facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  



Mini Koszykówka

Koordynator: Skalski Krzysztof   []

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2019 roku.


Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2021 roku.

 

  1. Uczestnictwo
    1. Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2009 i młodsi.
    2. Zespół liczy 10 -12zawodników/zawodniczek.

3.  Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się   

     z własnymi piłkami.

  1. Przepisy gry
    1. Czas gry w turnieju: 4 x 6 minut,
    2. piłka: rozmiar „5”.
  1. KOSZE NISKIE- na gminnym i powiatowym poziomie rozgrywek, do ustalenia miedzy zainteresowanymi:
    - mecze powinny być rozgrywane na koszach zawieszonych na wysokości 260 cm,

- odległość linii rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m. (linia przerywana koła od strony kosza),                                                                       - nie wyznacza się linii rzutów za 3 pkt. 

  1. KOSZE WYSOKIE - obowiązują na półfinałach i finałach wojewódzkich

-  mecze powinny być rozgrywane na koszach zawieszonych na wysokości 305 cm. 

-  wyznacza się linię rzutów za 3 pkt.                                                                                                      
 Zespół I i II kwartę gra innymi piątkami. Zawodnicy biorący udział w I kwarcie nie mogą grać w II kwarcie.

 W III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian. W przypadku, gdy zespół liczy 11 lub 12 zawodników zawodnicy ci

 są odpowiednio zawodnikami pierwszej i ew. drugiej piątki, mogą zostać zmienieni w pierwszej  i drugiej kwarcie

 za dowolnego zawodnika występującego w tej kwarcie                      

 Gdy zespół składa się z 10 zawodników, w przypadku kontuzji lub wykluczenia zawodnika (I lub II kwarta), zespół   

 kończy grać kwartę w składzie 3-4 osobowym.

Obowiązuje:
a. obrona “każdy swego” (zakaz gry obroną strefową),       
b. przepis dotyczący błędu „połowy” (powrót piłki na pole obrony),                
c. przepis dotyczący błędu 3 sekund,       
d. przepis dotyczący błędu 5 sekund.       
e. w przypadku remisu zarządza się 3 minutowe dogrywki,                 
f. w wypadku nieprzestrzegania przepisu „krycia każdy swego” i po zwróceniu uwagi trenerowi, odgwizdywany    

    jest  faul techniczny B (faul ławki). Karą jest rzut wolny, a po nim piłka zostaje przyznana  jest drużynie, która    

    wykonywała rzut.      
g. o przewinieniach technicznych dla zawodników i trenerów decyduje sędzia zgodnie z przepisami  PZKosz.
h. za przewinienie dokonane na zawodniku rzucającym celnie do kosza przyznaje się dodatkowy rzut.

  1. Punktacja
    Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów.
    O kolejności zespołów decydują kolejno:
    1. większa liczba zdobytych punktów
    2. jeżeli dwie lub więcej drużyn ma równą liczbę punktów po rozegraniu wszystkich meczów w danej grupie, to o kolejności miejsc decyduje (-ą) wynik (-i) meczu (-ów) pomiędzy tymi drużynami.Jeżeli liczba punktów w meczach pomiędzy tymi drużynami wciąż jest taka sama, klasyfikację ustala się według poniższych zasad, w następującej kolejności:
    a. decyduje różnica koszy pomiędzy zdobytymi a straconymi w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
    b. decyduje większa liczba koszy zdobytych w meczach pomiędzy zainteresowanymidrużynami.
    c. decyduje większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w turnieju.
    d. decyduje większa liczba koszy zdobytych we wszystkich meczach w turnieju.
    Jeżeli powyższe zasady w dalszym ciągu nie dają rozstrzygnięcia, klasyfikację końcową ustala się w drodze losowania.

  Jeżeli jedna  lub  więcej  drużyn  zostaje  sklasyfikowanych na  którymkolwiek  etapie zasad  podanych powyżej,  to

  procedury  z punktu 2 stosuje się ponownie w stosunku do pozostałych  niesklasyfikowanych drużyn.   

  
Utworzono: 2021-09-02 21:14

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl