facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Mini Koszykówka

Koordynator: Skalski Krzysztof   []

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2019 roku.


Finał mini koszykówki chłopców

Dnia 04.04 2022 odbędzie się finał mini koszykówki chłopców.

Gospodarz SP De LA Salle

Rozpoczęcie zawodów: 10.00

Zespoły uczestniczące w finale:

DLS, II STO, SP 48

W finale zespoły grają systemem każdy z każdym

Utworzono: 2022-03-26 12:04

Eliminacje mini koszykówki chłopców

Do zawodów zgłosiło się siedem zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy. 


Grupa A 

gospodarz SP 48

termin zawodów: 22.03.2022 r.  o godzinie 10.00


SP 48

SP 89

III STO

II STO


Grupa B

gospodarz SP im Św. Jana De La Salle

termin zawodów: 23.03.2022 r.  o godzinie 10.00


DLS

SP Morska

SP 27


Do finału awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Utworzono: 2022-03-15 19:32

Finał Mistrzostw Gdańska w Mini Koszykówce dziewcząt

Dnia 24.03 o godzinie 10.00 odbędzie się finał mini koszykówki dziewcząt. 

Gospodarz zawodów SP 48.


Ze względu na małą ilość szkół zawody zostaną rozegrane systemem każdy z każdym


Zgłoszone zespoły:

SP 48 - gospodarz

SP 2

SP 85

DLS

III STO


Utworzono: 2022-03-13 10:55

Zapisy do rozgrywek dziewcząt i chłopców

Zapisy do rozgrywek mini koszykówki dziewcząt i chłopców


Warunkiem udziału w zawodach jest zgłoszenie drużyny najpóźniej do dnia 13.02.2022 do godziny 23:59

Zgłoszenie należy dokonać poprzez system rejestracji szkół znajdujący się pod adresem internetowym https://srs.szs.pl wybierając dyscyplinę MINI KOSZYKÓWKA

Szkoły które chciały by zorganizować zawody proszone są o info mailowo k.skalskigokf@wp.pl 



Utworzono: 2022-01-05 11:47

Wyniki finału Mistrzostw Gdańska w mini koszykówce chłopców

SP 48 - II STO   2 : 26

II STO - DLS    12 : 36

SP 48 - DLS   1 : 48


I mce SP De LA Salle - awans do finału wojewódzkiego

II mce II STO

III mce SP 48

IV mce SP 89

V mce III STO

Utworzono: 2022-04-07 21:46

Wyniki eliminacji mini koszykówki chłopców

Wyniki eliminacji mini koszykówki chłopców


Gr. A

III STO - SP 48  9 - 11

II STO - SP 89 32 - 4

II STO - III STO - 18 - 4

SP 48 - SP 89  14 - 6

III STO - SP 89 16 - 8

SP 48 - II STO 4 - 24


I mce II STO - awans do finału

II mce SP 48 - awans do finału

III mce SP 89 

III STO startowało poza konkursem


GR. B

I mce SP De LA Salle - awans do finału

SP 27 oraz SP Morska nie stawili się na zawody

Utworzono: 2022-03-26 11:38

Wyniki finału Mistrzostw Gdańska w mini koszykówce dziewcząt

SP 2 - SP 85  1 : 17

SP 2 - DLS   4 : 20

SP 2 - III STO 13 : 3

SP 2 - SP 48 6 : 20

SP 85 - DLS  8 : 12

SP 85 - III STO 18 : 1

SP 85 - SP 48   10 : 12

DLS - III STO  22 : 10

DLS - SP 48 16 : 4

III STO - SP 48  2 : 24


I mce SP De la Salle 

II mce SP SP 48

III mce SP 85

IV mce SP 2

V mce III STO

Utworzono: 2022-03-28 08:50

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2021 roku.

 

  1. Uczestnictwo
    1. Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2009 i młodsi.
    2. Zespół liczy 10 -12zawodników/zawodniczek.

3.  Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się   

     z własnymi piłkami.

  1. Przepisy gry
    1. Czas gry w turnieju: 4 x 6 minut,
    2. piłka: rozmiar „5”.
  1. KOSZE NISKIE- na gminnym i powiatowym poziomie rozgrywek, do ustalenia miedzy zainteresowanymi:
    - mecze powinny być rozgrywane na koszach zawieszonych na wysokości 260 cm,

- odległość linii rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m. (linia przerywana koła od strony kosza),                                                                       - nie wyznacza się linii rzutów za 3 pkt. 

  1. KOSZE WYSOKIE - obowiązują na półfinałach i finałach wojewódzkich

-  mecze powinny być rozgrywane na koszach zawieszonych na wysokości 305 cm. 

-  wyznacza się linię rzutów za 3 pkt.                                                                                                      
 Zespół I i II kwartę gra innymi piątkami. Zawodnicy biorący udział w I kwarcie nie mogą grać w II kwarcie.

 W III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian. W przypadku, gdy zespół liczy 11 lub 12 zawodników zawodnicy ci

 są odpowiednio zawodnikami pierwszej i ew. drugiej piątki, mogą zostać zmienieni w pierwszej  i drugiej kwarcie

 za dowolnego zawodnika występującego w tej kwarcie                      

 Gdy zespół składa się z 10 zawodników, w przypadku kontuzji lub wykluczenia zawodnika (I lub II kwarta), zespół   

 kończy grać kwartę w składzie 3-4 osobowym.

Obowiązuje:
a. obrona “każdy swego” (zakaz gry obroną strefową),       
b. przepis dotyczący błędu „połowy” (powrót piłki na pole obrony),                
c. przepis dotyczący błędu 3 sekund,       
d. przepis dotyczący błędu 5 sekund.       
e. w przypadku remisu zarządza się 3 minutowe dogrywki,                 
f. w wypadku nieprzestrzegania przepisu „krycia każdy swego” i po zwróceniu uwagi trenerowi, odgwizdywany    

    jest  faul techniczny B (faul ławki). Karą jest rzut wolny, a po nim piłka zostaje przyznana  jest drużynie, która    

    wykonywała rzut.      
g. o przewinieniach technicznych dla zawodników i trenerów decyduje sędzia zgodnie z przepisami  PZKosz.
h. za przewinienie dokonane na zawodniku rzucającym celnie do kosza przyznaje się dodatkowy rzut.

  1. Punktacja
    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów.
    O kolejności zespołów decydują kolejno:
    1. większa liczba zdobytych punktów
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn ma równą liczbę punktów po rozegraniu wszystkich meczów w danej grupie, to o kolejności miejsc decyduje (-ą) wynik (-i) meczu (-ów) pomiędzy tymi drużynami.Jeżeli liczba punktów w meczach pomiędzy tymi drużynami wciąż jest taka sama, klasyfikację ustala się według poniższych zasad, w następującej kolejności:
    a. decyduje różnica koszy pomiędzy zdobytymi a straconymi w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
    b. decyduje większa liczba koszy zdobytych w meczach pomiędzy zainteresowanymidrużynami.
    c. decyduje większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w turnieju.
    d. decyduje większa liczba koszy zdobytych we wszystkich meczach w turnieju.
    Jeżeli powyższe zasady w dalszym ciągu nie dają rozstrzygnięcia, klasyfikację końcową ustala się w drodze losowania.

  Jeżeli jedna  lub  więcej  drużyn  zostaje  sklasyfikowanych na  którymkolwiek  etapie zasad  podanych powyżej,  to

  procedury  z punktu 2 stosuje się ponownie w stosunku do pozostałych  niesklasyfikowanych drużyn.   

  
Utworzono: 2021-09-02 21:14

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl