktualny termin rozegrania zawodów: 11.03.2022 r. (piątek)

Miejsce:  Sala Sportowa MRKS ul. Załogowa 1


Kolejność meczów:

1. 9.00   XIX LO – V LO

2. 9.40 GLA  - SMS MG

3. 10.20  XIX LO – GLA

4. 11.00 SMS MG – V LO

5. 11.40 GLA – V LO

6. 12.20 SMS MG – XIX LO

Utworzono: 2022-01-17 14:15

Eliminacje Koszykówka Chłopców

W zawodach mogą wziąć udział tylko zespoły szkolne, które zarejestrowane są w Systemie Rejestracji Szkół (www.srs.szs.pl) i dokonają obowiązkowego zgłoszenia (www.srs.szs.pl) zespołu szkolnego do zawodów (1/2 finału wojewódzkiego).

Termin rozegrania zawodów: 20.01.2022 (czwartek)

Grupa A Hala Miejska ul. Kołobrzeska 61

1. 9.45 GLA - ZSŁączności

2. 10.15 ZSŁ - V LO

3. 10.45 V LO - GLA

Grupa B Hala Miejska ul. Kołobrzeska 61

1. 11.30 X LO – III LO

2. 12.00 III LO - II LO

3. 12.30 II LO - X LO

Termin rozegrania zawodów: 21.01.2022 (piątek)

Grupa C Hala Miejska ul. Kołobrzeska 61  

1. 8.30 SMS M Gortata - Spartakus

2. 9.00 VIII LO - XIX LO

3. 9.30 SMS MG - VIII LO

4. 10.00 XIX LO – Spartakus

5. 10.30 SMS MG – XIX LO

6. 11.00 Spartakus – VIII LO

Utworzono: 2022-01-15 16:09

Koszykówka dziewcząt i chłopców.

W zawodach mogą wziąć udział tylko szkoły, które mają aktualną rejestrację w Systemie Rejestracji Szkół (srs.szs.pl) oraz dokonają obowiązkowego zgłoszenia do rozgrywek Koszykówka oddzielnie dla dziewcząt i chłopców w (srs.szs.pl)

 

Termin zgłoszenia zespołów upływa w dniu 10.12.2021 r. o godz. 23:59

Termin zawodów: do ustalenia w okresie do 11. 02.2022 r:

Utworzono: 2021-11-17 23:18

Wyniki turnieju finałowego

Wyniki:

1. GLA - III LO  20:44

2. SMS MG - VIII LO 43:22

3. GLA - SMS MG 25:47

4. III LO - VIII LO 42:29

5. SMS MG - III LO 51:22

6. GLA - VIII LO 37:39


Kolejność:

1. SMS Marcina Gortata

2. III Liceum Ogólnokształcące

3. VIII Liceum Ogólnokształcące

4. Gdańskie Liceum Autonomiczne

Utworzono: 2022-03-18 20:50

Wyniki eliminacji

Grupa A

1. GLA – ZSŁ 35:31 (po dogrywce)

2. ZSŁ - V LO 33:18

3. V LO – GLA  29:40

Kolejność w grupie:

  1. GLA 4 pkt – awans do finału
  2. ZSŁ 2 pkt
  3. V LO 0 pkt

Grupa B

  1. X LO – III LO  35:36

Kolejność w grupie:

  1. III LO 2 pkt – awans do finału
  2. X LO 0 pkt

Grupa C

1. SMS MG – Spartakus 53:18

2. VIII LO – SMS MG 17:37

3. Spartakus – VIII LO 20:45

 Kolejność w grupie:

  1. SMS MG 4 pkt – awans do finału
  2. VII LO  2 pkt – awans do finału
  3. Spartakus  0 pkt


Utworzono: 2022-01-20 19:11

Wyniki i klasyfikacja turnieju finałowego

Wyniki

1. XIX LO – V LO (38-12)

2. GLA  - SMS MG (10-25)

3. XIX LO – GLA (20-31)

4. SMS MG – V LO (61-8)

5. GLA – V LO (12-6)

6. SMS MG – XIX LO (43-11)


Klasyfikacja końcowa:


1. SMS Marcina Gortata

2. XIX Liceum Ogólnokształcące

3. Gdańskie Liceum Autonomiczne

4. V Liceum Ogólnokształcące 

Utworzono: 2022-03-12 07:50

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2021 roku.

 

I. Uczestnictwo
   1.     Zawody przeprowadzane są osobno w kategoriach dziewcząt i chłopców.
   2.     Drużynę stanowią uczniowie szkoły ponadpodstawowej (szkoły dzienne), rocznik 2002 i młodsi.
   3.     Zespół liczy maksymalnie 12 zawodników (w turnieju).

   4.     Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się z

            własnymi piłkami.

     II. Przepisy gry

  1. Czas gry 4 x 10 min, w turnieju: 4 x 8 minut, z przerwami między I i II kwartą 2 min., między II i III kwartą 5 min., a

między  III i IV 2 minuty.

  1. W turnieju obowiązuje przepis 4 -ech przewinień dla zespołu w każdej kwarcie, po których wykonywane są rzuty wolne.
  1. W turnieju po 4-rech przewinieniach indywidualnych zawodnik musi opuścić boisko.
  2. W razie remisu zarządza się 4-5 minutowe dogrywki
  3. Czas akcji – 24 sekundy. Piłkę trzeba wprowadzić na pole przeciwnika w ciągu 8 sekund.
  4. Nowe 14 sekund zostają przyznane, gdy piłka dotyka obręczy po zbiórce w ataku.            
  5. Rzuty wolne są wykonywane za każdy faul obrońców po czwartym faulu drużyny w każdej kwarcie.
  6. W każdej kwarcie zespół ma prawo do 1-minutowej przerwy. W czwartej kwarcie dodatkowo jeszcze jedną.
  7. W rozgrywkach dziewcząt gramy  piłką rozmiar 6, chłopców piłką rozmiar 7.
     

   III. Punktacja
         Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów.
         O kolejności zespołów decydują kolejno:
         1.   większa liczba zdobytych punktów
         2.   jeżeli dwie lub więcej drużyn ma równą liczbę punktów po rozegraniu wszystkich meczów w danej grupie, to o

          kolejności miejsc decyduje (-ą) wynik (-i) meczu (-ów) pomiędzy tymi drużynami. 

          Jeżeli liczba punktów w meczach pomiędzy tymi drużynami wciąż jest taka sama, klasyfikację ustala się według

          poniższych zasad, w następującej kolejności:
      a. decyduje różnica koszy pomiędzy zdobytymi a straconymi w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
      b. decyduje większa liczba koszy zdobytych w meczach pomiędzy zainteresowanymi  drużynami.
      c.  decyduje większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w turnieju.
      d.  decyduje większa liczba koszy zdobytych we wszystkich meczach w turnieju.
      Jeżeli powyższe zasady w dalszym ciągu nie dają rozstrzygnięcia, klasyfikację końcową ustala się w drodze losowania.
 3. Jeżeli jedna lub  więcej  drużyn  zostaje  sklasyfikowanych na  którymkolwiek  etapie zasad  podanych powyżej,     

      to  procedury  z punktu 2 stosuje się ponownie w stosunku do pozostałych  niesklasyfikowanych drużyn.

  
Utworzono: 2021-09-01 10:01

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl