facebook
   zmiana czcionki: 
  +  
  domyślna  
  –  


Dwa Ognie Usportowione


I runda dwóch ogni dziewcząt

Do zawodów zgłosiło się 20 zespołów, które zostały podzielone na 4 grupy po 5 drużyn.

Do kolejnego etapu awansują po dwa najlepsze zespoły.


Grupa A

Organizator SP 27

Data zawodów:

SP 27/ SP 17/ SP 81/ SP 39/ Pozytywna


Grupa B 

Organizator SP 8

Data zawodów: 16.12.2022

SP 8/ SP 85/ Morska/ SP 29/ SP 43


Grupa C

Organizator SP 48

Data zawodów: 15.12.2022 

Zbiórka 10.00

SP 48/ SP 89/ SP 79/ SP 19/ SP 58


Grupa D

Organizator SP 18

Data zawodów 15.12.2022

SP 18/ SP 33/ III STO/ SP 15/ SP 50

Utworzono: 2022-11-25 11:10

I runda dwóch ogni chłopców

I RUNDA

Do zawodów zgłosiły się 24 zespoły które zostały podzielone na 4 grupy.

W każdej grupie 6 drużynowej jest podział na dwie podgrupy po 3 drużyny.

W pierwszej rundzie zespoły grają systemem każdy z każdym w swojej podgrupie.

Awans do drugiej rundy uzyskują po dwa najlepsze zespoły z każdej podgrupy.

Wyjątek stanowi niestawienie się której z drużyn z podgrupy. Wtedy grupa gra systemem każdy z każdym, nie grając drugiej rundy.

W tym wypadku awans do 1/2 finału mają dwa najlepsze zespoły.


Grupa A

Organizator SP 33

Zbiórka zespołów 13.12.2022 

godzina 9.00

Podgrupa A1

SP 33/ SP 89/ SP 35

Podgrupa A2

SP 81/ SP 42/ SP 7


Grupa B

Organizator SP 8

Zbiórka 09.12.2022 

Godzina:

Podgrupa B1

SP8/ SP 39/ SP 15

Podgrupa B2

III STO/ SP 50/ SP 29


Grupa C

Organizator SP 27

Zbiórka:

Godzina:

Podgrupa C1

SP 27/Pozytywna/ Morska

Podgrupa C2

SP 43/ SP 48/ SP 19


Grupa D

Organizator SP 18

Zbiórka:

Godzina:

Podgrupa D1

SP 18/ SP 79/ SP 58

Podgrupa D2

SP 85/ ZSP 11/ SP 58





II RUNDA

Zawody rozgrywamy w tym samym dniu co pierwszą rundę.

W drugiej rundzie gramy systemem każdy z każdym z zaliczeniem pierwszego meczu. Do 1/2 finału Mistrzostw Gdańska awansują po dwa najlepsze zespoły z każdej geupy.

Utworzono: 2022-11-25 10:45

Mistrzostwa Gdańska w dwa ognie - Igrzyska Dzieci

UCZESTNICTWO:

Szkoły chcące przystąpić do zawodów zobowiązane są zarejestrować się w systemie rejestracji szkół (srs.szs.pl) i dokonać zgłoszenia zespołu szkolnego w terminie do 11.11.2022

Szkoły które zgłoszą zespół po terminie, nie będą mogły uczestniczyć w zawodach

W zawodach uczestniczyć mogą uczniowie urodzeni w latach 2012 oraz młodsi

Utworzono: 2022-10-09 15:22

Regulamin dyscypliny

 DWA OGNIE 

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą obowiązkowo zarejestrować się przez system rejestracji szkół srs.szs.pl   nie później niż do 30 września 2021 r.

 

 

   I. Uczestnictwo

1.  Drużynę stanowią uczniowie jednej szkoły podstawowej urodzeni w roczniku 2012 i młodsi.

2.  Zespół składa się z 10 zawodników - 6 zawodników grających w polu, + „1 Matka” oraz 3-ch rezerwowych. 

3.  W finale wojewódzkim startują mistrzowie półfinałów wojewódzkich. 

4.  Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się z własnymi piłkami.

5.  Sędziowie: dwóch sędziów oraz sędzia (uczeń) obsługujący tablicę punktową. 

 

  II. Przepisy gry

1.  Gra toczy się na boisku o wymiarach 14x7 metrów (boisko do mini piłki siatkowej) podzielonym na dwie równe połowy. 

Poza boiskiem wytyczone pole poruszania się „Matek”, (plan boiska w załączeniu).

2.  Gra odbywa się piłką do mini siatkówki.

3.  Czas gry 2 x 6 - 8 minut plus 2 minuty przerwy. Po pierwszej połowie zespoły zmieniają strony boiska.

4.  Przed rozpoczęciem gry dokonuje się losowania (zespół, który wygrał losowanie ma prawo rozpocząć grę, lub wybrać połowę boiska).

5.  Grę rozpoczyna „matka” podaniem piłki do swojego zawodnika.

6.  Zmiany zawodników tzw. „lotne”, dopuszczalna jest dowolna ilość zmian.

7.  Jednorazowo zespół może wykonać na swojej połowie 2 podania, kolejne musi być wykonane jako podanie do „Matki” lub próba zbicia przeciwnika.

8.  Zawodnik z piłką w rękach nie może zrobić więcej niż 3 kroki, (nie dotyczy „Matki”).   

9.  Jeżeli zawodnik rzucający piłkę przekroczy linię środkową boiska, piłka przechodzi na rzecz przeciwnika. Nie dotyczy to przekroczenia linii po oddanym rzucie (grę wznawia się podaniem piłki do własnego zespołu, z tego samego miejsca, gdzie nastąpiło przekroczenie linii).

10. Jeżeli podczas wykonywania podania lub chwytu piłki we własnym zespole, piłka lub zawodnik z piłką wyjdzie poza linię boczną lub końcową, to zespół traci piłkę (grę wznawiaj „Matka” zespołu przeciwnego).  Jeżeli podczas wykonywania podania we własnym zespole, piłka spadnie na podłogę, następuje strata, grę wznawia drużyna przeciwna.    

11.  Jeżeli rzucona piłka przekroczy linię boczną (aut), przechodzi ona na rzecz przeciwnika (grę wznawia się podaniem piłki do własnego zespołu z tego miejsca, gdzie piłka przekroczyła linię).

12.  Jeśli piłka po rzucie uderzy w ścianę za „Matką” i wróci na boisko, piłka oddawana jest „Matce”, niezależnie czy piłka wróci lub nie na boisko przeciwnika.

13.  Niedozwolona jest gra na czas, w związku z tym mogą być wykonane tylko trzy przerzuty między zawodnikami a „Matką”. Czwarty rzut musi być próbą zbicia zawodnika drużyny przeciwnej.

14.  Podanie piłki z autu przez „Matkę” do swojego zawodnika wlicza się w łączną ilość podań w zespole. Podczas      wykonywania autu zawodnik musi stać obiema nogami za linią boczną.

15.  Sędzia ocenia czy zawodnik będący „Matką” stosuje grę na czas.

16. Jeżeli sędzia stwierdzi, że zespół gra na czas odgwizduje stratę piłkę na rzecz przeciwnika (grę wznawia „Matka”     przeciwnego zespołu).

17.  Punkty zdobywa się poprzez trafienie piłką zawodnika lub kilku zawodników zespołu przeciwnego, przy czym piłka po trafieniu musi upaść na podłoże (w przypadku, gdy odbita piłka jest złapana przez zawodnika tego samego lub  przeciwnego zespołu punktu się nie przyznaje).

18.  Jeżeli piłka trafi więcej niż jednego zawodnika i następnie upadnie na podłoże to za każdego trafionego zawodnika przyznaje się jeden punkt.    

19.  Polem trafienia jest całe ciało zawodnika.

20.  Gdy piłka trafia zawodnika w głowę, to rzut uznaje się za nieprawidłowy(brak punktu), a piłka wraca do drużyny     atakującej, która musi wykonać co najmniej jedno podanie przed kolejnym rzutem.

21.  Jeżeli zawodnik uciekając przed zbiciem przekroczy pole własnej drużyny, zalicza się to jako zbicie i punkt dla drużyny, która wykonała rzut. Jeżeli po rzucie dwóch zawodników stojących przy linii bocznej podczas robienia uniku opuści pole gry, to przyznaje się jeden punkt dla drużyny rzucającej.

22.  Jeżeli zawodnik po chwycie piłki rzuconej przez przeciwnika opuści pole gry lub chwyt nastąpi poza polem gry, to zbicia nie ma, jest aut i strata piłki.  

23.  Nie dopuszcza się rzuty hakiem i oburącz.

24.  Nie dopuszcza się zbicia siatkarskiego, piłka musi być najpierw złapana a następnie rzucona.

25.  Jeżeli po rzucie od matki piłka trafi przeciwnika, a następnie swojego i upadnie na ziemię, to przyznajemy zbicie zarówno jednej jak i drugiej drużynie. Grę rozpoczyna drużyna, której zawodnik jako ostatni dotknął piłki zanim ta  spadła na podłogę.

26.  Jeżeli zawodnik po chwycie piłki opuści ją na podłoże (kozłuje) następuje strata piłki.                     

27.  Po trafieniu zawodnika grę rozpoczyna zawodnik trafiony ostatnio, wykonując podanie do zawodnika własnego zespołu lub do „Matki”.

28.  Sędzia liczący punkty jest zobowiązany podawać wynik na bieżąco (po zdobyciu każdego kolejnego punktu).

 

III. Punktacja:

1.  Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis 1 punkt, za przegraną 0 punktów.

2.  O kolejności zespołów decyduje:

a)   większa liczba zdobytych punktów,

b)   jeżeli dwie lub więcej drużyn uzyska tą samą liczbę punktów:

- wynik bezpośredniego spotkania pomiędzy zainteresowanymi drużynami,

- różnica małych punktów (zbić zdobytych i utraconych w spotkaniach tych drużyn) - większa liczba zbić zdobytych w turnieju.

 

Utworzono: 2022-08-26 11:01

 

Zobacz również

Wyszukaj

Zobacz galerię

logo GZSiSS
Gdański Zespół Schronisk i Sportu Szkolnego

Al. Grunwaldzka 244 , 80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl

Szkolne Schronisko
Młodzieżowe w Gdańsku

Al. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 520 68 51
grunwaldzka@ssm.gda.pl

Filia SSM Wałowa

ul. Wałowa 21
80-858 Gdańsk
tel. 48 58 301 23 13
walowa@ssm.gda.pl

Filia SSM

ul. Kartuska 245B
80-125 Gdańsk
tel. 48 58 302 60 44
kartuska@ssm.gda.pl

Gdański Ośrodek Kultury Fizycznej

ul. Grunwaldzka 244
80-314 Gdańsk
tel. 48 58 520 68 50
biuro@ssm.gda.pl