Do rundy finałowej awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy

Gospodarz SP 27 ul. Srebrniki 10 termin: 26.03 2024 (wtorek) zbiórka 9.00

Gospodarz SP 48 ul. Burzyńskiego 10 Termin 27.03.2024 (środa) zbiórka 9.00

SP 48/ SP De La Salle/ SP 42/ SP 85

Utworzono: 2024-03-17 19:20

Turniej finałowy mini koszykówki dziewcząt

Do zawodów zgłosiło się 6 zespołów, które zostały podzielone na dwie grupy po trzy drużyny

W pierwszej rundzie zespoły grają "każdy z każdym". Do finału awansują po dwa najlepsze zespoły. Finał zostanie rozegrany w tym samym dniu co pierwsza runda.

Kolejność meczy rudy finałowej

1. 1A - 2 B

2. 1B - 2A

3. mecz o III miejsce (przegrani meczy 1 oraz 2)

4. mecz o I miejsce (wygrani meczy 1 oraz 2)

W przypadku niestawienia się którejkolwiek z drużyn gramy systemem każdy z każdym bez rozgrywania rundy finałowej.

I runda mini koszykówki chłopców

Do zawodów zgłosiło się 13 zespołów które zostały podzielone na 4 grupy. Do kolejnej rundy awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy.

Mecze pierwszej rundy zostaną rozegrane 11 - 15 .03 Dokładna data zostanie podana po uzgodnieniu z gospodarzami grup.

zapisy do mini koszykówki dziewcząt ora chłopców

Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia do 29.02.2024 r.

Terminarz i system rozgrywek zostanie opublikowany po zamknięciu listy uczestniczących szkół.

Szkoły, które zgłoszą się po terminie nie będą mogły uczestniczyć w zawodach.

Regulamin dyscypliny

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl

I.  UCZSTNICTWO

1.                  Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w 2011 i młodsi.

2.                  Zespół liczy 10 -12 zawodników/zawodniczek.

3.                  Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się z     własnymi piłkami.

II. PRZPISY GRY

1.      Czas gry w turnieju: 4 x 6 minut,

2.      W turnieju obowiązuje przepis 4-ech przewinień dla zespołu w każdej kwarcie, po których wykonywane są rzuty wolne.

3.      W meczu turniejowym zawodnik musi opuścić boisko po 4-rech przewinieniach indywidualnych. 4. W razie remisu zarządza się 4-5 minutowe dogrywki 5. piłka: rozmiar „5”.

6. Kosze zawieszone na wysokości 3,05 m. Dopuszcza się wysokość kosza 2,60 m na gminnym i powiatowym  poziomie rozgrywek, do ustalenia miedzy zainteresowanymi. W tym wypadku  odległość rzutów wolnych od tablicy wynosi 4 m.

Zespół I i II kwartę gra innymi piątkami. Zawodnicy biorący udział w I kwarcie nie mogą grać w II kwarcie.

W III i IV kwarcie obowiązuje dowolność zmian. W przypadku, gdy zespół liczy 11 lub 12 zawodników, zawodnicy ci są     odpowiednio zawodnikami pierwszej i ew. drugiej piątki, mogą zostać zmienieni w pierwszej  i drugiej kwarcie za     dowolnego zawodnika występującego w tej kwarcie

Gdy zespół składa się z 10 zawodników, w przypadku kontuzji lub wykluczenia zawodnika (I lub II kwarta), zespół      kończy grać kwartę w składzie 3-4 osobowym.

Obowiązuje:

a.                  obrona “każdy swego” (zakaz gry obroną strefową),

b.                  przepis dotyczący błędu „połowy” (powrót piłki na pole obrony),

c.przepis dotyczący błędu 3 sekund,

d.                  przepis dotyczący błędu 5 sekund.

e.                  w przypadku remisu zarządza się 3 minutowe dogrywki,

f. w wypadku nieprzestrzegania przepisu „krycia każdy swego” i po zwróceniu uwagi trenerowi, odgwizdywany        jest  faul techniczny B (faul ławki). Karą jest rzut wolny, a po nim piłka zostaje przyznana  jest drużynie, która    wykonywała rzut.

g.                  o przewinieniach technicznych dla zawodników i trenerów decyduje sędzia zgodnie z przepisami  PZKosz.

h.                  za przewinienie dokonane na zawodniku rzucającym celnie do kosza przyznaje się dodatkowy rzut.

III. PUNKTACJA

Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za przegrane 1 punkt, za walkower 0 punktów.      O kolejności zespołów decydują kolejno:

1.                  większa liczba zdobytych punktów;

2.                  jeżeli dwie lub więcej drużyn ma równą liczbę punktów po rozegraniu wszystkich meczów w danej grupie, to o      kolejności miejsc decyduje (-ą) wynik (-i) meczu (-ów) pomiędzy tymi drużynami.  Jeżeli liczba punktów w meczach      pomiędzy tymi drużynami wciąż jest taka sama, klasyfikację ustala się według poniższych zasad, w następującej       kolejności:

a.  decyduje różnica koszy pomiędzy zdobytymi a straconymi w meczach pomiędzy zainteresowanymi drużynami.

b. decyduje większa liczba koszy zdobytych w meczach pomiędzy zainteresowanymi  drużynami.

c.  decyduje większa różnica koszy zdobytych do straconych we wszystkich meczach w turnieju.

d. decyduje większa liczba koszy zdobytych we wszystkich meczach w turnieju.

Jeżeli powyższe zasady w dalszym ciągu nie dają rozstrzygnięcia, klasyfikację końcową ustala się w drodze losowania.      Jeżeli jedna  lub  więcej  drużyn  zostaje  sklasyfikowanych na  którymkolwiek  etapie zasad  podanych powyżej,  to       procedury  z punktu 2 stosuje się ponownie w stosunku do pozostałych  niesklasyfikowanych drużyn.

Utworzono: 2023-08-31 08:54