Regulamin unihokeja

Szkoły przystępujące do współzawodnictwa muszą się zarejestrować przez system rejestracji szkół srs.szs.pl  zgodnie z kalendarzami wojewódzkimi nie później niż do 30 września 2020 roku.

I. Uczestnictwo

1.     Drużynę stanowią uczniowie szkoły ponadpodstawowej, rocznik 2001 i młodsi (szkoły dzienne).

2.     Zespół składa się z 12 zawodników w tym 5 zawodników w polu + bramkarz i 6 rezerwowych graczy.

3.     Zawody rozgrywane są oddzielnie dla dziewcząt i chłopców.

4.     Organizator zawodów odpowiada za udostępnienie piłeczek meczowych. Na rozgrzewkę drużyny powinny zgłaszać się z własnymi piłeczkami.

II.  Przepisy gry
        1. Wymiary boiska szer. 18-20 m dł. 36-40 m,
        2. czas gry: 3 tercje x 5-10 minut + 2 minuty przerwy (zgodnie z ustaleniami organizatora),
        3.  pole bramkowe: szerokość 5 m x długość 4 m,
        4.  pole przed bramkowe szerokość 2,5 m długość 1 m (linia bramkowa znajduje się 3,5 m od linii końcowej boiska),
        5.  bramki 160 x 115 cm ( dopuszcza się bramki klubowe 140 x 105 cm).

III.  Punktacja
          Za wygrane spotkanie drużyna otrzymuje 2 punkty, za remis 1 punkt, za przegraną 0 punktów.

O kolejności miejsc zespołów decyduje:

1. Większa liczba zdobytych punktów,

2. Gdy dwie lub więcej drużyn uzyska tę samą liczbę punktów:

a. wynik bezpośredniego spotkania lub mała tabela - między zainteresowanymi zespołami (większa liczba

zdobytych punktów w zawodach pomiędzy zainteresowanymi drużynami),

b. lepsza różnica bramek - większa, dodatnia różnica między zdobytymi i utraconymi bramkami w spotkaniach tych

drużyn,

c.  większa liczba zdobytych bramek w całym turnieju.

3.  Jeżeli powyższe punkty nie przyniosą rozstrzygnięcia należy przeprowadzić rzuty karne między zainteresowanymi